Hoondert neemt Meijers Staalbouw over 'Mensen in zwembroek zijn evengoed welkom, hoor' WALCHEREN 29 Walcherse gemeenten doen zaken met zelfde bedrijf voor hulpmiddelen WMO, alleen Vlissingen biedt klant nog keuze. potochou VLISSINGEN - Alle Walchenaren die een hulpmiddel nodig hebben zoals een rollator, scootmobiel of toiletstoel, kunnen voortaan te recht bij hetzelfde bedrijf: Medipoint/Thuiszorgcentrum Zeeland in Vlissingen. De ge meente Vlissingen had al een con tract met dat bedrijf en sinds 1 juli geldt dat ook voor Middel burg en Veere. Vlissingen is de enige van de drie gemeenten die haar cliënten nog keuzevrijheid biedt. Vlissingers die een hulpmiddel nodig heb ben, kunnen terecht bij Medi point/Thuiszorgcentrum Zeeland of bij Beenhakker. Dat bedrijf le vert ook de hulpmiddelen voor de gemeenten in de Oosterscheldere- gio en heeft vestigingen in Mid delburg en Kapelle. Middelburg en Veere zijn juist af gestapt van die keuzevrijheid. Bij de aanbesteding van het nieuwe contract hebben zij samenge werkt. Daarbij is volgens wethou der Saskia Szarafinski van Middel burg nadrukkelijk de hulp van de WMO Adviesraad ingeroepen. „We hebben op een nieuwe ma nier gekeken naar het contract dat we wilden afsluiten en heel zwaar ingestoken op kwaliteit en duurzaamheid." De kwaliteit is volgens haar belangrijker geweest dan de prijs die de gemeenten moeten betalen. „Er zijn bijvoor beeld zelfs interviews geweest met mensen die bij Medipoint werken om te beoordelen hoe het bedrijf in de praktijk werkt", stelt Szarafinski. Volgens Cindy de Jonge van de ge meente Middelburg waren er drie redenen om af te stappen van het werken met meer aanbieders van hulpmiddelen. Allereerst bleek dat veel klanten het lastig vonden om een keuze te maken. En als ze dat deden, kozen de Middelbur gers veelal voor Beenhakker om dat die in Middelburg zit, en de Vlissingers voor Vlissingen. Door een contract te sluiten met Medipoint/Thuiszorgwinkel Zee land in Vlissingen zouden in ie der geval de Middelburgse en ook een deel van de Veerse klanten qua afstand dus slechter af zijn. Maar dat is volgens de gemeenten niet het geval. „Het bedrijf heeft een grote bus en komt met de spullen naar de klant toe", aldus De Jonge. Bovendien hebben klanten maar weinig contact met het bedrijf, stellen Middelburg en Veere. Eén keer voor het aanvragen en pas sen en daarna af en toe voor het onderhoud. „Keuzevrijheid is voor veel mensen dan niet zo be langrijk als kwaliteit, korte lever tijden en goede service", verklaart De Jonge. Daar komt volgens de gemeenten nog bij dat er lande lijk nog maar een paar grote aan bieders van hulpmiddelen over zijn. Als zij met meer partijen een contract zouden willen sluiten, wordt de onderlinge concurrentie kleiner en dat drijft de prijs op. Meijers Staalbouw is een familie bedrijf dat bijna honderd jaar gele den is opgericht als een smederij. De familie Meijers was nog eige naar van het bedrijf, maar heeft de aandelen verkocht aan Hoon dert Beheer. Meijers Staalbouw gaat onder de eigen naam verder. Onder vlag van Hoondert vallen nu Aannemings- en verhuurbe drijf Hoondert, Hoondert Indus triële Services, Hoondert Services Decommissioning, Martens Cleaning, Martignoni Slop Dispo sal, Kamps Straal- en Industriële Spuitwerken en Katshaven. De Hoondert groep telt na de overna me van Meijers Staalbouw (50 werknemers) zo'n 275 werkne mers. Volgens directeur Pieter van de Kreeke van Meijers Staalbouw is de overname van belang omdat het bedrijf anders niet in dezelfde omvang had kunnen doorgaan. „We waren al bezig met een af slanking en we waren ook al van plan de inzet van materieel uit te besteden. Door de overname kun nen we ons personeel behouden." Van de Kreeke en Hoondert schet sen de synergievoordelen voor bei debedrijven. Hoondert beschikt over een groot materieelpark (wa gens en kranen) waar Meijers ge bruik van kan maken. Door de planning van opdrachten goed op elkaar af te stemmen, kan de in zet van dat materieel geoptimali seerd worden, stelt Hoondert. Bovendien vullen beide bedrijven elkaar commercieel goed aan, om dat ze actief zijn in verschillende markten. Van de Kreeke: „Hoon dert verricht grondwerk, maar daar moet meestal ook iets boven op gebouwd worden. En omge keerd: als wij iets bouwen, moet er ook grondwerk verzet wor den." Door samen de markt te bewer ken, is het gemakkelijker opdrach ten binnen te halen, verwacht Van de Kreeke. „Door continuïteit te bieden, trek je dingen gemakke lijker over de streep." Dat denkt ook Hoondert. „Als we onze inzet van mensen en machines optima liseren, kunnen we scherper en competitiever opereren." Volgens Van de Kreeke heeft Meijers Staalbouw door de overna me meteen al opdrachten erbij ge kregen. „En er draaien al kranen van Hoondert op onze projecten." Scheepswerf viert 250-jarig bestaan De Historische Scheepswerf C. A. Meerman in Arnemui- den viert dit jaar haar 250-ja- rig bestaan. Morgen zijn er op het terrein van de werf festiviteiten om het jubi leum te vieren, zoals mari tieme activiteiten en ver schillende demonstraties. Ook komt er een tiental schepen. Toegang is gratis. Concert door stadsbeiaardier De stadsbeiaardier van Veere, David van der Vlies, geeft morgen van 20.00 uur tot 21.00 uur een zomer avondconcert vanuit de stad huistoren in Veere. Er klin ken werken van onder ande re Bach en Van Noordt. Pro grammaboekjes liggen in het stadhuis en in het mu seum De Schotse Huizen. Rockband Flashback speelt in Panta Rhei In strandpaviljoen Panta Rhei in Vlissingen vindt zon dag om 17.00 uur een optre den plaats van Flashback. In tegenstelling tot wat in de podiumagenda in de UIT-bij- lage van de PZC van donder dag 11 juli is gemeld, betreft dat niet het popkoor Flash back, maar de rockband Flashback, die muziek uit de jaren zestig speelt. Naar het strand: Domburg „Want bij het woord strandpavil joen denk je toch aan iets anders dan wat je hier ziet", zegt ze, wij zend naar het interieur dat inder daad niet doet vermoeden dat ze hier tosti's en frikadellen verko pen. De ruimte is licht van kleur, met oranje accenten. Hetzelfde oranje als van champagnemerk Veuve Clicquot. De donkere tafel bladen heeft meubelmaker Eric Rotte vervaardigd van oude wa gonbielzen en om te voorkomen dat de eigenaren van naastgelegen strandhuisjes overlast ervaren van naar buiten starende restau- rantgasten, is de zijwand afgezet met 'paalhoofd-achtige' palen. Er is een loungehoek met een open haard, met brandend vuur om je handen ook 's winters aan te war men. Want het is de bedoeling, als stormen geen roet in het eten gooien, dat Strand90 het hele jaar open blijft. Tosti's zijn er wel, maar dan van boerenbrood. Hofleverancier is biologische boerderij 't Hof Wel gelegen en ook de visboer doet er goede zaken, gezien de grote hoe veelheid Zeeuwse zilte zalighe den op de menukaart. Barbecuen gebeurt niet buiten op een ouder wetse grill, maar binnen in een hippe Big Green Egg. Niks geen rookpluimen hier. Strand90 - simpelweg vernoemd naar het adres - is eigendom van Roel Bouwman, van de Bomont- winkels. Die klopte vervolgens bij het Badhotel aan, met de vraag of zij het konden uitbaten. Agnes Rhemrev, die al vijftien jaar bij het Badhotel werkte, zag dat wel zitten. „Met dit uitzicht, in deze entourage. Qua ligging is het ook perfect; we trekken het Badho tel-publiek, waar we toch op mik ken. Maar mensen in zwembroek of bikini zijn evengoed welkom, hoor. Dat gebeurt ook gewoon, op ons terras." Zelfs de tegenstanders van het oorspronkelijke plan zijn al langs geweest, de mensen die ageerden tegen het 'megalomane strandpa leis' met hoge torens en meerdere verdiepingen, met hotelkamers. „Die zeggen nu: precies goed. Dit past bij Domburg. En dat vinden wij ook. In een plaats als Westka- pelle zou deze zaak toch minder goed passen. Dat zou gewoon zon de zijn." VRIJDAG 12 JULI 2013 Eén nieuwe aanbieder hulpmiddelen WMO door Maurits Sep Middelburg, Veere en Vlis singen werken samen met Medipoint/Thuiszorgcen trum Zeeland. door Maurits Sep SEROOSKERKE - Meijers Staalbouw uit Serooskerke is overgenomen door Hoondert uit 's-Heerenhoek. „We gaan samen sterker de toe komst in, wat die toekomst ook mag zijn, want die kan niemand voorspellen", verklaart Jan Hoon dert. trendy damesmode Kleine Markt 3,4381 EJ Vlissingen tel. 0118-41 31 66 ARNEMUIDEN VEERE VLISSINGEN Strand90 is het bescheiden alternatief voor het omstreden plan dat in Domburg bekend stond als het 'strandpaleis'. foto Ruben Oreel door Wendy Wagenmakers DOMBURG - De Zeeuwse Rivièra is een nieuw strandpaviljoen rijker. Of eigenlijk: strandrestaurant, zo als bedrijfsmanager Agnes Rhem- rev het liever hoort.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29