-4 I I I I I I Miel Verstraete vergaarde eeuwige roem 1938-2013 SPORT 27 Oud-wielrenner Miel Ver straete is maandag op 75-jarige leeftijd na een slopende ziekte overleden. De in Eede geboren coureur was in 1959 de eerste winnaar van de Ronde van Midden-Zeeland. Naar later bleek een historische zege, omdat de koers zou uitgroeien tot een ge renommeerde profwedstrijd. De fiets speelde van jongs af aan een belangrijke rol in het leven van Verstraete. Om een centje bij te verdienen reed hij samen met zijn oudere zus regelmatig de grens over met een fietstas vol bo ter. „We waren smokkelaars in het klein, zoals zoveel mensen in deze grensstreek, omdat we een centje bij wilden verdienen", liet hij optekenen in het boek 'Het moet wel waaien', een eerbetoon aan de Ronde van Midden-Zee land. Verstraete kreeg op zijn zestiende een koersfiets van de plaatselijke kolenboer. Zonder dat zijn ouders Miel Verstraete het wisten reed hij er trainingsrit jes mee in de buurt. De jonge West-Zeeuws-Vlaming, tijd- en provinciegenoot van onder ande ren Jo de Roo en Piet Rentmees ter, beschikte over veel talent. Dat bleek onder meer tijdens de Ron de van Midden-Zeeland waarin Verstraete in de finale op de Kat- tendijkse dijk wegreed van con currenten zoals Jan Janssen (Tour winnaar van 1968), Henk Nijdam en Ab Geldermans. Het bleek de opstap naar een in ternationale loopbaan. Jan Jans sen nam Verstraete mee naar de Franse formatie Pelforth Lejeune. Aan dat profavontuur kwam snel een einde toen Verstraete moest trouwen en twee keer vader werd. „Dat gebeurde in een perio de die belangrijk was voor mijn carrière als renner. Ik verdiende als fullprof bij Pelforth niet ge noeg om mijn gezin te onderhou den", zei hij daar later over. Ver straete ontkende verder niet dat hij niet voor zijn sport kon leven zoals Jan Janssen dat deed. Verstraete, wiens officiële roep naam Emmanuel luidde, reed am per zes maanden mee met de profs. Op zijn 25e gaf hij er de brui aan. Definitief naar later bleek. De geboren Eedenaar boek te 47 overwinningen, waaronder een ritzege in de Ronde van Tüne- sië. Ook reed hij twee keer de Tour de l'Avenir. Verstraete ging aan de slag als ijzervlechter. Op zijn vijftigste werd hij afgekeurd. De belangstel ling voor de koers bleef groot. Ver straete zelf vond zijn zege in de Ronde van Midden-Zeeland niet zo heel bijzonder. Met name ook omdat de Patrijzenjacht in Co- lijnsplaat toentertijd veel meer aanzien in de provincie had. De band met de Ronde van Mid den-Zeeland was echter zeer hecht. Verstraete was steevast ere gast. Enkele jaren geleden niet zonder trots: „Ze zijn me nooit vergeten als eerste winnaar." Miel Verstraete wordt zaterdag ge cremeerd. De plechtigheid begint om 12.45 uur in crematorium Blau we Toren in Brugge. Fulham gaat in de verkoop Eigenaar Mohamed Al Fayed doet de Engelse voetbalclub Fulham in de verkoop. Vol gens Britse mediaberichten heeft de 84-jarige onderne mer een prijs in gedachten tussen 150 en 200 miljoen pond (175 en 230 miljoen eu ro). De schatrijke Egypte naar verkocht eerder al zijn warenhuis Harrods in Lon den. Bij Fulham fungeert Martin Jol als trainer. Castelen voor twee jaar naar RKC Romeo Castelen keert na zes jaar terug op de Neder landse voetbalvelden. De dertigjarige aanvaller heeft een contract voor twee sei zoenen ondertekend bij RKC Waalwijk, de club waarbij hij al enkele weken meetrainde. De oud-interna tional speelde het afgelopen halfjaar in de Russische competitie voor FC Volga Nizjni Novgorod. Kerkhove overleeft een matchpoint De tennissters Lesley Kerk hove (Zierikzee) en Angeli- que van der Meet ('s-Heer Abtskerke) hebben woens dag hun duels gewonnen in de eerste ronde van de chal lenger van Aschaffenburg. Kerkhove had het zwaar te gen de Bulgaarse Elitsa Kos- tova. Het werd 6-4 2-6 7-6. In de tiebreak overleefde ze een matchpoint. Van der Meet troefde de Itali aanse Angelica Moratelli af met tweemaal 6-2. Mitchell Braafhart traint mee bij Hoek Michell Braafhart traint in de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen mee bij zaterdag-hoofdklasser Hoek. Hoewel de doelman vorig seizoen een tweejarig jeugdcontract tekende bij Cercle Brugge, moest de Hoekenaar toch vertrekken bij de Belgische eersteklas ser. Braafhart hoopt nog on derdak te vinden bij een Ne derlandse of Belgisch prof- ploeg. Voordien speelde hij bij Hoek en Zaamslag. Gascoigne verkeert in levensgevaar De Engelse oud-internatio nal Paul Gascoigne verkeert in levensgevaar. Dat zeggen enkele vrienden en familie leden van de 46-jarige Brit naar aanleiding van nieuwe incidenten vanwege alcohol misbruik. Gascoigne, die zich op krukken verplaatste, zakte maandag op de stoep van een hotel in Londen dronken ineen. Hij had twee flessen drank in zijn broek zak zitten. Hij werd naar het ziekenhuis afgevoerd. DONDERDAG 11 JULI 2013 I Mark Cavendish kreeg onderweg vele verwensingen naar zijn hoofd geslingerd, foto Nicolas Bouvy/EPA LONDEN WAALWIJK ASCHAFFENBURG TERNEUZEN LONDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27