Een-na-laatste smartphones tegen superscherpe prijzen 23 ZEEUWS-VLAANDEREN 21 Onderneming in Schoondijke breidt fors uit. Het gaat goed met het in hydraulische aandrijftechniek gespecialiseerde bedrijf SCHOONDIJKE - Brenno de Zwart is trots op zijn bedrijf. Wat wil je ook. Het is crisistijd, maar Hydrau vision merkt er weinig van. „On ze orderportefeuille is goed ge vuld", zegt De Zwart in alle be scheidenheid. Hydrauvision durft -tegen de stroom in- zelfs fors uit te brei den, op het Schoondijkse Techno- park. Wethouder Peter Ploegaert van Sluis is woensdagochtend uit genodigd om symbolisch de eer ste paal te boren. „Het voetbalveld van Schoondijke was hier vroe ger", weet hij, „en in de jaren tach tig is het zelfs een aantal jaren ge bruikt als overloopterrein voor campings. Als het superdruk was aan de kust." De Zwart staat ondertussen te po pelen. Hij wil per se iets laten zien. Hydrauvision heeft een heel bijzondere opdracht in de wacht gesleept, de constructie van een lierensysteem voor het afzinken van caissons in de lagune van Ve netië. „Een miljoenenklus", vol gens De Zwart. En dat is te zien, in de productiehal van Hydrauvi sion. Machines met vuistdikke ka bels staan er. Het speciale eraan is dat die kabels onder voorspan ning op trommels kunnen wor den opgerold, zodat ze lekker strak blijven staan. De order tekent de vooruitgang die Hydrauvision in de loop der ja ren heeft gemaakt en waaraan het bedrijf blijft werken. „Tien jaar ge leden hadden we dit niet kunnen maken", vertelt De Zwart in alle openheid. „Dit is zo groot en com plex." Eind volgende week gaan de installaties op transport. Vene tië moet mede dankzij Hydrauvi sion over een tijdje droge voeten houden bij storm. De Zwart moet weer aan het werk. Niet met de nieuwbouw, want die klus heeft hij toever trouwd aan Karlie van de Vijver. Hij richtte Hydrauvision veertig jaar geleden op en is inmiddels 73 jaar. En hoewel hij al enkele jaren geen directeur meer is, is hij wel betrokken gebleven bij zijn vol wassen 'kindje'. „Weet je", duikt hij in de voorge schiedenis, „na de Tweede We reldoorlog gaven de Amerikanen Marshall-hulp aan Europa. Hier kwamen veel tractoren met hy draulische systemen. Daar ging wel eens wat aan kapot en weini gen konden die systemen maken. Ik was boerenzoon, had werktuig bouw gestudeerd en zo is het be gonnen. In het land der blinden is één oog koning." Hydrauvision maakte een groei- spurt door in de tijd van de bouw van de Oosterscheldekering (1976- 1986), met de levering van lieren en hydraulische installaties voor de vele werkschepen. Het aantal medewerkers verdubbelde van acht naar zestien. En nu heeft het bedrijf 150 personeelsleden, van wie de meesten (70) in Schoondij ke. Vestigingen zijn er inmiddels ook in Gent, Zeebrugge, Dord recht, IJmuiden en Yerseke. Die zijn vooral op serviceverlening ge richt. Wereldwijd actieve bagger bedrijven als Dredging Internatio nal en Boskalis behoren tot de vas te klantenkring. De groei is er nog niet uit, denkt de huidige directie. De Zwart zou graag ook een vestiging openen aan een diepzeehaven, Rotterdam of Vlissingen-Oost. Om zijn klan ten nog beter te kunnen bedie nen. Het enige waarover hij zich zorgen lijkt te maken, is de wer ving van geschoold technisch per soneel. „Hier lukt dat nog wel, maar in de Randstad is het moei lijker." Ook daarin is hij trouwens innovatief. Een aantal stagiaires mocht afgelopen vrijdag beken den meenemen naar het werk in Schoondijke. Zestien kwamen er. De Zwart: „En zes hebben er nu al gesolliciteerd." Veiling voor renovatie van hervormde kerk In de hervormde kerk in IJzen- dijke is zaterdag vanaf 19.30 uur een veiling voor de restau ratie van de kerk. Schilderijen, zilver, porselein en sieraden ko men onder de hamer. Vrijdag van 14.00 tot 19.00 uur en zater dag van 11.00 tot 16.00 uur zijn er kijkdagen in de kerk. Natuurtocht Voorland van Nummer Eén De eerste natuurtocht naar het Voorland van Nummer Eén is vandaag. Deelnemers rijden om 11.00 uur vanaf het Oranje plein in Breskens met een treintje naar Nummer Eén. An dere data zijn 18 en 25 juli, 1,8, 15 en 22 augustus. Aanmelden bij VVV: 0117-381888. Eerste nachtmarkt van seizoen in Nieuwstraat In de Nieuwstraat in Terneu- zen wordt vrijdag van 16.00 tot 23.00 uur de eerste nachtmarkt van dit seizoen gehouden. Ter rassen - open tot 2.30 uur - wor den in de bloemetjes gezet en er swingt een Caribische drum band door de straat. De volgen de nachtmarkt is 9 augustus. Circusvoorstelling bij kinderopvang Foxkidz De bezoekertjes van kinderop vang Foxkidz aan de Oosthof in Kloosterzande krijgen van daag vanaf 9.00 uur circusles van jeugdcircus Reinardi uit Hulst Na de repetitie mogen ze om 13.00 uur laten zien wat ze hebben geleerd in een heu se voorstelling. Friezen uit Crouw op tiende editie zomermarkt De zomermarkt in Graauw be leeft zondag van 13.00 tot 21.00 uur de tiende editie. Bewoners uit het Friese Grouw komen er speciaal voor over. Er is een markt in de Dorpsstraat, met curiosa en kunst. Er is de hele dag live muziek. Op het school plein wordt een roofVogel- show gegeven en The Dog Company houdt een inmiddels traditionele honden-kwispei- wedstrijd. Voor de bezoekers valt een bijzondere prijs te win nen, een ballonvaart die zon dag plaatsvindt, bij goed weer. Telfort Smartpakkers 3B-T5Ö" i SI H 'C T C :s Samsung Galaxy S Advance 300 min 500 MB Werkt in je voordeel DONDERDAG 11 JULI 2013 Hydrauvision heeft wind mee door Harmen van der Werf I Brenno de Zwart, directeur van Hydrauvision, laat de begeleiding van de nieuwbouw over aan de oprichter van het bedrijf, de krasse 73-jarige Karlie van de Vijver (rechts). Op de achtergrond woensdagochtend het boren van de pa len voor de nieuwbouw aan de Buys Ballotstraat in Schoondijke. foto Peter Nicolai IJZEN DIJKE BRESKENS TERNEUZEN KLOOSTERZANDE GRAAUW M h^wjkl elke maand i.c.m. Telfort ToestelLease e o o rr\ t c OJ CL O c 4) 3 "O telfort.nl 08001707 Telfort winkels

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59