of een beetje mijmeren Boerderij in beeld voor uitbreiding Welgelegen Schoonmaak Klok'uus is een tijdrovende klus Onduidelijkheid over plek Zeeuwse Villa BEVELANDEN en THOLEN 21 Nü 3 netten v TrH intratuin dijkversterkingen en de natuur die rondom het fort te zien is. Ver der kun je er vogels spotten vanaf het vogeluitkijkpunt, of gewoon een kijkje nemen in de griezelige kazematten die zijn ingericht als gevangenis, door de lege donkere vochtige ruimtes dwalen, op de ouderwetse plees plaatsnemen, in het gras liggen of een beetje mij meren. De horecavoorziening die sinds vorige week geopend is, moet een deel van de onderhoudskosten Dat staat in het nieuwe bestem mingsplan voor de bedrijventer reinen Welgelegen en Slabbe- coornpolder. Op het betreffende perceel ligt nu nog boerderij De Laatste Stuiver. Door het verdwij nen van agrarische gronden in de omgeving is het volgens de ge meente echter niet ondenkbaar De voertuigen moesten blijven staan omdat ze onder de asbest zitten. Die was vrijgekomen bij een brand in een naastgelegen boerenschuur. Maandagavond en dinsdagochtend stonden in het te ken van bemonstering en onder zoek. Dat is volgens de gemeente gespecialiseerd werk, waarbij aan allerlei voorschriften moet wor-, den voldaan. Pas gistermiddag is daadwerkelijk begonnen met het schoonmaken van de voertuigen. Ook dat is een tijdrovende klus. De verwachting is dat de auto's vanochtend alle maal gereed zijn. Daarna begint het schoonmaken van de fietsen. De eigenaren van 't Klok'uus bel len de eigenaren zodra hun voer tuig klaar is. De speelboerderij is vandaag ove rigens nog gesloten. De eigenaren benadrukken dat in de speeltuin geen asbest of andere schadelijke stoffen zijn gevonden. „Maar het is natuurlijk wel wat stoffig. Daar om gaan we dinsdag en woensdag schoonmaken." Als het meezit, opent 't Klok'uus donderdag zijn deuren weer. dat deze boerderij op termijn zijn agrarische functie verliest. In dat geval zou het gebiedje wellicht ruimte kunnen bieden aan een paar bedrijven. Op dit moment is dat echter niet aan de orde. Er is nu nog ruimte voor uitbrei ding aan de west- en noordzijde van het bedrijventerrein. De laat ste jaren is het hard gegaan op Welgelegen. Onder meer enkele grote bedrijven van buiten het ei land zijn naar Tholen gekomen. Welgelegen is samen met het be drijventerrein in Sint Philipsland het enige in de gemeente waar nog noemenswaardige groei mag plaatsvinden. Welke wil ze nog niet zeggen, wel dat het in Zeeland is. „De uit eindelijke keus wordt welicht door de bank gemaakt, want som mige zijn duurder dan andere. Ik hoop volgende maand uitsluitsel te hebben." Frekranus is directeur van Stichting Camara, die als doel heeft een therapeutisch centrum met psyco-sociale hulp voor kan kerpatiënten op te zetten in Zee land. De financiën zijn de groot ste hobbel. „We hopen op inves teerders, we geven meer rente dan de bank", zegt Frekranus. De stichting probeert ondertus sen ook zelf om geld bij elkaar te krijgen, donderdag wordt daarom een wandeltocht van vijf kilome ter gehouden in Vlissingen. Deel nemen aan de sponsorloop kost vijf euro. Start- en verzamelpunt is de parkeerplaats Nollebos, on deraan de Boulevard. De wandel tocht begint om 19.30 uur. Tuinen Ganzestraat zijn asbestvrij In de Ganzenstraat in Hein- kenszand ligt geen asbest meer. Dat zegt de gemeente Borse- le. De straat is maandaga vond geïnspecteerd na een grote schoonmaakbeurt. De tuinen in de straat raakten vervuild met asbestdeeltjes na een brand in de bruids modezaak aan de Dorps straat afgelopen zaterdag. Bodemsanering Slachtveld begint De gemeente begint volgen de maand met de bodemsa nering aan het Slachtveld in Tholen. De straat, die onder deel uitmaakt van de toe komstige wijk Vestetuin, zal vanaf 5 augustus worden af gesloten. De werkzaamhe den duren tot en met okto ber. Daarna begint de aanleg van een waterpartij en vin den riolerings- en bestra tingswerkzaamheden plaats. Leerlingenconcert op orgel Grote Kerk Het marktconcert in de Gro te Kerk in Goes wordt zater dag verzorgd door de leerlin gen van stadsorganist Arno van Wijk. Jan Bakker, Arno Wisse, Dinet Dekker, Adri van Hoepen, Henk Verheu vel, Marlies Hoekman, Peter Joosse, Kees van de Wouw en Mare de Leeuw spelen klassieke orgelwerken. Aan vang 13.30 uur, entree gratis. voor het fort betalen. Het fort is ei gendom van Natuurmonumen ten. En die organisatie wil het graag in goede staat houden. Het fort is toegankelijk voor men sen die in een rolstoel zitten of slecht ter been zijn, er is zelfs een invalidentoilet. De toegang is gratis. Parkeren kan - beperkt - voor de deur aan de Fortweg, wie op de fiets komt, moet de route langs de Wester- scheldedijk volgen: dan kom je er vanzelf. Houtskoolbarbecue Perstuk 24." Natuurlijk gedroogd, inhoud 12 kilo. Per net 4." Intratuin Koudekerke Galgeweg 5 0118-551623 Donderdag en j vrijdag koopavond www.i ntratui nn l kleurt je leven WOENSDAG 10 JULI 2013 foto Marcelle Davidse door Rob Paardekam THOLEN - Bedrijventerrein Welgele gen bij Tholen wordt in de toe komst wellicht uitgebreid in zuide lijke richting. Het gebied binnen de noordelijke afrit van de Nieuwe Postweg is in beeld. door Rob Paardekam 'S-HEER ARENDSKERKE - De auto's en fietsen die maandag zijn achter gebleven op het parkeerterrein van speelboerderij 't Klok'uus in 's-Heer Arendskerke kunnen pas vandaag worden opgehaald. door Luc Oggel WOLPHAARTSDIJK - Het is nog niet duidelijk waar de Zeeuwse Villa, een toekomstig centrum voor kan kerpatiënten, komt. Initiatiefneem ster Carla Frekranus had de oude villa Zorgvliet in Wolphaartsdijk op het oog, maar er zijn nu meerde re locaties in beeld. HEINKENSZAND THOLEN GOES Blauw, roze of groen. 0 30 cm, ideaal voor in het park of op de camping. Haardhout f SJEa#

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55