Thools fietsmuseum is open voor het publiek Korter feest in cafés in Reimerswaal Een-na-laatste smartphones tegen superscherpe prijzen 23 245 BEVELANDEN en THOLEN 21 Duikers van de marine zoeken naar sporen onder de bruggen bij Tholen, Sint Philipsland en Oud-Vossemeer. m W a tholen - Duikers van de marine hebben woensdag onder de drie Thoolse bruggen over het Schel- de-Rijnkanaal gezocht naar spo ren die mogelijk verband houden met een misdrijf. Het is niet dui delijk met welke zaak de zoek actie verband houdt. Het open baar ministerie houdt de lippen stijf op elkaar. Buurtbewoners spe culeerden er lustig op los. „Mis schien zoeken ze een wapen." De zoekactie begon woensdag rond 7 uur 's ochtends bij de Thoolse Brug en verplaatste zich later richting Oud-Vossemeer. 's Middags is nog gezocht onder de Slaakbrug bij Sint Philipsland. Duikers en een robot werden van af een boot van Rijkswaterstaat in het water gelaten. Een woordvoerster van het open baar ministerie (OM) - dat de op dracht gaf voor de zoekactie - her haalde woensdag dat er geen me dedelingen worden gedaan. „Het gaat om een sporenonderzoek. Meer zullen we er niet over zeg gen, ook niet of er iets is gevon den. Als we dat wel doen doen, frustreren we het onderzoek." Een paar bewoners van de Thool se wijk Waterfront, vlakbij de brug, speculeerden woensdagoch tend over de aanleiding voor de duikactie. „Misschien is er vanaf een schip iets in het water ge gooid", suggereerde een man. Een buurtgenoot stelde echter vast dat enkel onder bruggen werd ge zocht, niet op het hele kanaal. „Daarom denk ik dat er vanaf de brug iets in het water is gegooid. Misschien wel een wapen. Maar kennelijk weten ze niet vanaf wel ke brug." Een vrouw zei dat ze meteen moest denken aan de nog altijd onopgeloste moord op Henry Meye uit Sint-Maartensdijk, die twee jaar geleden werd gepleegd. „Zou er misschien schot in dat on derzoek zitten?", vroeg ze zich af. „Misschien heeft de politie wel in formatie dat de daders hun wa pen tijdens hun vlucht van het ei land in het kanaal hebben ge dumpt. Ik weet het niet hoor, het is zomaar een gedachte." Op de paar bewoners van Water front na, die enkel een korte blik richting de brug wierpen, trok de zoekactie nauwelijks bekijks. Zo spannend was het ook allemaal niet. Alleen een paar jonge Thool se hobbyfotografen stonden op de oevers van het kanaal in de hoop een mooi plaatje te schieten. Overigens was de verwarring rondom de zoekactie compleet door een bericht dat Defensie dinsdag al op haar website had ge zet. Daarin stond dat eerder deze week ook al door duikers was ge zocht onder een brug in Zeeland. In het bericht viel te lezen dat de Defensie Duikgroep (DDG) sinds deze week beschikt over twee nieuwe voertuigen, zogeheten duikbussen. „Een van de voertui gen werd op haar eerste werkdag al ingezet in Zeeland", schreef De fensie. „Justitie vroeg de DDG met de onderwaterrobot onder een brug te zoeken naar mogelij ke bewijslast van een misdrijf." In het bericht stond niet op welke plek is gezocht en of er een ver band was met de zoekactie onder de Thoolse bruggen. In de loop van de woensdag was het bericht ineens aangepast en was de passage over de zoekactie in Zeeland verdwenen. Volgens de woordvoerster van het OM was de actie van woensdag echt de enige. Ze is verbaasd over het bericht op de website van Defen sie en zegt niets te weten van een eerdere zoekactie onder een brug in Zeeland. Initiatiefnemer Cees van den Berg werd zo'n twintig jaar gele den, toen hij een oude fiets op knapte, besmet met het 'fietsvi- rus'. Sinds die tijd verzamelt hij al les over de tweewieler. Een aantal jaar geleden liep hij op een rom melmarkt Simon Groen uit Mid- delharnis tegen het lijf, ook een liefhebber. Sinds die tijd trekken de twee samen op. Naast de woning van Van den Berg in Strijenham hebben ze nu een heus museumpje ingericht. De hele geschiedenis van de fiets is er te zien. De afgelopen maanden is hard ge werkt aan een toiletblok en een overkapping, waaronder nog meer fietsen kunnen worden ten toongesteld. „Daarmee is het mu seum klaar", stelt Van den Berg. Vieux Vélo (Frans voor oude fiets) heeft geen openingstijden. Wie wil komen kijken, kan bellen voor een afspraak (0166-612648). „Ik kan niet hele dagen gaat zit ten wachten tot er iemand komt", verklaart Van den Berg. Tot nu toe mag de horeca in Rei merswaal tot 4.00 uur doorgaan als er een feestje is.-Dat heeft ech ter volgens het college geleid tot veel overlast en klachten van om wonenden. De beleidsregel voor de horeca is daarom aangepast. Vanaf maandag is de algemene vergunning voor incidenteel meer herrie gelijkgetrokken met de gewone sluitingstijd. Dit bete kent dat de muziek zachter moet om 2.00 uur, dat er tussen 2.00 en 2.30 uur alleen nog klanten naar buiten mogen en niet naar bin nen en dat om 3.00 uur de tent dicht moet zijn: leeg en de lichten uit. Voor de jaarwisseling blijft een algemene sluitingstijd gelden van 6.00 uur. Op maandag treden ook nieuwe regels voor evenementen in Rei merswaal in werking. Daarin staat wat kleine, middelgróte en grote evenementen zijn. Voor haast alle evenementen moet op tijd vergunning worden aange vraagd, behalve voor de kleine evenementen. Die moeten 10 da gen tevoren worden gemeld en de burgemeester kan ze verbieden als hij ellende verwacht. Vergun ning voor kleine evementen is wel nodig op zondag tussen mid dernacht en 13.00 uur en doorde weeks tussen 0.00 en 8.00 uur Voorrang bij kamer in Rotterdam Zeeuwse studenten kunnen voorrang krijgen bij toewijzing van een kamer in Rotterdam. Woningbouwcorporaties RWS en Stadlander hebben daarover afspraken gemaakt met Vestia, dat kamers verhuurt in Rotter dam. Huurders van de Zeeuw se corporaties zijn het eerst aan de beurt, daarna andere be langstellenden uit Zeeland, info: www.rwsgoes.nl Hoek bespeelt orgel Grote Kerk De jonge Thoolse organist Adriaan Hoek geeft zaterdag 13 juli een zomerconcert op het Van Damorgel in de Grote Kerk in Tholen. Adriaan Hoek, win naar van prijzen tijdens orgel concoursen, studeert nog aan het Rotterdams Conservato rium, maar is als organist ver bonden aan verschillende Thoolse kerkgemeenschappen. Aanvang 15.30 uur. Winkel Casembroot na twee jaar open In het gebouw Casembroot aan de Beukenstraat in Goes is woensdag een fruitwinkel geo pend. De winkelruimte onder de nieuwe appartementen stond twee jaar leeg, sinds de oplevering. Door de crisis aarzelden winke liers om te investeren; de pan den zijn casco, dus moeten nog worden afgewerkt. In één van de andere ruimtes in het pand komt binnenkort een bakker. Meer inbraken in huis minder in auto's De landelijke trend van toene mende inbraken, mist Noord-Beveland niet. Dat blijkt uit de gebiedsscan van de poli tie. Waren er in heel 2012 nog 47 inbraken, in het eerste kwar taal van 2013 kregen al 23 Noord-Bevelandse huishou dens ermee te maken. Diefstal len uit en vanaf auto's lopen juist terug van 52 in 2010 tot 4 in het eerste kwartaal van 2013. Aleotti Trio geeft Keldermansconcert In de serie Anthonie Kelder mansconcerten komt zaterdag 13 juli het Aleotti Trio naar het oude stadhuis in Tholen. Het trio speelt werk van Paul Juon, Jeno Takacs en Astor Piazzolla. Aansluitend speelt Heieen van der Weel, beiaardier van het Vredespaleis in Den Haag, op het stadhuiscarillon voor be zoekers in de tuin, Het concert begint om 15.30 uur. Man boort zich in grasmaaier op A58 Een 48-jarige Middelburger is in de nacht van dinsdag op woensdag gewond geraakt bij een ongeval op de A58 bij Ka- pelle in de richting van Goes. Hij negeerde signalen over werkzaamheden en reed vol op één van de trekkers die be zig waren met maaiwerkzaam- heden. De auto zat er tot de vooruit onder. De man is door de brandweer uit de auto be vrijd. Het verkeer is omgeleid. Telfort Smartpakkers 3^50" V U O Samsung Galaxy S Advance 300 min 500 MB Werkt in je voordeel DONDERDAG 11 JULI 2013 zoeken?' door Rob Paardekam door Rob Paardekam POORTVLIET - Fietsmuseum Vieux Vélo in het gehucht Strijenham bij Poortvliet is sinds deze week open voor het publiek. KRUININGEN - Vanaf maandag mo gen festiviteiten in cafés en andere horecagelegenheden in Reimers waal niet meer langer duren dan tot 2.00 uur. Dat heeft het college van burgemeester en wethouders in een nieuw horecabeleid vastge legd. GOES THOLEN GOES NOORD-BEVELAND THOLEN KAPELLE elke maand i.c.m. Telfort ToestelLease telfort.nl 08001707 Telfort winkels

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55