ZEEUWS-VLAANDEREN I Mobiel Directeur ZorgSaam uit zware kritiek op ziektekostenverzekeraars die levensvatbaarheid ziekenhuis uithollen. Op de dijk is niet meer nodig dan zon en een bries Hogeschool Zeeland meer in trek Badkamers almanak www.pzc.nl/monnikenwerk Expositie over roofdieren in Terra Maris Column Margreeth Ernens: ik geloof in beschermengelen terneuzen - De normen die ziek tekostenverzekeraars stellen aan het aantal verrichtingen per spe cialisme, dreigen veel te ver door te schieten, volgens Joep Paulides, lid van de raad van bestuur van ZorgSaam in Terneuzen. Bij de recente presentatie van het jaarverslag 2012 van ZorgSaam uit te Paulides deze kritiek en hij deed dat vrij ongezouten. Hij zei dat er in de Nederlandse zieken huiswereld een concentratiewind waait, gevoed door ziektekosten verzekeraars. Zij stellen daartoe volumecriteria, dus eisen aan het aantal behandelingen per specia lisme in elk ziekenhuis. Zulke eisen worden al langer ge steld om de kwaliteit van de zie kenhuiszorg te bewaken. Een spe cialist die weinig behandelingen verricht, is minder vaardig, is het idee. Op wetenschappelijke basis zijn daarvoor normen opgesteld. Ziektekostenverzekeraars gaan daar aldus Paulides echter steeds vaker aan voorbij en eisen een gro ter aantal behandelingen, anders dreigt sluiting. Paulides: „Die ei sen zijn een doel op zich gewor den, waardoor de relatie met kwa liteit verloren gaat." Als voorbeeld noemde Paulides de eis die ziektekostenverzekeraar CZ wil gaan stellen aan het aantal borstoperaties per mammapoli. In een ziekenhuis zouden in 2014 mi nimaal 150 borstoperaties moeten plaatsvinden. ZorgSaam haalt ge middeld 120 a 130 borstoperaties en zou dus volgend jaar niet meer aan de eis van CZ voldoen. Pauli des liet weten dat ongehoord te vinden. „Volgens de wetenschap pelijke vereniging van specialis ten is de kwaliteit gegarandeerd bij 75 borstoperaties per jaar. CZ wil het dubbele. We kunnen dit echt niet laten gebeuren." Het wordt aldus Paulides op tal van specialismen 'een enorme uit daging' om aan de eisen te blijven voldoen in Zeeuws-Vlaanderen, dat tenslotte 'slechts' 106.000 in woners telt. ZorgSaam wil 'een zo compleet mogelijk basispakket' blijven bieden en om dat voor el kaar te krijgen, is de zorginstel ling doelbewust op zoek naar sa menwerking. Voor oncologische zorg (kanker) werkt ZorgSaam bij voorbeeld al intensief samen met onder meer het Admiraal De Ruy- ter Ziekenhuis in Goes/Vlissin- gen en ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom. PERKPOLDER - Oost-Zeeuws-Vla mingen malen niet om een ge brek aan de echte zee en strand. Zodra de temperatuur piekt en verkoeling gewenst is, spoedt men zich, gepakt en gezakt met parasol en koelbox, naar de kilo meterslange Westerscheldedij- ken. Met een beetje geluk is het af gaand water en is er een beetje strand. Zo niet, ook geen pro bleem; ook op de schuinte aan de zoute kant van de dijk zit je lek ker. De temperatuur aan weerszij den van de dijk kan zomaar een dikke vijf graden verschillen. Drukkend warm aan de landkant, een fris briesje aan de waterkant. Eén van de favoriete plekjes voor dijkrecreatie is nog immer De Perk. Met het paviljoen over de dijk voor een drankje en een ijsje is het er zelfs dijkrecreëren in luxe. Mama's zonnen, kindjes ba den pootje en zoeken krabben, ouderen kijken het allemaal aan. Heerlijk. d3 De HZ wint al jaren aan populari teit. In 2007 volgden 3700 studen ten les aan de hogeschool, het af gelopen studiejaar 4300. De groei is 'noodzakelijk' voor een ambiti eus nieuwbouwplan van de HZ. De school wil een nieuw onder wijsgebouw aan de Vlissingse boulevard neerzetten, een toren van zes a zeven verdiepingen. Om de financiering van dat project met de banken rond te krijgen, is het goed dat de HZ meer aanloop krijgt. www.pzcwonen.nl Alles over Mobieltjes, of tegenwoordig smart- phones, zijn niet meer weg te den ken. Als er iets mis is met het appa raat, slaat bij menig gebruiker met een de paniek toe. En er gaat nogal eens iets mis, want de gadget wordt overal mee naar toe genomen, tot aan het toilet toe. Met alle gevolgen van dien. Die Ritthemse had een an- der probleem. Haar telefoon was uit gevallen, wat op zich al een zeld zaamheid genoemd mag worden want ze is zo'n beetje vergroeid met het ding. Bij het weer aanzetten werd de pincode gevraagd. Ja, het was de geboortedatum van haar man. Maar wanneer was dat ook al weer... WOENSDAG 10 juli 2013 BUITEN E- Verrichtingseisen schieten door door Harmen van der Werf Drukte op het piepkleine strandje aan De Perk bij Perkpolder. foto Camile Schelstraete VLISSINGEN - De belangstelling om te studeren aan de Hogeschool Zeeland in Vlissingen neemt weer toe. Volgens academiedirecteur Edwin Torn Broers ligt het aantal aanmeldingen nu tien procent bo ven dat van een jaar geleden. O Ga verder op Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57