i i Beieren verdeeld over klokkenluider Mollath Groot-Brittannie telt af naar koninklijke bevalling Nog maar dag.. L stipreizen.nl/stiptease (stip) i BUITENLAND 7 0°:0?^Og Z U financiële middelen, denkt ze. Het zijn nu de pemulung, de arme Balinezen, die met hun zelfge maakte houten karretjes langs de hotels gaan en het bruikbare afval meenemen. De ressorts steken de rest in brand. Het huishoudelijke afval wordt door vrachtwagens naar de enige grote vuilnisbelt op nog geen vijf tien minuten van de toeristen stranden van Kuta gebracht, waar voornamelijk Javanen het plastic eruit halen. „Balinezen voelen zich te goed om hun eigen troep op te ruimen", stelt Muriel Ydo. Haar voorstel en dat van rockster Gede is om zoveel mogelijk plastic op Bali te verbie den. Water kan ook in karton. Het organische afval zoals etensresten en de offermandjes, dat 70 procent van het afval vormt, zou via ver brandingsovens bijvoorbeeld elek triciteit kunnen opleveren. „Als we niets doen, dan komt op den duur geen toerist meer naar Bali", vermoedt de zanger Gede. Zijn geliefde eiland is dan veran derd in een grote hoop stinkend af val. cb Mollath, een mecanicien, werd in 2006 in een psychiatrische kliniek opgenomen, nadat hij zijn ex- echtgenote en enkele medewer kers van de Hypo-Vereinsbank had beschuldigd van het witwas sen van grote sommen geld. Vol gens een psychiater, die hem op afstand diagnostiseerde, zou Mol lath aan een paranoide persoon lijkheidsstoornis lijden en geweld dadig zijn. Mollaths aanklacht werd genegeerd en hij verdween in de psychiatrie. Dankzij enkele Duitse onder zoeksjournalisten werd de zaak landelijk nieuws. Zijn medestan ders zien Mollath nu als slachtof fer van een complot, waarin politi ci en bankiers, corrupte rechters en overijverige psychiaters kwalij ke rollen spelen. Een onderzoekscommissie uit het Beierse parlement boog zich over de kwestie, maar kwam gisteren niet met een eensluidend oordeel. Oppositiepartijen SPD, Groenen en Freie Wahler concluderen dat de autoriteiten in de zaak-Mol- lath ernstige fouten hebben ge-, maakt. Zij eisen het vertrek van de Beierse minister van Justitie, Beate Merk (CSU). Volgens coali tiepartijen CSU en FDP treft nie mand blaam. Zowel de premier van de deelstaat Beieren, Horst Seehofer (CSU), als minister Merk hebben wel gezegd dat lan gere opsluiting van Mollath in een e kliniek 'buitensporig' is. Honderden fotografen hebben zich inmiddels opgesteld voor het ziekenhuis waar de vrouw van prins William komend weekend hoopt te bevallen. De hertogin van Cambridge, zo als Kate Middleton in het Vere nigd Koninkrijk bekend staat, is volgens Britse media uitgerekend in de komende dagen. Kroonprins William, de hertog van Cam bridge, verblijft momenteel nog in Wales, waar hij gestationeerd is als piloot bij een Britse red dingsbrigade. Een helikopter staat 24 uur per dag paraat om de aan staande vader zo snel mogelijk naar Londen te kunnen vervoe ren, mocht de bevalling eerder be ginnen dan verwacht. De officiële mededeling dat de ba by na de geboorte de titel van prins of prinses van Cambridge zal meekrijgen heeft de speculatie dat de bevalling nabij is, flink ge voed. Op Twitter doen duizenden berichten de ronde dat de derde in lijn van troonsopvolging don derdag of vrijdag al het levens licht zal zien. De meeste gewone Britten maken zich op voor een ware 'baby gekte'. Televisiepro gramma's en kranten staan vol met het nieuws, en op scholen en kantoren wordt nergens anders meer over gepraat. Er wordt volop gespeculeerd over het geslacht en de naam van de nieuwe koninklij ke telg. Bij de wedkantoren van William Hill is royal baby betting razend popular. De meeste gokkers den ken dat de bevalling op zaterdag 13 juli zal plaatsvinden. Traditio nele namen voeren de lijst aan. Alexandra, de tweede naam van koningin Elizabeth, wordt vaak genoemd, net als Charlotte, Eliza beth, Margaret, Diana en Victoria. Als het een jongetje wordt, denkt het publiek dat hij George, James of Louis zal worden genoemd. Een helikopter staat 24 uur per dag paraat om William zo snel mogelijk naar Londen te kunnen brengen De toekomstige Britse vorst of vorstin wordt in St Mary's ziekenhuis in Londen ter wereld gebracht Mocht de baby rood haar hebben, zoals zijn of haar aanstaande oom Harry, dan kan er goed geld wor den verdiend, aangezien die kans het minst waarschijnlijk wordt ge acht. De meeste mensen denken dat de baby donkerblond zal zijn. Cadeaus en presentjes voor de aankomende ouders stromen in middels met duizenden tegelijk binnen. Knuffels, speelgoed, kaart jes en tekeningen worden afgele verd bij de verschillende konink lijke paleizen in heel Groot-Brit tannië. De Finse sociale dienst had wel een erg opmerkelijk ca deau: een pakje condooms. In Fin land krijgen alle vrouwen die in verwachting zijn, een pakket met daarin onder meer condooms, ba bykleertjes en een borstel, waar op de Finse regering besloot Kate ook een exemplaar te sturen. De hertogin van Cambridge zal tijdens haar bevalling in goede handen zijn. Ze wordt bijgestaan door Marcus Setchell, een gere nommeerde arts die bijna twintig jaar de vaste chirurg en gynaeco loog was van de Britse vorstin. Volgens ingewijden staat Setchell al dagen op stand by om op elk ge wenst moment naar het St Mary's ziekenhuis in de Londense wijk Paddington ontboden te worden. Daar zal de toekomstige Britse vorst of vorstin ter wereld wor den gebracht. n°n^rdt/rn of bel met 020 6<i 22 222 v S WOENSDAG 10 JULI 2013 vuilnis Een Indonesische arbeider ver plaatst plastic afval op de grootste afvalberg van Bali, bij Denpasar. foto Made Nagi/EPA door onze correspondent Wierd Duk BERLIJN - Een geruchtmakende affai re in Beieren, rond de klokkenlui der Gustl Mollath (56), splijt de po litiek in de Zuid-Duitse deelstaat. door onze correspondent Michiel Willems LONDON - In Groot-Brittannië neemt de opwinding rond de aan staande bevalling van Kate Middle- ton in hoog tempo hysterische vor men aan. Stiptease •Actievoorwaarden: De 10% korting is geldig op het grootste deel van ons aanbod. Er zijn enkele uitzonderingen waarvoor een andere korting geldt. Voorbeelden hiervan zijn o.a. zonvakanties (m.u.v. Kreta, Abu Dhabi en Dubai), cruises met vertrek en aankomst in Nederland, cruise only's, rondreis Marokko en stedentrips Istanbul. Hiervoor gelden afwijkende kortingen. Voor een totaaloverzicht met de bijbehorende kortingen en overige voorwaarden zie www.stipreizen.nl/actievoorwaarden. Let op: zolang de voorraad strekt en VOL VOLI We behouden ons het recht voor om kortingspercentages gedurende de actieperiode te wijzigen. Kortingen gelden alleen voor nieuwe boekingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 7