Befaamde Frans-Cypriotische pianist Cyprien Katsaris in Veere Podiumagenda 8 UIT De befaamde Frans-Cypriotische pia nist Cyprien Katsaris verzorgt zon dag in de Grote Kerk in Veere een eenmalig optreden in Nederland. Dat gebeurt op uitnodiging van Muziekpo- dium Zeeland. Het gaat om een zogeheten 'concert libre'. Cyprien Katsaris, die binnen de muziekwe reld als een levende legende geldt, woont in Frankrijk. Hij bracht zijn jeugd door in Kame roen, waar hij op vierjarige leeftijd met de piano begon. Nadat hij het Conservatorium van Parijs had afgerond, won hij diverse be langrijke prijzen. Hij speelde sindsdien met alle belangrijke orkesten van de wereld (waar onder Berliner Philharmoniker, Staatskapelle Dresden, Leipzig Gewandhaus Orkester, Cle veland Orchestra en het Koninklijk Concert gebouw Orkest Amsterdam) en onder be roemde dirigenten. Katsaris wordt wereldwijd beschouwd als een authoriteit wat de vertolking van Chopin, Liszt en Mozart betreft. De pianist presenteert in Zeeland een concert libre, of wel een verrassingsconcert. Dat betekent dat van tevoren niet vaststaat wat er gespeeld gaat worden, maar de kans dat muziek van onder anderen Chopin, Liszt en Mozart voor bijkomt, is groot. Katsaris praat de stukken die hij speelt zelf aan elkaar, in het Engels. Festival Pastorale in Nisse serveert jaar lijks bijzondere concerten en muzikale verrassingen. Speciale aandacht dit jaar verdient zeker het Ierse duo The Lost Brothers, dat zaterdagavond optreedt. In eigen land, maar ook in Groot-Brittannië en in de Verenigde Staten is The Lost Brothers al een klin kende naam. Op het Europe se vasteland is er echter nog een wereld te winnen. Het Ierse duo heeft zeker de ambitie om daarin te slagen, zegt Oisin Leech, die samen met Mark Mc- Causland The Lost Brothers vormt. Zeeland moet een eerste stap in die richting worden. Cyprieri Katsaris Cyprien Katsaris, zondag in Grote Kerk, Veere. Aan vang: 15.30 uur. DONDERDAG 11 JULI Goes Amerikaanse beiaardier Margaret Pan, die onlangs de 2e prijs won op het Swee- linck Beiaard Concours in Groningen, geeft concert, Grote of Maria Magdalenakerk, 19.30 uur Middelburg Miniconcert Stefan Knuijt op piano en tuba, werk van Bach, Beethoven, Scriabin en Ecdès, Koorkerk, 15.00 uur Nisse Festival Pastorale, met optredens van o.a. Sarah Ferri, Tyrconnell,Bells of Youth, Balcony Players, Leoni Jansen, The Lost Brothers en Old Time String Band, Dorpsplein, 14.30-00.00 uur Tholen Zomeravondconcert Aleotti Trio (pia no), Oude Stadhuis, 15.30 uur Vlissingen Urker Mans Formatie, Sint Jacobskerk, 19.30 uur Dansfeest 90s Night, Arsenaaltheater, 22.00 uur Rockband Naughty Oil, Café De Concurrent, 22.30 uur Altijd op zoek naar e door Rolf Bosboom Stefan Knuijt Renesse Concert De Westhoekzangers en Qua- tremains: Ans van Krevelen en Elvira Vos, Jacobuskerk, 20.00 uur VRIJDAG 12 JULI Groede Adrie Oosterling met kleinkunstpro- gramma 'Het verlangen', De Twee Duiven, 21.00 uur Nisse Openingsavond festival Pastorale, met Thomas Zwijsen, Bruno Deneckere, Clas- siclFever, Lieven Tavernier en Tyrconnel, Mariakerk, 19.00 uur Vlissingen Marcel Mangnus, organist van de Sint Willibrordusbasiliek te Hulst, verzorgt het eerste middagorgelconcert van dit zo merseizoen, Sint Jacobskerk, 12.00 uur ZATERDAG 13 JULI Bergen op Zoom Concert Engels schoolkoor Morley Aca demy Senior Choir, Gertrudiskerk, 16.00 uur Middelburg Optreden The Lost Brothers (Ierland), De Drvkkery, 15.30 uur Vlissingen Argentijns Tango Café, met DJ Guiller- mo van Tango El Amante, CineCity, 16.00 uur Popkoor Flashback, Panta Rhei, 17.30 uur DINSDAG 16 JUU Brouwershaven Orgelconcert door Gijs Boelen, Sint Nicolaaskerk, 20.00 uur Groede Adrie Oosterling met kleinkunstpro- gramma 'Het verlangen', De Twee Duiven, 21.00 uur Middelburg Orgelconcert Jan Kleinbussink (Deven ter), met werk van Nicolaus Bruhns, Jan Pieterszn. Sweelinck, Johann Sebastian Bach, Johann Ludwig Krebs en Josef Ga briel Rheinberger, Oostkerk, 20.00 uur WOENSDAG 17 JULI Oostkapelle Zomeravondconcert door Annemiek de Bruin (klarinet), Jan Gruithuyzen (pia no) en Martijn Kooiman (cello), Dorpskerk, 20.00 uur Sluis Zomeravondconcert op carillon door Jos Vogel, Het Belfort, 20.00 uur Vlissingen Denis Band speelt muziek uit onder meer Bulgarije en Rusland Ter Reede, 14.30 uur. ZONDAG 14 JULI Veere Muziekpodium Zeeland: concert van de vermaarde pianist Cyprien Katsaris, met werk van o.a. Liszt, Chopin en Mo zart, Grote Kerk, 15.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 40