Lhlf-iummi Tl Jessica Nijpjes op dreef op Dressage Oemoemenoe krijgt versterking i Figgl JfM! 36 SPORT Strandvoetbal bij Kantje La Vantje De Koeyer en Nieuwenhuis eindigen als tweede op Europees kampioenschap dressuur voor junioren. Veel animo voor Ronde Philippine Hockeystrijd in het mulle zand Van Goethem tweede in Sint-Niklaas Ukt Pil «uil De elfde editie van het Kantje La Vantje Beach- soccertoernooi gaat op het strand van Brouwers haven van start met twaalf mannenteams en zes vrouwenteams. Bruse Boys is titelverdedi ger bij de mannen. Een grote concurrent is FC Canaria uit Oosterland, de winnaar van 2010 en 20ii. Ook Echte Bakkers Akershoek (Ouddorp), derde in 2011 en 2012, is van de partij. De mannen spelen in twee poules. Naast regio nale teams doen ook ploegen uit onder meer Til burg, Biddinghuizen en Den Haag mee. De eerste wedstrijden begin nen om 11.30 uur. De finale is omstreeks 16.30 uur. Plaats van hande ling is het strand bij Sil de Jutter, naast Beachclub Perry's. Volgend jaar wordt het voor wielermindend Phi lippine ongetwijfeld een onvergetelijke editie. Dan wordt immers op 8 juni het Nederlands kampioenschap voor de jeugd gehouden in het Zeeuws-Vlaamse mosseldorp en in juli volgt dan een tweedaagse voor vrouwen (zaterdag 12 juli aan de andere kant van de grens en een dag later in Philippine). Zaterdag is er eerst de 48e editie van de plaatselijke wielerronde. „We zijn enkele jaren geleden terug begonnen aan de basis met de jeugd en nieuwelingen. Nu zijn we dus zo ver dat we het NK mogen organise ren. De jeugd kan zaterdag dus al kennis maken met het parkoers", al dus or^nisatievoorzitter Edwald Marteijn. Voor het hoofdprogramma (elite, beloften en amateurs) hebben zich in middels ruim vijftig renners aangemeld, onder wie Brian van Goethem en Hans Dekkers. Ook de nieuwelingen komen aan het ver- trek.De eerste wedstrijdjes starten om 10.30 uur terwijl de elite, belof ten en amateurs vanaf 17.15 uur starten. De Boulevard in Vlissingen vormt twee dagen het decor van het Beachhockeytoernooi van HC Walcheren. Vijf spelers of speelsters per team gaan de strijd aan om in het mulle zand het toernooi te winnen. Door de lastige onder grond is er een extra dimensie aan de sport toe gevoegd. De bal is gedurende het spel voor het grootste gedeelte van de tijd in de lucht. Dit zorgt voor vliegende aanvallen, airdribbels en mooie zweefduiken van keepers en spelers. Za terdag zijn tussen 10.00 en 17.00 uur de recreanten aan de beurt. Zon dag spelen de prestatieve teams op dezelfde tijden. De winnaars van zondag plaatsen zich voor het NK beachhockey in Scheveningen. COMPIÈCNE - De Zeeuwse dres- suuramazones Jasmien de Koeyer en )eanine Nieuwenhuis hebben met de juniorenploeg zilver be haald op het EK in Compiègne. De nationale jeugdploeg kwam tot een score van 212,325, een ge middelde van 70,712 procent. Het goud was voor de Duitsers met 217.233 (gemiddeld 72,414 pro cent). De Denen snoepten op de tweede dag het brons af van de Oostenrijkers. Zij stonden na de eerste dag op de derde plaats. Dana van Lierop en Jeanine Neke- man legden woensdag de basis voor een medaille en donderdag morgen maakten De Koeyer (Sint Jansteen) en Nieuwenhuis (Serooskerke) het karwei af. De Koeyer en TC Take it Easy (v.Flo- restan) haalden een score van 69,054 procent. Voor de combina tie Nieuwenhuis en Hexagons Bal- ducci (v.Havidoff) rolde er een sco re van 70,730 procent uit. Jasmien de Koeyer debuteerde op de Euro pese titelstrijd. Voor Nieuwenhuis was het haar tweede optreden op dit niveau. Vorig jaar sleepte de Walcherse, toen ook met Hexa gons Baldacci in de ring, met Ne derland de titel in de wacht. De Koeyer meldde op de website van de Nederlandse ruitersport- bond KNHS dat zij tevreden was met haar prestatie. „Het ging tij dens het losrijden al fijn en de proef zelf liep op wat kleine fout jes na, zoals bij het wat rommelige binnenrijden, best goed. Ik had zelf gekozen als derde te starten. Het is mijn eerste EK en ik wilde niet de djuk om als laatste team amazone'te moeten rijden. Voor zo'n eerste EK is het beter met wat minder spanning te kunnen rijden. En dat lukte want ook TC Take it Easy was heel ontspan nen." Nieuwenhuis voelde geen extra druk om als laatste te rijden. „Het ging supergoed. Ik baalde wel van de twee grote fouten, die ik maak te. Ik ben zeker tevreden met 70,230 procent", vertelde ze. De komende dagen worden de in dividuele kampioenschappen ver reden. In Ruitersportcentrum De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland eisten de tweelingzusjes Nijpjes uit Mid delburg een hoofdrol voor zich op in de eerste proef van Mi. Jessica Nijpjes stuurde zowel Devil Dia mant N als Sambuco naar een monsterscore van zeventig pro cent. Dankzij het beslissende on derdeel - het rechtgerichte, ont spannen en in de aanleuning gaande paard - ging de het oranje erelint naar het hoofdstel van De- vil Diamant N. Chantal Nijpjes eindigde met Don't Worry N op de derde stek (68,66 procent). In de tweede manche won Jessica Nijpjes met Sambuco (69,66 pro cent). Vincent Bol doorbrak de Middelburgse hegemonie. De rui ter uit Nieuw- en Sint Joosland liep met De Kroo's Baltimore naar de tweede plaats (67 pro cent). Jessica Nijpjes behaalde met de vosruin Devil Diamant N (66,66 procent) ook de derde plaats. Nadia van Schaik reed in L2 een proef uit het boekje. De Middel burgse stuurde de mooi bergop waarts gaande Santiago-dochter Veersedams Shakira in de warm loopronde naar de zege (67,33 pro cent). In de tweede proef was het ereschavot volledig Zeeuws ge kleurd. Valesca Lefeber, in de eer ste proef derde met de ruin Enjoy N, behaalde in de tweede omloop met de Valdez-zoon de overwin ning (67,66 procent). Vincent Bol eindigde met een procent minder op de tweede plaats, vlak voor Na- dia van Schaik met Veersedams Shakira. Deze combinatie behaal de een score van 66,33 procent. In L2 was Pauline Meijer op dreef met Wise Guy. De amazone uit Vrouwenpolder zegevierde twee keer met scores van respectieve lijk 66,67 en 65,33 procent. informatie van het waterschap SINT-NIKLAAS - Brian van Goethem is woensdag tweede ge worden in de 82e Grote Prijs van de Stad Sint-Niklaas, een profcri terium over 163,8 kilometer. De 22-jarige wielrenner uit Sluis kil moest Leigh Howard (Ori- ca-GreenEdge) voor laten gaan. Van Goethem kwam na dertig ki lometer al voorop te zitten met de Belgen Klaas Sys, Christophe Pré- mont en de Australiër Howard. De voorsprong liep op tot ruim een minuut. De vier bleven voor op. Howard, die op de baan ver schillende keren wereldkampioen werd, toonde zich de snelste voor Van Goethem, Prémont en Sys. Van Goethem is aan een sterk sei zoen bezig. Hij behaalde al een aantal overwinningen en stond ook al verschillende malen op het podium in de wat grotere wieler koersen. Flint en Lyall zijn door coach Brian Hendry van Oemoemenoe gevraagd om voor de eerste selec tie uit te komen. Hendry is afkom stig uit Schotland, speelde in het verleden professioneel rugby in Engeland en kwam vorige zomer in dienst bij de Middelburgse for matie. Flint heeft in Nieuw-Zeeland voor de rugbyclub Waikite Ro- turua gespeeld en maakte deel uit van de onder 21 jaar selectie. Na deze ervaring was hij toe aan een nieuwe uitdaging en is hij naar fa milie in Schotland afgereisd om al daar meer rugbyervaring op te doen. Flint, timmerman van be roep, kwam in Schotland uit voor de Ardrosson Academical Rugby club. Lyall werkte als adviseur bij een Schotse bank op het moment dat Brian Hendry hem vroeg om te komen spelen voor Oemoeme noe. Lyall begon zijn rugby loop baan bij rugbyclub Paisley. Na de overstap naar Ardrosson maakte hij kennis met Hendry, die daar toen actief was. Afgelopen week heeft het duo tij dens de eerste trainingen van Oe moemenoe kennis gemaakt met de rest van de selectie. Oemoemenoe speelt naar alle waarschijnlijkheid de eerste com petitiewedstrijd begin september. VI Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzcnl ZATERDAG 13 JULI 2358 Zilveren plak voor Zeeuwse amazones ZATERDAG 13 EN ZONDAG 14 JULI door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Op de tweede dag van Zeeland Outdoor Dressage lieten de ruiters en ama zones donderdag paardensport van hoog niveau zien. Een groot aantal overwinningen en ereplaatsen bleef in Zeeland. Dit ondanks de zware concurrentie van het grote aantal deelnemers van buiten de provincie. Op maandag 15 juli bent u van harte welkom bij een informaUe- bi] eenkomst over het voorontwerp peilbesluit Sint Philipsland. Het waterschap presenteert het voor ontwerp peilbesluit en licht de procedure toe. De bijeenkomst start om 19.30 uur in dorpshuis De Wimpel. Eendrachtstraat 52 in Sint Philipsland. Op dinsdag 16 juli bent u van harte welkom bij een informaUebijeen- komst over het voorontwerp peil besluit Maelstede-Dekker. Het waterschap presenteert het voor ontwerp peilbesluit en licht de pro cedure toe. De provincie informeert over de voorgenomen aanpassing van de nonnen voor wateroverlast. De bijeenkomst start om 19.30 uur watwsclvicSchektestromen in hotel Goes aan de Anthony Fokkerstraat 100 in Goes. Het ontwerp kustversterkingsplan Zwakke Schakel West Zeeuws Vlaanderen projectplan: deelproject Cadzand-Bad ligt gedurende 6 weken (15 juli t/m 26 augustus) ter inzage op de kantoren van water schap Scheldestromen in Middel burg (Kanaalweg 1en Terneuzen (Kennedylaan 1)gemeentehuis gemeente Sluis in Oostburg (Nieuwstraat 22) en de provincie Zeeland in Middelburg (Abdij 6). Meer weten? Uitgebreidere informaUe over on derwerpen in deze advertentie vindt u op www.scheldestromen.nl/ waterschapsblad Postadres: Postbus 1000. 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 088-2461000 (lokaal tarief) info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl MIDDELBURG - De rugbyers van Oe moemenoe krijgen met ingang van komend seizoen versterking van twee buitenlandse spelers. Antho ny Flint uit Nieuw-Zeeland en Chri stopher Lyall uit Schotland gaan voor de Middelburgse club spelen. Oemoemenoe komt komend sei zoen uit in de ereklasse, het hoog ste niveau in Nederland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 36