ZEELAND D0CI6ITIITI0SS6I °pentPerrydok T VANPAAC NACHTMARKT Bolletjes -1 I Van Vollenhoven Restaurants kunnen voorlopig vooruit met hangcultuurmosselen, meeste Belgen wachten op 'echte' bodemmosselen. Verdachte paling Badkamers almanak GS bezorgd over bezuinigingen op sluisbediening 19.30-00.30 UUR Van Heukelom: Inenten of niet, is een gewetensvraag Oranjeleeuwinnen pakken een punt tegen Duitsland PHILIPPINE - „Zijn de echte mosse len er al?" Joris Jansen, eigenaar van restaurant Auberge des Mou- les in Philippine, krijgt deze da gen veel van zulke telefoontjes uit België. Hij kan nog zo praten als Brugman dat er wel heel goede hangcultuurmosselen zijn, maar, zegt Jansen, „Belgen komen pas massaal naar Philippine als er Zeeuwse mosselen van de bodem zijn." Jansen vindt dat jammer, maar hij is er aan de andere kant ook blij mee. Het mosselkantoor in Yerse- ke maakte deze week bekend dat de bodemmosselen door het kou de weer pas 24 juli op de markt komen. De restaurants in Philippi ne serveren - zoals vaker begin juli - de eerder 'gerijpte' hangcul tuurmosselen. Jansen: „Als de Bel gen daar net zo massaal op af zou den komen als op bodemmosse len, dan weet ik niet of we ge noeg zouden hebben tot 24 juli of wie weet nog wat later." Jan Bout van hangcultuurbedrijf Bout in Bruinisse kan Jansen ge ruststellen. „De verkoop gaat heel snel, maar ik ga m'n best doen. Voor Philippine zal het wel luk ken." Dat Belgen hangcultuurmos selen niet als echte mosselen zien, vindt Bout vreemd. „We le veren al jaren aan de Belgische kust." Dat het bodemmosselseizoen laat begint, stelt de restaurants in Phi lippine wel voor een probleem. De personeelsbezetting is afge stemd op een grote toeloop vanaf begin juli. „Normaal zouden we nu met twaalf man in de bedie ning lopen", geeft Jansen aan. „Momenteel hebben we er zeven, terwijl we aan vijf genoeg zouden hebben. Je wilt je personeel toch vasthouden." Frank Wiskerke van restaurant Au Port houdt hoopt dat er vlug ger bodemmosselen komen dan 24 juli. „In Yerseke zijn er altijd wel bedrijven die eerder begin nen. Maar het mooiste zou zijn, als het mosselkantoor ook eens aandacht gaf aan hangcultuurmos selen." VLISSINGEN - Pieter van Vollenho ven komt op zaterdag 24 augus tus, tijdens Sail De Ruyter, het Dokje van Perry in Vlissingen openen. De echtgenoot van prin ses Margriet neemt die middag box vendien de vlootschouw af. Als oud-voorzitter van de Stich ting Nationaal Restauratiefonds zette Van Vollenhoven zich in voor het behoud van cultuur-his torisch waardevolle objecten in Nederland. Het Dokje van Perry in Vlissin gen, gebouwd begin achttiende eeuw, is onlangs volledig gerestau reerd. Het is gelegen op het Schel- dekwartier in Vlissingen. Tijdens de Sail wordt het voor het eerst sinds tijden weer gebruikt. SCHOONMAAK NA BRAND RILLAND - De brandweer is donde- dagmiddag uitgerukt omdat een jongetje woensdag tijdens het zwemmen iets verdachts had ge zien in het Spuikanaal bij Rilland: een drijvend voorwerp met een touwtje eraan. De brandweerdui ker ontdekte waar het touwtje aan vast zat: een fuik met paling. Alles over www.pzcwoiten.nl Bolle. Zo heten veel mensen in het lieflijke dorp Oosterland op Schou- wen-Duiveland. Twee jonge loten van die familietak: de twaalfjarige tweeling jantje Bol le en Pietje Bolle, zaten op een zon nige donderdagochtend een ijsje te eten op de stoep van de Hema in Zierikzee. Een toevallig passerende Zierik- zeeënaar herkende de twee jongetjes en begroette hen vrolijk met een: „Hé, daar heb jetwee Bolletjes." De twee broertjes keken eerst elkaar aan, waarna Pietje het woord richt te tot de Zierikzeeënaar. „Nee hoor, meneer,"zei het ventje met een ietwat teleurgestelde blik in zijn ogen. „Het is maar één bolle tje." En hij wees daarbij op zijn inder daad niet al te grote ijsje. Ze schrijven dat in een antwoord op vragen van het CDA-Statenlid J. R. Oudeman over deze kwestie. In de nachturen zal de bediening binnen een half uur niet meer worden gegarandeerd. Hierbij kunnen langere wachttijden voor deze sluizen ontstaan met negatie ve economische gevolgen. GS geven aan dat aan de diverse sectoren is gevraagd een bereke ning of schatting van de economi sche schade te maken. De econo mische schade valt niet direct te becijferen. Duidelijk is wel dat be zuinigen op de bediening van slui zen en bruggen directe negatieve economische gevolgen heeft. ZEELAND VRIJDAG 12 juli 2013 SPORT door Wendy Wagenmakers Belg wil door Harmen van der Werf Ga verder op V 1/1 111C j C 'S-HEER ARENDSKERKE - Speelboerderij 't Klok'uus in 's-Heer Arendskerke is C IVlUiv UU3 13 donderdag weer open gegaan. De attractie moest de deuren twee dagen geslo- H/PP1* ten '10uc'en vanwege een grote brand bij de buren. „Alles is schoongemaakt", WC tl UJJtll zegt eigenaresse Anne-Marie Lokerse. „We hebben best veel omzetverlies ge leden, maar ik ben blij dat we nu weer open zijn." foto Marcelle Davidse Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG - Het college van Ge deputeerde Staten wil graag weten wat de economische schade is van de rijksbezuiniging op het bedie nen van sluizen. GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25