Nu supervoordelige maandbundels met Telfort Prepaid Met bootje de zee op 22 ZEEUWS-VLAANDEREN FILM BY THE SEA De vorig jaar verschenen verhalenbundel Zondig in Zeeland krijgt dankzij zes Zeeuwse cineasten een vervolg op het witte doek. De verhalenbundel Zondig in Zeeland rekende af met het stijve en brave imago van de provincie. Het boek - waarvan een tweede druk in voor bereiding is - bewees 'dat Zeeland, net als de rest van de wereld, één groot Sodom en Gomorra is', zoals Katinka Polderman, een van de auteurs, vorig jaar september zei tijdens de presentatie bij Film by the Sea. Op initiatief van het filmfestival worden momen teel zes van de 26 verhalen verfilmd. De makers - Wietske de Klerk, Jacomien Kodde, joel Duinker- ke, Fifi Visser, Matthijs Meulblok/Naftalie Vader en Gijs Haak - zijn geselecteerd uit 21 inzendin gen. De blijdschap over hun uitverkiezing werd na verloop van tijd echter gemengd met teleur stelling: er bleek beduidend minder geld beschik baar te zijn voor de uitvoering dan het al relatief bescheiden budget dat was voorgespiegeld. Voor Paul en Menno de Nooijer, het zevende project dat was gekozen, was dat mede aanleiding om zich terug te trekken. Tot nu toe is er dankzij de Lions Club Vlissingen en enkele particulieren in totaal 20.000 euro be schikbaar. Dat betekent dat men het vooralsnog moet doen met ruim 3000 euro per project. Voor filmbegrippen een 'idioot laag' bedrag, aldus de makers. Niettemin hebben ze, na aanvankelijke aarzeling, besloten om zich er volledig voor in te zetten. „Uiteindelijk willen we allemaal een film maken waar we trots op kunnen zijn", zegt Fifi Visser. En joel Duinkerke: „je wilt toch niet on derdoen voor de rest." Zeker de meer ervaren cineasten zagen het ech ter niet zitten om zelf acties op touw te zetten om meer budget bij elkaar te krijgen. Enige uit zondering is het jonge duo Matthijs Meulblok en Naftalie Vader, dat vorige week met een intensie ve campagne is begonnen waarbij sympathisan ten hun film Speling van het licht kunnen onder steunen. „We gaan voor het beste resultaat", ver klaart Meulblok. Film by the Sea heeft deze week een actie voor crowdfunding van het totale Zondig in Zeeland project gelanceerd. Wie ten minste honderd euro bijdraagt, kan rekenen op vipkaarten voor de pre mière (inclusief een Zeeuws buffet en een ont moeting met de filmmakers en schrijvers) en naamsvermelding op de titelrol. Deze actie loopt tot en met 31 juli. De zes films gaan zaterdag 14 september bij Film by the Sea in première. De Lions Club Vlissingen zal de beste verfilming belonen met een aanmoe digingsprijs van 1000 euro. Daarnaast dingen de kandidaten - op deze pagina's nader voorgesteld - mee naar de PZC-juryprijs en de PZC-pu- blieksprijs voor beste Zeeuwse film van 2013. Je betaalt de bundel gemakkelijk uitje prepaid tegoed. Lees hier meer over op telfort.nl/maandbundels telfort.nl 08001707 Telfort winkels Naam: Wietske de Klerk Verfilmt: 'Parre' van Theo Raats „Ik vond Parre vooral een interessant figuur. Het verhaal zelf bleek te ingewikkeld om te verfilmen, dus dat heb ik uiteindelijk laten varen. Daardoor kreeg ik wel meer grip op het project. Het karakter van Parre staat nog steeds overeind. Het wordt een heel absurdistische film, over een ingetogen Zeeuw die in een manische bui met zijn zeilbootje voorgoed naar Noorwegen vertrekt. Het plan om de zee op te gaan is 'insane', maar je wilt als kijker toch geloven dat het hem gaat lukken." Zondige films kunnen wat door Rolf Bosboom Voor meer informatie en aanmelden actie crowdfun ding Zondig in Zeeland: leo@filmbythesea.nl. www.wietskedeklerk.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 56