Zelfs details wekken irritaties op in senaat 4 BINNENLAND ALTERNATIEVE ZORG In de alternatieve zorgsector heerst grote onduidelijkheid over nieuwe opleidingseisen. 66 Als je kwaliteit wilt zo°yer Helft van Polen wil in Nederland blijven Iets minder dan de helft van de Polen en iets meer dan een kwart van de Bulgaren denkt in Nederland te blij ven, stelt het Sociaal en Cul tureel Planbureau. De mees te Polen (61 procent) die zich de afgelopen 1,5 jaar hier lieten registreren in het bevolkingsregister, hadden het echter meer naar hun zin in Polen. Van de Bulga ren vindt 66 procent dat hun leven hier is verbeterd. Nederlanders in Kunduz beschoten In het Afghaanse Kunduz is zondag een konvooi van de Nederlandse politietrai- ningsmissie beschoten. De militaire commandant van de missie zat in het konvooi. Niemand raakte gewond. Het incident op de weg naar Khanabad duurde kort en er is niet teruggeschoten. Roep om eerherstel Indië-weigeraars Militairen die weigerden te vechten in Nederlands-In- dië, moeten eerherstel krij gen. Na Kamervragen van de SP willen nu ook D66 en GroenLinks via een rehabili- tatiewet eerherstel geven aan dienstweigeraars. De PvdA wil zelfs een snellere oplossing. Landen slaan alarm over foute artsen Als een arts een beroepsver bod of een andere maatregel krijgt opgelegd, gaan de EU- landen elkaar daar vanaf 2015 van op de hoogte breng en. Het waarschuwingsme chanisme geldt voor artsen en alle andere medische be roepen, aldus minister Schip pers (Volksgezondheid). Jochie zet politie op verkeerde been Een 8-jarige jongen heeft gis teren de Brabantse politie flink bezig gehouden. Het kind verbleef met oma en opa op een camping in Al phen. Na een toiletbezoek in de nacht stapte hij per onge luk in de tent van de buren en viel in slaap. De politie zette een zoekactie op touw. Oproep: adopteer een prullenbak Adopteer een openbare prul lenbak, anders verdwijnt die voorziening. Die oproep doet Bronckhorst aan bur gers. De gemeente wil veel prullenbakken afstoten. Mensen die een bak willen behouden, kunnen die adop teren. Het gaat niet om opha len van vuilnis aan huis. cP OOSTERHOUT - De telefoon van de Federatie van Opleidingen in de Natuurlijke Geneeswijzen (FONG) stond de afgelopen we ken roodgloeiend. „Studenten we ten niet wat verstandig is, voor welke opleiding ze zich het beste kunnen inschrijven", zegt secreta ris Bob Besseling. Meer dan ooit is de opleidingskeu ze van belang. Wie als alternatief therapeut wil dat zijn cliënten in de toekomst de behandeling nog vergoed krijgen, moet na 1 januari 2017 aan opleidingseisen voldoen. Vijf zorgverzekeraars maakten be gin deze week bekend dat iedere zorgaanbieder voortaan over me dische en psychosociale kennis op hbo-niveau moet beschikken. Het gaat om Achmea, Coöperatie VGZ, CZ, Menzis en ONVZ. Opleidingen tot alternatieve thera peut - zoals massagetherapie, acu punctuur, cranio-sacrale therapie of homeopathie - worden geacht bereiken, is tijd nodig; het is nu veel te kort dag Als iedereen alternatief zorgverlener kan worden, zou dat ook gek zijn na de zomer al aan de opleidings eisen te voldoen; anders kunnen de therapiestudenten een moge lijk tekort aan kennis niet op tijd aanvullen. Maar het gaat te snel en er is nog te veel niet duidelijk, constateert FONG, als belangenbe hartiger voor de opleidingen na tuurlijke geneeswijzen. „Voorop gesteld: we zijn het, met zijn allen, helemaal eens met het uit gangspunt. Patiënten krijgen nóg meer zekerheid over de kwaliteit van de aangeboden therapie, een goede zaak. Maar we hebben pas een aantal weken geleden ge hoord wat de eisen zijn, dat is veel te kort dag en niet verstan dig. Juist als je kwaliteit wilt berei ken, is tijd nodig", zegt Besseling. De onzekerheid is groot, bij zowel de studenten, als therapeuten en opleidingen. Directeur Franc Müller van de Academie voor Klassieke Homeopathie heeft zelfs nog geen definitieve lijst van eisen gezien. Een rare situatie, vindt hij, want met de start van het nieuwe studiejaar in septem ber moet hij wel gekwalificeerd zijn. „De laatste versie heb ik een aantal maanden geleden gezien en daar voldoen wij aan." Veel zorgen maakt hij zich dus niet, maar mocht er toch nog een nieuwe eis insluipen, dan heeft hij geen tijd meer om de oplei ding tot homeopaat eventueel aan te passen. „Iedereen is op vakan tie! We komen pas eind augustus terug en op 13 september begint het nieuwe studiejaar weer." Achmea, een van de zorgverzeke raars die de eisen gaat invoeren, vindt dat de opleidingen voldoen de tijd hebben gehad om zich aan de nieuwe situatie aan te passen. „Hierover zijn we al sinds 2009 met de beroepsverenigingen in ge sprek. Ze weten dus dat de ver nieuwde eisen eraan zaten te ko men. Welke eisen dat zijn, is al een tijd bekend. De beroepsvere nigingen moeten vervolgens hun leden daarover informeren", zegt een woordvoerster. Er zijn ook zorgen over de grote groep bestaande therapeuten die al jaren patiënten helpen. „Die moeten aan al deze eisen voldoen. Boek nu: www.effeweg.nl nl """5 of bel 0529 46 96 67 Wf C1Ve£f*"f WL DEN HAAG - Een bedrijfsongeval volgens de één, voor de ander een voorbode van meer onrust in het najaar. Een groot deel van de op positie (34 stemmen) in de Eerste Kamer bracht gisteren een ongel dige stem uit bij de verkiezing van twee ondervoorzitters van de senaat, uit ongenoegen over de houding van regeringspartijen WD en PvdA. Volgens de opposi tie wekten die de indruk onder ling te willen bepalen dat Marijke Linthorst (PvdA) eerste onder voorzitter van de Eerste Kamer werd. Hans Franken (CDA) moest daarvoor genoegen nemen met de rol als tweede ondervoorzitter. „De coalitiepartijen VVD en PvdA gunnen elkaar alles maar de oppositie niets", klaagde Groen- Links-senator Tof Thissen. De ver kiezing is natuurlijk een futiliteit, zeker in het licht van belangrijke kabinetsvoorstellen waarover de senaat zich dit najaar moet uit spreken. VVD en PvdA hebben geen meerderheid in de senaat, maar rekenen daar op een con structieve opstelling. De laatste tijd is de onvrede onder senato ren over de 'arrogante' houding van de coalitiepartijen echter toe genomen. CDA en D66 dreigden onlangs nog tegen veel kabinets plannen te zullen stemmen. cH DEN HAAG zie verder pagina 8 en 9 KHANABAD DEN HAAG DEN HAAG ALPHEN BRONCKHORST Therapeuten tasten door Lilian Dominicus en Freke Remmers beeld Mark Reijntjens Bob Besseling, secretaris FONG Wilna Wind, NPCF dagen v INCLUSIEF TOURINGCAR Vertrek: 20 juli, 1, 4. 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28 augustus Inclusief: 3x hotelovernachting, 3x ontbijtbuffet en vervoer U verblijft in een 3* hotel, alle kamers zijn voorzien van douche en toilet en het hotel beschikt over een lift. Maak per touringcar een ontdekkingstocht langs verschillende bezienswaardig heden in Londen. Zie onder andere Big Ben, Buckingham Palace en Picadilly Circus. Maak ook een boottocht over de Theems en ontdek de Tower of London. vea.'J?' Ook supervoordelige stedentrip» mogelijk neer: ParIJ» Berlijn Preeg Kopenhagen Antwerpen Alle fouten voorbehouden. Prijremijn venaf en per persoon o.b.v. boeking ven 2 personen. Exclusief excursie- en entreegelden en 18,- reserveringskosten per boeking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 4