Zeeuwse kinderen op kamp in eigen provincie 66 Het is toch wel een echte boy toy, dat flyboarden ftxujuitte (tinkt) en Cjuen 2 ZOMERKRANT ZOMERGASTEN £F derverdeeld in drie groepen: het jongste kamp, het middelste kamp en het oudste kamp. Het middelste kamp, waar Shaquille en Gwen in zitten, is voor de leeftijden tien tot en met twaalf jaar. Shaquille is nu al voor de vierde keer mee op het kin derkamp. „Vorig jaar zijn we ook al naar Veere ge weest. Dat was erg leuk, dus ik heb er nu weer zin in. Maar zwemmen vind ik toch echt het leukste om te doen", legt ze uit. Haar vriendinnetje Gwen staat er nog een beetje verlegen bij. Dit is de derde keer dat ze op het kamp mee is. „Ik vind het erg gezellig met iedereen", vertelt Gwen. Nadat de kinderen wat instructies van de begelei ding hebben gehad, gaan ze erop uit. Het is markt en ze hebben een zakcentje gehad, dus kunnen ze wat leuks gaan kopen. Wij zijn van het middelste kamp!", schreeuwen Shaquille en Gwen en thousiast. Zij zijn met de organisa tie Humanitas op kinderkamp. Ze zijn met een groep kinderen uit Zeeland in Zee land op vakantie. Hun begeleider legt uit dat de kinderen voornamelijk van Walcheren komen, maar ook uit de andere regio's. In totaal bestaat de groep van het Humanitas kinderkamp uit 109 mensen, van wie 80 kinderen. Zij zijn on- Wie: Shaquille (11) en Gwen (12) Woonplaats: op Walcheren Waar: Veere veertien jaar en ouder. „Jongere kinderen kunnen we niet toela ten, omdat ze veel te licht zijn en dan echt de lucht in worden ge schoten", legt Diane uit. Bij Schotsman hebben ze voor de rest wel gemerkt dat het tot nu toe vooral mannen zijn die zich aan het flyboarden onderwerpen. „Het is toch wel een echte boy toy, dat flyboarden", vertelt Dia ne, „maar stoere meiden zijn ook meer dan welkom natuurlijk." Diane was zelf de eerste en tot nu toe enige vrouw die het flyboar den heeft geprobeerd. „Je hebt echt het idee dat je honderd me ter de lucht in gaat." De sport is daarom niet ideaal voor mensen met hoogtevrees. Ook moet je niet bang zijn voor wat sensatie. „Het is echt een watersport voor mensen die eens wat anders wil len doen." Echte risico's zijn er volgens Diane niet. „Je bent in de handen van twee kundige instruc teurs. Zij begeleiden je, houden al les goed in de gaten en bepalen hoe hoog je gaat." Eenmaal gerustgesteld is het tijd om het flyboarden zelf eens uit te proberen. Nadat je een wetsuit en reddingsvest hebt aangedaan, ne men instructeurs Arjen en Marco je mee naar het water. Ze helpen je met het vastmaken van de fly- board-outfit. Omdat je voeten Bij Schotsman Watersportcentrum kun je nu fly boarden, een nieuwe hype onder de watersporten. Door een waterstraal aangedreven ga je vliegend over het water vooruit. Na enige oefening kan de flyboarder indrukwekkende capriolen uitvoeren. Wil je net als Superman over het wa ter gaan? Ben je niet bang aange legd? En houd je van water? Dan is flyboar den misschien iets voor jou! Deze nieuwe sensatie is sinds kort ook in Zeeland te beleven. Sinds een paar weken biedt Schotsman Wa tersportcentrum in Kamperland aan het Veerse Meer deze water sport ook aan. Het concept van flyboarden is on geveer een jaar geleden ontwik keld door de Fransman Frans Za pata. Omdat jetskiën wel erg stan daard werd, besloot de ex-jetski- wereldkampioen en jetski-ont werper een nieuwe watersport te ontwikkelen. Tijdens het flyboar den sta je met je voeten op een board en hou je met je handen twee hendels vast om je even- wicht te behouden. Een jetski blijft altijd in de buurt, omdat de motor daarvan de sleutel is tot het omhoog gaan van de flyboar der. In plaats van dat de motor de jetski zelf aandrijft, wordt deze kracht nu geprojecteerd onder het board waar de flyboarder op staat. Dit wordt gedaan door middel van een slang die de waterscooter en het board verbinden. Het resul taat is dat (na enige oefening) de flyboarder de lucht in gaat, wat vaak een indrukwekkend plaatje geeft. Bij het Schotsman Watersportcen trum waren ze snel geïnteres seerd in de nieuwe sport. „Vorig jaar begonnen de eerste filmpjes op internet te verschijnen. Dat be loofde veel, dus hebben we het daarna goed in de gaten gehou den", legt Diane Dunlop uit, eige nares van Schotsman. Flyboarden past perfect in het plaatje van de watersporten die ze bij het bedrijf aanbieden. „Veel van onze activi teiten draaien om het beleven van een kick", legt Diane uit. „We heb ben als doel mensen een sensatio neel gevoel op het water te geven op een veilige manier." Diane richtte het bedrijf samen met haar man in 1999 op. Ze be gonnen met alleen een waterski baan. Inmiddels is dit uitgegroeid tot een bedrijf met horecagelegen heid, verhuurwinkel en verschei dene watersporten. Naast het nieuwe flyboarden kun je bij Schotsman onder meer wakeboar- den, windsurfen en banaanvaren. Ook kun je sinds kort weer dui ken in het Veerse Meer, vertelt Di ane ons. „Het water is, in tegen stelling tot een tijdje geleden, erg helder. Dit merk je zelfs tijdens de andere watersporten." Zo kun je de kwalletjes naast je zien zwemmen wanneer je in het wa ter bezig bent. Flyboarden kun je doen vanaf Spektakel en sensatie boven het water door Kristy Evers Diane Dunlop, eigenares van Schotsman Watersportcentrum door Kristy Evers Vooruit leunend en met de knieën licht gebogen komt verslaggeef ster Kristy Evers toch wel een me ter boven het water uit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 42