t m Festival Pastorale biedt concerten op vier podia „We hebben elkaar negen jaar ge leden ontmoet, maar pas twee jaar later zijn we echt samen gaan spelen", vertelt Leech. „We speel den destijds in verschillende bands en als we thuiskwamen gin gen we als ontspanning samen jammen in whiskeybars, tot vijf uur in de ochtend. Zo ontstond na een tijdje The Lost Brothers." Leech maakte onder meer deel uit van de indieband The 747s en werkte samen met de Arctic Mon- ctm keys. McCausland was gitarist van The Basement. „We zatgn al lebei bij grote labels, maar wilden toen iets gaan doen waarbij we ar tistiek gezien echt de vrije hand hadden", aldus Oisin Leech. „We zijn daarom ons eigen label begon nen en gingen de muziek maken die we zelf mooi vonden. We hiel den en houden het simpel. Live spelen we ook akoestisch en zon der band. Alleen twee gitaren en twee stemmen." „Ons referentiepunt was de mu ziek waarvan we zelf houden, zo als The Everly Brothers, de vroege re Bob Dylan en Van Morrison. We luisterden samen ook veel naar bijvoorbeeld Fred Neil, Jackson C. Franck, Blind Lemon Jefferson, John Coltrane en David Bowie. We schreven twintig num mers en alles ging vanzelf, zonder vooropgezet plan. We noemden onszelf The Weirdos." Inmiddels heeft het duo drie al bums op zijn naam staan: Trails of the lonely (2008), So long John Fan- te (2011) en The passing of the night (2012). The Weirdos werden omge doopt tot The Lost Brothers. „Dat komt uit het boek On the road van Jack Kerouac", legt Leech uit. „Een vriend droomde dat we The Lost Brothers heetten, belde ons op en zei: jullie moeten je naam veranderen. We vonden het een goed idee. We werden al vaak voor broers aangezien en men vond soms dat we een verdwaal de indruk maakten." Hij haalt een nummer van Tow- nes Van Zandt aan: Mr Mudd en Mr Gold. „Een van de laatste re gels van het nummer luidt: 'If you feel like Mud you'll end up Gold/ If you feel like lost, you'll end up found'. Je bent alleen verdwaald als je ook ergens naar zoekt. Mark en ik zoeken altijd naar een vol gend nummer. We vonden het dan ook een betere naam dan The Weirdos." De vergelijking met The Everly Brothers (veelal dezelfde stijl, ook twee mannen met gitaar, ook twee stemmen die perfect bij el kaar passen) wordt vaak gemaakt. „Een grote eer, want we vinden The Everly Brothers fantastisch. Maar tegelijkertijd luisteren we naar heel andere dingen, zoals Planxty - een geweldige Ierse band - The Waterboys, Emmylou Harris en Johnny Cash, maar ook zijn we bijvoorbeeld grote fans van Radiohead. We sluiten niets uit als het om muziek gaat." Voor hun jongste album werkten The Lost Brothers samen met de Amerikaanse muzikant Brendan Benson, bekend van The Racon teurs. Leech kende hem nog uit zijn 747s-tijd. „We zijn bevriend gebleven en hij nodigde ons uit om een keer een nummer op te nemen bij hem in Nashville. Dat mondde uit in een compleet al bum en het was fantastisch. Hij is heel energiek, werkt heel snel. Het album is in vijf dagen opgeno men, plus twee dagen mixen. Brendan heeft een heel eigen ma nier van produceren en dat heeft geleid tot ons beste album tot nu toe." The Lost Brothers hebben in de Verenigde Staten inmiddels een stevige reputatie. „Eind vorig jaar hebben we er een tour van zes we ken gedaan met Glen Hansard, die ons had uitgenodigd. Dat was geweldig. In maart zijn we naar Woodstock geweest voor The Mid night Ramble bij Levon Helm. In september spelen we op het Ame ricana Music Association Festival in Nashville. Dat is een prachtige kans voor ons. In Amerika gaat het dus voorspoedig." Het Europese vasteland trekt ook. „Dat is de volgende stap. Onze droom is als The Lost Brothers in Paradiso te spelen, zoals we met onze vroegere bands ook hebben gedaan. Daarnaast willen we naar landen als Frankrijk, Spanje en Ita lië. Ik heb twee jaar in Napels ge woond." Maar eerst zaterdag Nisse en - 's middags - Middelburg. „Het is voor ons erg spannend. Het is een soort debuut. We zien er erg naar uit en hopen meteen ook wat nieuwe nummers te schrijven." Festival Pastorale in Nisse beleeft morgen en zater dag zijn achttiende edi tie. Zoals gebruikelijk is er vrijdagavond een program ma in de Mariakerk. Vanaf zater dagmiddag zijn er - gratis toe gankelijke - optredens op het Dorpsplein. Dit jaar staan er vier podia op het Dorpsplein. In de muziek tent en op een extra podium er naast zijn de grotere concerten, met voldoende zitplaatsen. Verder zijn er twee kleine loca ties, voor 'een intieme muziek- beleving'. In de blauwe keet kunnen maximaal vijftien men sen een optreden bijwonen. Bij het cirkelpodium kunnen 25 mensen via een koptelefoon meeluisteren. Ook zijn daar kleine versterkte concerten. Wie waar hoe laat optreedt, staat zaterdag ter plekke aange geven. De fluister-, cirkel- en keetcon certen zijn in elk geval tussen de grote optredens door. www.pzc.nl/uit DONDERDAG 11 JULI 2013 t- ir- n- Amerikaanse geeft concert op Goese beiaard De Amerikaanse beiaardier Margaret Pan geeft een concert op de beiaard van de Grote of Maria Magdalena- kerk te Goes. Pan is als natuur- en sterrenkundige verbonden aan NASA Space Flight Center. Zij is freelance beiaardier, onder meer in Washing ton DC en won onlangs de tweede prijs op het Sweelinck Beiaard Con cours in Groningen. Donderdag 11 juli, Grote of Maria Magdalenakerk, Goes, 19.30 uur. Adrie Oosterling presenteert nieuw programma Adrie Oosterling presenteert deze zo mer in zijn theater een nieuw klein- kunstprogramma: Het verlangen. De voorstelling bevat nieuyv liedmateri aal van Oosterling zelf, maar ook be kende nummers van eigën en andere hand. Zelfs de Beatles zijn present. Begeleiding aan de vleugel, op In disch harmonium en accordeon. Di ner vooraf mogelijk bij Chef Antonio. Vrijdag 12 en dinsdag 16 juli, De Twee Duiven, Groede, 21.00 uur. Trio Aleotti verzorgt zomerconcert in Tholen Trio Aleotti bestaat uit Barbara Kur- mann (viool), Harriët Overbeek (cel lo) en Saskia Boon (piano). Het en semble verzorgt een zomerconcert, met werk van de Russische compo nist Paul Juon, de Hongaar Jeno Takacs en de Argentijn Astor Piazzol- la. Beiaardier Heieen van der Weel be speelt daarna het carillon van het stadhuistorentje. Zaterdag 13 juli, oude stadhuis, Tho len, 15.30 uur. Organist uit Deventer op Middelburgs kerkorgel Als tweede in de serie zomerconcer- ten van Commissie Orgelconcerten Middelburg is het de beurt aan Jan Kleinbussink, cantor-organist van de Grote of Lebuïnuskerk in Deventer. Op het programma staat werk van Ni- colaus Bruhns, Jan Pieterszn. Sweelin ck, Johann Sebastian Bach, Johann Ludwig Krebs en Josef Gabriel Rhein- berger. Dinsdag 16 juli, Oostkerk, Middel burg, 20.00 uur. Zomeravondconcert van trio met Annemiek de Bruin Het trio Annemiek de Bruin (klarinet; foto), Jan Gruithuyzen (piano) en Martijn Kooiman (cello) is te gast bij Stichting Oostkapelle Cultureel voor een zomeravondconcert. Annemiek de Bruin, afkomstig uit Goes, won de afgelopen jaren diverse prijzen op concoursen, zoals het Prinses Chris tina Concours. Jan Gruithuyzen is haar vaste begeleider. Woensdag 17 juli, Dorpskerk, Oostka pelle, 20.00 uur. r een nieuw nummer iili *"iH -r—,x\°. .-.r, - fj i i v-x::. -al'-li j-- - The Lost Brothers, met links Mark McCausland en rechts Oisin Leech. The Lost Brothers, zaterdag om 21.45 uur bij Pastorale, Nisse. 's Middags om 15.30 uur ook minicon- cert bij De Drvkkery in Middelburg. Leoni Jansen treedt zaterdagavond op bij Festival Pastorale in Nisse. Verdere programma: Vrijdag 12 juli 19.30 uur: Thomas Zwijsen gas ten 20.10 uur: Bruno Deneckere 21.05 uur: ClassiclFever 21.35 uur: Lieven Tavernier 22.35 uur: Tyrconnell Zaterdag 14.30 uur: 14.45 uur: 15.55 uur: 17.05 uur: 18.30 uur: 19.35 uur: 20.35 uur: 21.45 uur 22.55 uur: 13 juli ClassiclFever Francis Levoy band Sarah Ferri Tyrconnell Bells of Youth Balcony Players Leoni Jansen The Lost Brothers Old Time String Band Zie ook: www.pastorale.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 41