Een welverdiend ijsje na 80 kilometer te hebben gefietst AANSCHUIVEN BIJ ZOMERKRANT 3 tfieh en ifi om op te Uden In deze rubriek schuiven we onverwacht aan bij mensen die bezig zijn met lunch en diner. Van daag Kris (38), Margot (34), Hilda (61), Martine (23) uit Kalmthout. Vanochtend is dit Belgische viertal vroeg vertrok ken vanuit Kalmthout. „We zijn om half acht met de fietsweggereden", vertelt Kris als hij een slok van zijn pintje neemt. Hilda, moeder van Martine en Margot, fietst de tachtig kilometer met gemak. „Dat gaat zeker nog goed en zeker met zo'n lekker ijsje." Het stel fietst vaker naar Zeeland. „En dat is vooral om de mooie fietspa den en de omgeving", zegt Hilda. „Ze hebben hier ook hele mooie terrassen", grapt Kris. Met nog acht kilometer te gaan naar Wemeldinge is het stel neergestreken op het terras 't Veerhuis in Yerseke. Voor Kris is er niet veel verschil tussen de horecagelegenheden in België en Nederland. „Ze hebben hier Jupiler dus ik vind het allemaal prima", lacht Kris. Hij heeft gisteren de fietsroute makkelijk uitgezocht via fietsnet.be. „Dan is het maar een kwestie van puntjes zetten bij verschil lende knooppunten en uitprinten", vertelt hij als hij zijn kaartje laat zien. „Die knooppunten wor den aangegeven doormiddel van fietsborden met nummers." Of ze vanavond mosselen gaat eten weten ze nog niet. „We zullen zien, eerst maar is aankomen in Wemeldinge en ik denk dat dat wel gaat lukken met één pintje op." 2003: Veere 2004: Veere STEMMEN DOE JE 20 DONDERDAG 11 JULI 2013 door Adriënne van der Werf Voormalig winnaars van 'Het schoonste strand van Nederland' zijn de volgende: 2005: Sluis 2006: Sluis 2007: Ameland 2008: Sluis 2009: Westland 2010: Noord-Beveland 2011: Sluis 2012: Noord-Beveland Dit jaar gaat de prijs niet meer naar de strandgemeente, maar naar het winnende strand of de winnende badplaats. In totaal dingen 51 badplaatsen mee naar een plek in de top 10. Een overzicht van de stranden die meedoen is te vinden op de web site www.nederlandschoon.nl. Om als publiek je stem uit te kun nen brengen, moet je je persoon lijk aanmelden op http://www.supportervan- schoon.nl/strandenactie. Per IP-adres kan een strand één keer worden beoordeeld. Stemmen kan tot woensdag 14 augustus. De bekendmaking van de 'Schoon ste strand'-top 10 zal zijn op maandag 26 augustus. Jan (links) en Sjoerd maken het strand schoon ter hoogte van De Punt bij Westenschouwen. foto's Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 35