in Goede Aarde Schelde ideaal voor afleveren drugs Deel werk failllet Oostburg wil kunst op drie rotondes randweg ZEEUWS-VLAANDEREN 21 Tegenstanders boycotten bijeenkomst in Breskens, de meeste bezoekers zeggen uit te kijken naar natuur- en recreatiegebied. houdt open dag 0 Imotec hervat BRESKENS - Voor de rust en de ruimte zijn ze verhuisd uit Nijme gen naar Breskens. Het echtpaar bezoekt dinsdagmiddag de inloop bijeenkomst op het Veerplein in Breskens over het natuur- en re creatieproject Waterdunen. „Ont zettend mooi wordt het, met al die natuur", stellen ze zonder enig voorbehoud vast. Het tekent de sfeer. Gedeputeerde George van Heukel- om is ook aanwezig. Hij is als pro vinciaal bestuurder van SGP-hui- ze geen groot voorstander van na tuurontwikkeling, zoals zijn voor ganger Marten Wiersma van GroenLinks dat wel was. Van Heu- keloms aarzeling heeft wellicht ge holpen de angel uit de discussie te halen. Al is het resultaat hetzelf de, ten westen van Breskens komt getijdennatuur - waar een beetje eb en vloed zal heersen - op 250 hectare voormalige landbouw grond en nieuwe verblijfsrecrea- tie; een hotel, een duincamping met 300 plaatsen en 400 vakantie huisjes in veertig hectare nieuwe duinen en schorren. De aanleg van één van de hoofd werken, een getijdenduiker, staat dinsdagmiddag centraal op de in loopbijeenkomst in Breskens. Wa terschap Scheldestromen tekent voor de realisatie, als beheerder van de zeewering en verantwoor delijke voor het waterbeheer. Wa terschapsbestuurder Miel de Koek uit Kloosterzande is ook present. Hij toont zich - je zou het niet ver wachten - hartstochtelijk voor stander van Waterdunen. „Zoals ik dat ook ben van Plan Perkpol- der. Die twee plannen zullen de streek een economische impuls geven, naar mijn vaste overtui ging." Voor de goede orde: De Koek is wel tegen ontpoldering van de Hedwigepolder. „Dat heeft geen nut." De geplande getijdenduiker, aan te leggen door Van den Biggelaar uit het Gelderse Velddriel, komt bij 't Killetje, waar nu al een ge maal is. Een waterkering zal eerst om de uitlaat van het gemaal wor den gemaakt, waarna het werk in de dijk ongestoord kan plaatsvin den. November 2014 moet de ge tijdenduiker gereed zijn, laat pro vinciaal projectleider Lies Dekker weten. Water zal er dan nog niet gelijk in- en uitstromen. „Voordat het zover is, zijn we wel een jaar verder, denk ik. In het gebied moe ten eerst de kreken en geulen wor den uitgegraven." Een ander echtpaar loopt voorbij. Ze vertellen aan de rand van Wa terdunen te wonen. Ze vinden het ook 'een schitterend plan'. „Al hadden we er waarschijnlijk an ders over gedacht als wij weg had den gemoeten." Ze twijfelen er aan of Waterdunen de massa's be zoekers zal trekken die zijn voor speld. „Mensen komen hier toch voor het strand." Van Heukelom ziet dat anders. „De Belgen ont dekken Zeeuws-Vlaanderen meer en meer." Grote afwezige op de inloopbij eenkomst in Breskens is dinsdag middag Guus Langeraert van de actiegroep Vrienden van Waterdu nen Nee. Hij zit thuis in Oost burg. Hij citeert telefonisch een tekst van zijn website: 'We gaan niet, we hebben er niets te zoe ken, niets te vertellen.' „Het laat ste geldt al langer." BIERVLIET - Kwekerij In Goede Aar de, in de polders onder Biervliet, houdt van aanstaande vrijdag tot en met zondag de jaarlijkse bor- derplantendagen. Frans en Fran- ny Geijsels hebben exclusieve, oer degelijke borderplanten en sier- grassen opgekweekt. Behalve de kwekerij is ook de privétuin te be zoeken; vrijdag 12 juli van 10.00 uur tot zonsondergang, zaterdag en zondag van 10.00 uur tot 17.00 uur. De toegang is gratis. De op brengst van de koffie gaat naar KWF-Kankerbestrijding. Routebe schrijving en meer info via: www.kwekerij-ingoedeaarde.nl Kraszewski vermoedt dat er vaker droppingen plaatsvinden, zoals die afgelopen zaterdag zijn ont dekt in de Scheldemonding bij Vlissingen. „Ik kan me een oude re zaak herinneren waar deze me thode ook op de Westerschelde is toegepast. Het gaat vrij eenvou dig. Het zeeschip komt in de buurt en er wordt contact gelegd met handlangers aan de wal. Het spul gaat in pakketten overboord op een afgesproken plek en met een kleine snelle boot wordt de handel opgevist. Het grote voor deel is dat zo'n klein bootje nau welijks opvalt, het kan overal bin nenvaren en wordt niet zo gauw gecontroleerd." Een afgeleide methode is dat de drugs in pakketten onderaan het schip worden vastgezet. Zodra het schip aanmeert in een haven, komen duikers om de pakketten mee te nemen. Het merendeel van de zeevarende smokkelaars gokt evenwel nog steeds op de be tere verstopmethode tussen ladin gen fruit en in containers. Eind vorig jaar is in de Antwerpse ha ven een recordvangst gedaan van ruim 8000 kilo cocaïne, verstopt tussen bananen. De vondst van zaterdag die tot gis- teren was stilgehouden door justi tie, omvatte 200 kilo cocaïne (15 miljoen straatwaarde) De cocaïne zat in sporttassen, die onder klei ne verlichte jerrycans waren vast gemaakt. Loodsen op de Wester schelde merkten de bakens op. De handlangers aan de wal waren volgens getuigen al onderweg in een zodiac. TERNEUZEN - Een deel van de werkzaamheden van het in juni failliet verklaarde Terneuzense bouwbedrijf Imotec is hervat, laat curator Benne van Leeuwen we ten. Een aantal opdrachten wordt uitgevoerd door voormalig perso neel van Imotec en een aantal is bij andere aannemers onderge bracht. Het gaat vooral om wo ningbouw. Het werk aan de groot ste order in portefeuille bij Imo tec, een appartementencomplex voor woningcorporatie Clavis ten behoeve van Tragel Zorg aan de Terneuzense Amberboomstraat, is nog niet opnieuw opgestart. Oostburgers hebben zelf aangege ven kunstig opgefleurde rotondes een aardig idee te vinden. De ge meente Sluis en de provincie heb ben er samen 30.000 euro voor be schikbaar gesteld. Het symbool van Oostburg, de eenhoorn, moet in de ontwerpen terugkomen. Ontwerpen zijn wel kom tot 15 september bij Elly Ver- haeghe (via everhaeghe@gemeen tesluis.nl) of aan de gemeenteba lie. Een vijfkoppige jury, met on der anderen wethouder Peter Ploe- gaert en stadsraadvoorzitter Ro bert de Jonge, maakt een selectie, waarna op het Eenhoornfestival (19-22 september) bezoekers mo gen stemmen. De winnaar wordt 22 september bekend gemaakt op de Eenhoornpicknick. Ondertussen wordt actie gevoerd voor het opknappen van hét ba ken van Oostburg, de met drup pels beschilderde watertoren. De stichting Vrienden van de Water toren is opgericht en die heeft nu al bijna 500 vrienden. Expositie Markt 22 Simone de Paauw uit Oostburg houdt tot en met 15 augustus aan de Markt 22 in Oostburg een expositie van haar schilder werken. Ze schildert heel di vers, vandaar dat de expositie de naam draagt 'divertissimo- ne'. Elke dag open, behalve zon dag, van 14.00 tot 17.00 uur. Dorpswandeling Vanaf de dorpskerk van Cad- zand vindt vandaag, woensdag, weer een dorpswandeling plaats onder leiding van een gids. De gratis tocht die zo'n twee uur duurt, begint om 14.15 uur en leidt langs 'onver wachte' historische plekjes. Smokkelen in museum Smokkelen bood Zeeuws-Vlamin gen lang een aardige bijverdien ste. In museum De Vier Ambach ten aan de Steenstraat 28 in Hulst is daaraan een levendige exposi tie gewijd, met de nadruk op de jaren veertig, vijftig en zestig van de vorige eeuw. Elke dag geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Streekproductenmarkt Een streekproducentenmarkt ge combineerd met de gewone week markt en een standwerkerscon cours. Het is vandaag, woensdag, vanaf 8.00 uur allemaal te doen in hartje Oostburg. Aan het con cours doen vijftien standwerkers uit het hele land mee. Sportmix voor kids Speciaal voor kinderen biedt Dé Sporthal aan de Noorddijk 3 in Cadzand vandaag, woens dag, een 'sportmix' aan, ofwel een mix van allerlei sporten. De sportmix begint om 10.00 uur en duurt.tot 13.00 uur, bij slecht weer in de hal, anders buiten. Deelname: vijf euro. Zomeravondconcert Frank Deleu, onder andere stadsbeiaardier van Brugge en Damme, bespeelt vanavond, woensdag, het carillon in het Belfort van Sluis. Hij brengt tus sen 19.00 en 20.00 uur muziek ten gehore van Pieter de Vos, lohn Dowland en Handel. WOENSDAG 10 JULI 2013 Waterdunen oogst vooral lof door Harmen van der Werf Jeroen de Maat van de provincie legt bezoekers van de inloopbijeenkomst in voor het natuur- en recreatieproject Waterdunen komt. foto Peter Nicolai Breskens uit waar de getijdenduiker door Marcel Modde MIDDELBURG - De Westerschelde is een ideale plek om drugs af te leve ren, zegt Ed Kraszewski van de lan delijke waterpolitie. Zeeschepen va ren er dicht langs de kust en de ille gale lading is vanuit een haven snel op te pikken. OOSTBURG - Een beetje rotonde kan niet meer zonder kunstwerk. Zo denken ze er in Oostburg ook over. De gemeente Sluis en de pro vincie hebben er een prijsvraag voor uitgeschreven, voor alle drie rotondes op de randweg. OOSTBURG CADZAND HULST OOSTBURG CADZAND SLUIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61