College B&W: ADRZ niet van plan poliklinieken in Zierikzee te sluiten Fietsevenement Giro ten bate van hospice 20 SCHOUWEN-DUIVELAND VEILIGHEID Projectbureau Zeeweringen blijft hameren op risico's van betreden werkterrein rondom Zierikzee. ZIERIKZEE - 'Verboden toegang! Ge vaarlijk werkterrein'. De waar schuwingsteksten op de grote ge le borden zijn zeker niet in het Chinees. Ook het bouwhek dat pontificaal op de dijk bij het Zie- rikzeese strandje Borrendamme staat is bepaald niet over het hoofd te zien. Toch worden de ge le waarschuwingsborden en de bijbehorende roodomrande ver bodsborden op grote schaal gene geerd. Daar is flink wat doorzettingsver mogen voor nodig, blijkt na tien minuten observeren bij het strandje. Alleen al in die korte tijd arriveren tientallen fietsers bij het hek. Wat jongeren met een baddoek onder de snelbinders, een enkele wielrenner, maar voor al heel veel grijzende echtparen op al dan niet elektrisch aangedre ven fietsên stappen achter elkaar af om met de fiets in de hand over de glooiing te klauteren eh de andere kant van de afzetting te bereiken. Dat het niet de bedoe ling is om over de dijk te rijden, weten de meeste mensen desge vraagd wel. „Ik vind het waarde loos", bromt een man die net be zig is de fiets van z'n vrouw over te zetten. „Ik heb er geen goed woord voor over", valt een mede- fietser hem bij. „Als ze dat hek nou een paar meter verder had den gezet, konden we er langs." Dat ze vanaf dit punt niet meer verder langs het water kunnen fietsen, snappen ze wel, maar dat het hen ook moeilijk wordt ge maakt om verder te fietsen over de Boerenweg snappen ze niet. „En dan ook nog eens in dit sei zoen. Wie verzint dat nou?" Projectbureau Zeeweringen, is het antwoord op deze vraag. De combinatie van Rijkswaterstaat en waterschap Scheldestromen die de dijkbekleding langs de Oos- terschelde stap voor stap aanpakt, is het wel gewend dat - ondanks de waarschuwingen en afzettin gen - verboden worden gene geerd. Maar bij de dijkwerken ten BUITENDIJKS FIETSPAD ZIERIKZEE zuiden van Zierikzee maken de in woners en toeristen het wel erg bont, geeft projectleider Martijn Elzinga aan. „De eerste maanden, toen het nog slecht weer was, viel het nog wel mee. Maar sinds het lekker weer is, rijden hier conti nue fietsers." De extra hekken die sindsdien geplaatst zijn, worden opzij geschoven, via de glooiing omzeild of zelfs platgegooid. „Hermetisch afsluiten kan ook niet. We moeten zelf het gebied kunnen betreden en ook de boe ren moeten op het land kunnen komen." Als het even kan, spreekt hij mensen aan. „Verboden toe gang, ik wist niet wat dat beteken de, zeggen ze dan. Tsja, dan heb je wel een beetje een bord voor je kop." Elzinga kan niet genoeg be nadrukken dat de borden er voor de veiligheid van de mensen zelf staan. Op wegen als de Boeren weg, de Weldamseweg en de nieuw aanlegde Levensstrijddijk wordt weliswaar niet gewerkt, maar is het wel een af- en aanrij den van vrachtauto's* tractoren en ander zwaar verkeer. „Zo'n fiet ser hoeft maar even uit te wijken en het loopt verkeerd af als er.net zwaar verkeer passeert." Behalve fietsers negeren ook wan delaars het verbod. „Mensen die vinden dat ze recht hebben om hun vaste rondje te lopen bijvoor beeld." Terwijl Elzinga uitleg geeft over de risico's, komen zelfs twee auto's over de werkweg aan gereden. Aan boord een Vietna mese familie, die waarschijnlijk op zoek is naar een plek om schelpdieren te zoeken. Elzinga legt uit dat het verboden terrein is en wijst hij hen de weg om het werkgebied te verlaten. „Oké... ver boden", lacht de bestuurster, en weg zijn ze. „Gelukkig maken we dat niet vaak mee", zegt hij. PROJECTBUREAU ZEEWERINGEN KOMT FIETSERS TEGEMOET Raadslid Wim Dorst had bij het gemeentebestuur aan de bel ge trokken nadat een bericht op Face- book over de mogelijke sluiting door meer dan 500 leden op het sociale netwerk was 'gedeeld' en door een veelvoud daarvan is gele zen. Naar aanleiding daarvan heeft de gemeente 28 juni een ge sprek gehad met de Raad van Be stuur van het ADRZ. Uit een zorg- visie voor de nabije toekomst moet duidelijk worden wat pre cies de toekomst is voor de vesti ging in Zierikzee. Eerder liet een woordvoerder van het ADRZ al weten dat in het ka der van de discussie over taken en locaties binnen de organisatie het mogelijk is dat bepaalde behande lingen kunnen verdwijnen. De ge meente heeft het ADRZ aangebo den om, zodra de plannen con creet zijn, deze toe te lichten op een openbare bijeenkomst voor gemeenteraadsleden en burgers. Volgens Marja van 't Veer, die als 'verontrust zorgafnemer en ei landbewoner' het bericht begin juni op Facebook plaatste, was het personeel van het ziekenhuis in Zierikzee wel degelijk op de hoog te gebracht van een voorgenomen sluiting. Omdat de betrokken medewer kers volgens haar een 'zwijg plicht' was opgelegd, nam zij zelf het initiatief om het bericht naar buiten te brengen. „Ik ben er van overtuigd dat de toen ontstane commotie er voor heeft gezorgd dat sluiting is voorkomen", zegt Van 't Veer. De Schouwse giro gaat vooraf aan grote wielerevenementen als de Enecotour op 14 augustus en de World Port Classic op 30 augus tus. Wielertoeristen kunnen tij dens de Giro di Schouwen-Duive- land een route van 100 kilometer rijden waar ook de renners over fietsen. Daarnaast zijn er familie toertochten van 25 en 50 kilome ter. Er wordt alleen maar over fietspaden en over binnenwegen gefietst. Startlocatie is het strand bij strandpaviljoen Our Seaside en vanaf daar voert de tocht door natuurgebieden aan de Zuidkust, de Boswachterij Westenschou- wen en langs de verdronken dor pen aan de Oosterschelde. Ook historische dorpjes en steden zijn onderdeel van de route. Op ver schillende stopplaatsen kunnen deelnemers genieten van Zeeuw se lekkernijen. Eindpunt is Renes- se. Inschrijven voor het evenement kan tot 3 augustus via: www.giro- dischouwen-duiveland.nl. Strandje Borrendamme voorlopige afslag tot nieuw buitendijks fietspad gereed is bestaand buitendijks fietspad, per 12 juli in gebruik nieuw buitendijks fietspad, per 1 november in gebruik Infographic Felix Binicewicz Fietsers negeren massaal door Joeri Wisse Het verbod bij strandje Borren damme wordt massaal genegeerd. Vanaf 19 juli is dit stuk dijk weer open. Na twee kilometer kunnen fietsers dan via een pad van rijpla ten naar de Levensstrijdweg. Vanaf november wordt het buitendijks fietspad via het havenhoofd door getrokken naar het centrum, foto Dirk-Jan Gjeltema Om ongevallen met fietsers rond de dijkversterking bij Zierikzee te voorkomen, neemt Projectbureau Zeeweringen enkele maatregelen. Het stuk fietspad tussen strandje Borrendamme en Levensstrijd dat per 19 juli opengaat, wordt mid dels een tijdelijke route van rijpla ten over een binnendijk aangeslo ten op de Levensstrijdweg. Zo loopt het weer opengestelde stuk pad niet dood, maar kunnen fietsers veilig hun weg vervolgen richting Poortambacht. Aan de andere kant van het werk, halverwege het havenkanaal, komt een verkeersregelaar te staan. Die moet tijdens werktijden mensen die de hekken en borden willen ne geren toch tegenhouden. Overigens blijft dit pad ook 'verbo den toegang' als de verkeersregel- door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Het Admiraal De Ruy- ter Ziekenhuis (ADRZ) is niet van plan poliklinieken in Zierikzee te sluiten en betreurt dat er geruch ten rondgaan die dit wel suggere ren. Met woorden van die strek king poogt het college van B en W de Christenunie gerust te stellen. RENESSE - De opbrengst van fiets evenement Giro di Schouwen-Dui- veland gaat dit jaar naar hospice Kaaskenshuis in Zierikzee. De wie lerwedstrijd wordt zondag 4 augus tus gehouden en gaat van start op het strand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 50