litse directe uit en neemt optie op zege t- f SPORT 25 Jongetje El R T O U R E U R DONDERDAG 11 JULI 2013 Nadat hij in de eerste Pyreneeën- rit naar Ax 3-Domaines al een oor veeg had gegeven aan de andere klassementsrenners, deelde Froome woensdag een rechtse di recte uit. Alejandro Valverde, naas te belager van de Brit, kreeg ruim twee minuten aan zijn broek. Ook Alberto Contador en Roman Kreuziger (beiden Saxo Bank), Ca- del Evans (BMC) en het Neder landse duo Bauke Mollema en Laurens ten Dam werden door Froome op hun plaats gezet. Met 3.25 minuten voorsprong in het algemeen klassement op num mer twee Valverde lijkt de gele droom van Froome nauwelijks nog te kunnen ontaarden in een nachtmerrie. Contador, vóór de Tour beschouwd als de voornaam ste rivaal van de Brit, moet al bijna vier minuten goedmaken. Het zijn cijfers die een juichstem ming rechtvaardigen, maar de in getogen Froome bleef zichzelf toen hij sle balans opmaakte van de door hemzelf aangerichte scha de. „Ik wilde mijn voorsprong in het klassement vergroten. Dat was vandaag mijn enige doel. Ik ben blij dat dit is gelukt, maar ik heb de Tour nog niet gewonnen. Er zijn nog tien etappes te rijden. Daarin kan veel gebeuren." De prijs voor de beste redenaar van het peloton zal Froome nooit win nen, maar dat zal de man die zich twee jaar geleden voor het eerst manifesteerde als ronderenner, een rotzorg zijn. De 28-jarige klopte vorig jaar al op de grote Tourpoort, maar moest zich toen nog schikken in de ploegdiscipline. Hoewel hij in de bergen zichtbaar meer over schot had dan zijn kopman Brad ley Wiggins werd Froome de ge vangene van de vooraf afgespro ken hiërarchie. Nu 'Wiggo' er niet bij is, lijkt Froome vastbesloten zijn kans met beide handen te grijpen. Het enige wat de voormalige eco nomiestudent nog in de proble men kan brengen, is de kwetsbaar heid van zijn ploeg. De beklim ming van de Mont Ventoux (zon dag) wordt gevolgd door een lood zware week inde Alpen. Als Froome er, net als in de laatste Pyreneëenrit, alleen voor komt te staan, is een bonus van ruim drie minuten geen overbodige luxe. „De andere ploegen zullen er al les aan doen om mij aan te vallen. Daar zullen wij ons zo goed moge lijk tegen moeten wapenen", deed de geletruidrager woensdag een appèl op zijn ploeg. Dat Richie Porte, na een zware in zinking in de Pyreneeën, in de tijdrit weer een teken van leven gaf, stemde Froome hoopvol. Por te finishte als vierde op 1.21 minu ten van winnaar Tony Martin. De" zege van de Duitser was geen ver rassing. De renner van Omega Pharma-Quick Step is een klasse apart als het op tijdrijden aan komt. Terwijl Froome de beste tussentijden klokte, draaide „Der Panzerwagen' de gaskraan hele maal open in het laatste deel van de rit. Niet alle vragen worden in een Tour de France beantwoord. Renners en ploegleiders zijn doorgaans welwillend genoeg, daar ligt het niet aani Het is vooral in de periferie van het peloton waarin zich dingen af spelen waar je als volger nooit een vinger achter zult krijgen. Nee, het gaat hier niet over com plotten die zich niet laten ophel deren. Het mysterie van de Tour zit 'm vaak in de details. In een fractie van een seconde zie je iets waar je eigenlijk meer over wilt weten, maar om dat de tijd ontbreekt, hol je ver der op weg naar een volgend verhaal dat per se opgetekend moet worden. Dinsdagmiddag brak in Saint-Malo de oorlog uit toen een bloedende Tom Vee- Iers over de streep reed. Tussen de meute die de omver gereden renner achtervolgde, bevond zich een kereltje met rood haar en sproeten. Geschatte leeftijd: acht jaar. Omdat hij een Neder landse collega voor de voeten liep, kreeg het mannetje een fik se schouderduw. Zijn reactie was briljant: „I'am a child. I ha ve civil rights", bitste het jonge tje. Ik had graag van hem verno men wie hij was en waarom hij in godsnaam achter Veelers aan liep. Maar ik moest helaas ver der. Op zoek naar een ander ver haal. TOUR DE FRANCE Sj -218km IJfÉK* s& S^v*2.?t§3/. *^IPi >K*r» AC r'v -■• V- Bauke Mollema reed in de tijdrit sneller dan erkende podiumkandidaten, foto Nicolas Bouvy/EPA door Patrick Oelait MONT SAINT-MICHEL - Het is dat Chris Froome geen tafelspringer is. Niemand zou de Keniaanse Brit vreemd hebben aangekeken als hij op de Mont Saint-Michel de polo naise had gelopen. De geletruidra ger van Team Sky moest in de slot fase van de 33 kilometer lange tijdrit weliswaar buigen voor Tony Martin, maar zijn nederlaag tegen de Duitse wereldkampioen was de laatste van Froome zijn zorgen. door Patrick Delait HP *4 Fougeres frankrijk Le Bourgneuf-la-Forêt 26km Laval 43km Sablé-sur-Sarthe 86km Tours Durtal 112km 218km Savigne-sur Lathan 166km ANP I bron (AO. hoogteverschil en moeilijkheidsgraad e ILe Bourgneuf-la-Föret 161m Durtal 30m ökm 112km 21Skn 218km -f Achter elke cryptische omschrijving schuilt de achternaam van een renner in combinatie met de naam van zijn ploeg. Oe oplossing inde volgende PZC. m 11. Waterfiets is geschikter voor hem Oplossing woensdag 10 juli: Soort petje op soort petje af Bonnet Franqaise des Jeux Petje op petje af is een spel (jeu) en bonnet is Frans voor muts, een soort pet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25