Bestel dan nu Het grote Vakantkpuzzelboek I I Ga naar www.pzc.ni/webwinkel (categorie Boeken) Wees er snel bij want op=op! 22 ZEELAND ACHTERVOLGING De Media Markt op de Mortiereboulevard in Middelburg was woensdagochtend in alle vroegte het doelwit van inbrekers. De daders wisten na een wilde achtervolging te ontkomen. EP ABONNEE VOORDEEL rVeX MIDDELBURG - Vluchtauto's die met zo'n twee honderd kilometer per uur over Walcherse en Zeeuws-Vlaamse wegen razen, schietende agen ten en wegblokkades die worden doorbroken; goed twaalf uur later is politiewoordvoerder Es ther Boot er nog beduust van. „Op een gegeven moment maak je een keuze over de noodzakelijke inzet. Het is al met al wél een 'gewone' bedrijfsdiefstal waar we mee van doen hebben. En dat die gasten dan met een bloedvaart en gevaar voor eigen en andermans leven overal dwars doorheen sjezen, tsja, ergens houdt het voor ons op. Het is ook niet je doel om verdachten te laten verongelukken. Dan hebben we weer een heel ander verhaal uit te leggen." Om tien voor half vijf woensdagochtend ziet een oplettende burger aan de achterkant van de Media Markt op de Middelburgse Mortierebou- leverd donker geklede mannen in de weer met spullen. Later zal blijken dat ze heel specifiek uit waren op Apple-apparatuur. De getuige ziet ook twee auto's staan, vertrouwt het niet en belt de politie. Wanneer een surveillancewagen arriveert, stappen de inbrekers vliegensvlug in hun auto's en gaan er met gierende banden van door. Een poging van de politie om de voorste auto klem te rijden, mislukt. De surveillancewa- gen ramt de tweede auto van achteren, maar dat haalt evenmin iets uit. Een derde vluchtau to sluit zich aan en rijdt achter de twee anderen naar de rotonde boven de A58 op de Schroe- weg. De voorste auto (een Ford Focus) vliegt daar uit de bocht, een stukje door de lucht en komt tot stilstand. De agenten zetten de wagen klem en stappen uit om de bestuurder aan te houden. De verdachte springt uit de auto en stapt in de Audi van zijn compaan. De Audi rijdt vervolgens plankgas op de agenten in. Die trekken hun pistool en vuren uit noodweer en kele kogels af. Een andere politiewagen ramt de Audi vol in de flank. Maar de auto snelt er van door, de Sloeweg op in de richting van Nieuw- dorp. De derde vluchtauto is in alle commotie even uit beeld geraakt. Op de Sloeweg omzeilt de Audi een politiewa gen die dwars over de rijbaan staat, keert en rijdt terug naar Middelburg. De verdachten ko men bij Koudekerke tot de ontdekking dat de Westerscheldetunnel toch de andere kant op is en draaien weer om. Bij de tunnel rammen ze een slagboom. De politiewagen die aan de tun neluitgang de weg blokkeert, vormt voor hen evenmin een beletsel. Via de Tractaatweg langs Terneuzen en de N62 naar de grens bij Zelzate wordt de achtervolging voortgezet. In Vlaande ren neemt de Belgische politie de achtervolging over. Tot op de ringweg rond Gent, daar raakt de Audi definitief uit zicht. De auto wordt rond de middag bij Brussel teruggevonden. De derde vluchtauto (eveneens een Audi), die ondertussen uit beeld was geraakt, komt bij Zoutelande weer in het vizier. De bestuurder raakt door de hoge snelheid de macht over het stuur kwijt en de auto belandt in de sloot. Nade rende agenten zien een man uitstappen, die de benen neemt. Ondanks de inzet van een politie hond, wordt de verdachte niet gevonden. De kans is groot, zegt Boot, dat hij zich heeft schuil gehouden totdat het gewone leven op gang kwam en hij zich simpelweg onder de vele toe risten kon mengen. Ook van de overige verdachten ontbreekt tot dusver ieder spoor. Onduidelijk is nog hoeveel personen bij de inbraak betrokken waren. De re cherche gaat vooralsnog uit van drie tot vijf mensen. Ze droegen allemaal bivakmutsen. In de gestrande auto's zijn DN A-sporen afgeno men. Die worden door een databank gehaald in de hoop dat daar een 'match' uitkomt, vertelt Boot over het verloop van het onderzoek. De vluchtauto's waren gestolen en voorzien van valse kentekenplaten. www.pzc.nl/webwinkel Gaatu binnenkort op vakantie? Daders braak Media Markt ontkomen door Marcel Modde Kijk op www.pzc.nl voor een video over de inbraak en het politie-onderzoek. I Rechercheurs bij dozen Apple-apparatuur, achter gelaten door de dieven, foto Ruben Oreel (categorie Boeken)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 56