'Verzamelvirus heeft ons gegrepen' PostNL verhuist naar Primera GOES M MH-MHMK NACHTMARKT 20 WALCHEREN Voorrang kamer in Rotterdam Inbreker(15) aangehouden VRIJDAG 12 JULI 19.30-00.30 UUR Let gedurende de bouwvak op onze speciale acties in deze krant Bij de Bruna wilde men er van af. Veel meer omzet levert de postba- lie immers niet op, zegt Anouk Gijsen van de Bruna in Vlissin gen. „Wel meer gedoe. Boze klan ten, regels die telkens worden ver anderd; het is gewoon niet leuk meer. De marges zijn heel laag, maar je moet er toch iemand neer zetten. We raken wel personeel kwijt, maar niet vanwege de post. We moesten toch al bezuinigen." Met overschrijvingen en pakket jes is Bruna al gestopt, de rest volgt als de verhuizing is gere geld. Het agentschap wordt over genomen door Primera in de Lan ge Zelke. „Niet omdat ik er zo no dig op zit te wachten," aldus uit bater Harrie van Hal, „maar uit sluitend om te voorkomen dat er al te grote gaten vallen in de stad. Ik heb gelijk maar extra perso neelsleden in dienst genomen." Omdat Van Hal ook een DHL-ba- lie had en dit door PostNL niet in hetzelfde pand wordt getolereerd, verhuist die naar de VW. Van Hal denkt de postbalie binnen vier tot zes weken te openen. In Souburg is het PostNL-agent- schap van Bruna, dat onder een particuliere naam is voortgezet, al verhuisd naar Primera. Dat was in een dag geregeld. GOES - Studenten uit Zeeland kun nen toch weer voorrang krijgen bij toewijzing van een kamer in Rotterdam. Woningbouwcorporaties als Stad- lander en RWS hebben daarover hernieuwde afspraken gemaakt met Vestia, dat kamers verhuurt in Rotterdam. Huurders van de deelnemende corporaties zijn het eerst aan de beurt, daarna andere belangstel lenden uit Zeeland. Eerder bestond ook al een dergelij ke regeling, maar die verviel, info: www.rwsgoes.nl De uit de hand gelopen hobby be gon in mei 2012. „Ik heb al sinds de lagere school een voorliefde voor kinderwagens. Door mijn werk als kraamverzorgster ben ik veel mee in aanraking geweest. Vorig jaar hebben we besloten om een wagen te kopen voor vijf tien euro. Het verzamelvirus heeft ons toen gegrepen", vertelt lentien Sleijpen. De verzamelaars hebben inmiddels veertig oude kinderwagens in het museum staan. Deze stammen uit de jaren 1900 tot 1970. „We hebben het afgelopen jaar via internet verschillende soorten kinderwagens gekocht. We wil len alleen de oude exemplaren, dus tot 1970", vertelt Huub Sleij pen. „Die wagens knap ik op, want ze zijn vaak niet in al te bes te staat. Ze staan vaak bij iemand op zolder als opbergruimte. Wij geven ze een nieuw leven." De verzamelaars doen ook mee aan speciale kinderwagenparades. „Vo rige week waren we nog in Millin- gen aan de Rijn. Dan loop je een tocht met kinderwagens met bij behorende kleding uit die tijd. Dat is heel leuk. Ie leert ook veel MIDDELBURG - Een vijftienjarige Middelburger is aangehouden op verdenking van een woningin braak op 29 mei aan de Grootme de in zijn woonplaats. Naar aanlei ding van die zaak stelde de politie direct een onderzoek in. In de wo ning werden DNA-sporen gevon den. Die bleken te matchen met het DNA van de jongen. De jongen was vermoedelijk ook betrokken-bij een inbraak in een huis in de Spaarnestraat in Oost-Souburg op 30 juni. mensen kennen die een paar wa gens hebben staan. Zo komen de wagens naar je toe", vertelt Jen tien Sleijpen. Het museum was tot voor kort gevestigd aan de Coosje Buskenstraat. De hobbyis ten wilden hun collectie echter graag naar de binnenstad halen. „We zitten nu op een betere loca tie door simpelweg een makelaar te benaderen. Hij zei tegen ons dat we een pand uit mochten kie zen, zoveel staat er leeg in de bin nenstad. We hebben toen maar voor dit pand gekozen, we kon den er gelijk in", zegt Sleijpen. Het paar vindt vooral de authenti citeit van de wagens erg bijzon der. „Vroeger waren kinderwa gens veel mooier dan nu. Tegen woordig worden ze in China ge maakt en zijn het allemaal dezelf de soorten. Ie vindt de mooie nu niet meer terug." Het museum wordt goed ontvan gen bij het Vlissingse winkelpu bliek. Zowel mannen als vrouwen zijn geïnteresseerd in de kinder wagens. „Mannen kijken meer naar de vering en soorten wielen, vrouwen gaan echt voor de wa gen staan om te ervaren hoe het voelt. Dat is opmerkelijk en grap pig tegelijk", vertelt Jentien Sleij pen. Tijdens de Sail 2013 in Vlissingen zal het paar, samen met andere kinderwagenverzamelaars, een pa rade lopen over de boulevard. Het museum is gratis te bezoeken. BOUWMATERIALEN ALLES VOOR DE BOUWKLUS ONDER EEN DAK! Jentien en Huub Sleijpen hebben in de Walstraat een kinderwagenmuseum geopend, foto Ruben Oreel door Wendy Wagenmakers vussingen - PostNL verhuist zowel in Vlissingen als in Souburg het post-agentschap van Bruna naar Pri mera. door Jelle Kempe VLISSINGEN - „We zijn begonnen met één kinderwagen, nu zijn dat er ruim veertig", zeggen Huub en Jentien Sleijpen trots. Zij hebben sinds vorige week een museum ge opend in de Walstraat 50 in Vlissin gen. www.oudekinderwagens.nl Tijdens de bouwvak, maandag 15/07 t/m vrijdag 02/08 zijn wij geopend tussen 08.00 en 17.00 uur, zaterdags van 08.00 tot 12.00 uur Van Wamelweg 4 A/C 4612 PW Bergen op Zoom Tel; 0164 - 242 096 Industrieweg 11 4632 NA Vlissingen Tel: 0118-410 444 Livingstoneweg 40 4460 AA Goes Tel; 0113-246 690 info@jagertolhoek.nl www.jagertolhoek.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 20