Goed toeven op het schoonste strand van Nederland ZOMERAGENDA 4 ZOMERKRANT STRANDRECENSIE tewt tioweti, dan relaxen Bereikbaarheid: Met drie grote parkeerplaatsen onderaan de duinen ben je verzekerd van een plek voor je auto. Op het strand zelf liggen over de hele lengte houten loopplanken. Handig met kinderwagens, rolstoelen of zware tassen. Schoon/vuilnisbakken: Het Banjaardstrand is al vier jaar op rij verkozen tot het Schoonste Strand van Nederland en heeft dus een reputa tie hoog te houden. Met twee prullenbakken om de tien meter, waarvan één apart voor plastic, lijkt ze dat wel te lukken. Strandpaviljoen: Paviljoen de Banjaard heeft een uitgebreide menukaart, organiseert activiteiten en je kunt er terecht voor feesten en partijen. Douches/toiletten: Allebei aanwezig. Sport en spel: Kinderen kunnen zich naast het strandpaviljoen kapitein wanen op een houten klim toestel in de vorm van een schip. Toezicht: Door een nauwe samenwerking met pavil joen de Banjaard ontgaat het vriendelijke strand- wachtenteam niets. Bij hun post kun je ook terecht voor o6-polsbandjes voor de kinderen en het huren van artikelen als ligbedden en parasols. Op het Ban jaardstrand hoeft het je aan niets te ontbreken. WOENSDAG 10 JULI 0900-2020233. In deze rubriek onderwerpen we Zeeuwse stranden aan een kritische blik. Vandaag: het Banjaardstrand bij Kamperland. door Simone Maas BORSSELE Polderavontuur voor kinderen vanaf de Sluishoek Je wordt erop uitgestuurd met een bolderkar ge vuld met stoeltjes, koffiemand en een schaar. In de tuin pluk je je eigen boeket en geniet van de koffiemand. Na afloop maken we nog een mooie foto als blijvende herinnering. Graag reserveren telefonisch 0113-351729 of via de mail. Juriane- weg 5, van 10:00 tot 17:00. BRESKENS Rondvaart met sleepnetvissen. Na het sorteren van de vangst bekijken we die, zodat iedereen de gevangen vissen, krabben en garnalen goed kan zien. Deze vaartocht duurt ongeveer 1,5 uur. Elke maandag, woensdag en vrijdag afvaarten om 9.30 en 11.00 uur. Deelname: kinderen t/m 12 jaar 9,00 p.p. Vanaf 13 jaar 11,00 p.p. Aanmelden via het reserveringsformulier op www.defestijn.nl. Voor meer informatie: info@defestijn.nl of 06-53225401. BURGHSLUIS Natuurvaartocht met De Onrust over de Ooster- schelde. Een gids vertelt over het gebied. Vertrek is om 14.30 uur vanuit de haven aan de Nieuwe Havenweg. Meevaren kost 15 euro, kinderen van 4 tot en met 12 jaar 10 euro, kinderen tot en met 3 jaar gratis. BURGH-HAAMSTEDE Landschapsexcursie Slotbos/Zeepeduinen van 19.00 tot 21.00 uur. We vertrekken vanaf het toe gangshek van Slot Haamstede. De excursie duurt ongeveer twee uur. Verrekijker, hoge dichte schoenen en lange broek aanbevolen. Kosten: 7.00 p.p., kind t/m 12 jaar 2.00 p.p. Aanmel den verplicht, aan de balie van de VW Burgh-Haamstede, Noordstraat, tel. BRUINISSE Demonstratie mossels koken (en proeven in het Brusea Museum in Bruinisse, Oude straat 23; van 11:00 tot 17:00 uur. Rondleiding en wijnproeverij wijnhoeve 'de Kleine Schorre' in Dreischor. De complete agenda is ook te vinden op de website van de VW www.vwzeefand.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 44