LING TEAM Martin wil zich laten omscholen na het WK U p* Thuisblijvers kijken Tour zonder wrok %kpn Nu 40.- retour op de Samsung Galaxy Young bij KPN Prepaid SPORT 31 kpn winkel kpri.com SAMSUNG Phone House moeten verdedigen in een tijdrit. Dat is niet hetzelfde als de Tour, maar ik kan niet meer doen dan alles geven wat ik in me heb", pro beert Ten Dam het hoofd koel te houden. De 32-jarige klimmer kan zich troosten met de gedachte dat de meeste ogen vandaag niet op hem gericht zijn, maar op Froome. De Brit moest vorig jaar in de Tour in twee lange tijdritten enkel buigen voor ploegmaat en latere winnaar Bradley Wiggins. Met een bron zen medaille op de Olympische Spelen bevestigde de Sky-renner zijn hardrijderskwaliteiten. On danks zijn reputatie trapte Froome woensdag niet in de val kuil van de overmoed. „Ik ga zo hard mogelijk rijden. Wat dat be tekent, zullen we daarna wel zien. Op de concurrentie heb ik geen enkele invloed." SAINT-MALO - De Duitse wiel renner Tony Martin wil zich laten omscholen van tijdrijder tot klas sementsrenner. „Ik wil graag nog één keer proberen voor het alge meen klassement te rijden", zei de wereldkampioen tijdrijden van Omega Pharma-QuickStep. Het plan is om na het wereldkam pioenschap in Florence in septem ber aan de slag te gaan. „Ik denk dat ik dan zeker vier kilo kwijt moet raken." Teamdokter Helge Riepenhof denkt dat Martin het fysiek ge zien aan moet kunnen. „Hij heeft de motor om de Tour te winnen, dat bewijst hij met zijn kwali teiten bij het tijdrijden. Daar heeft hij er nu genoeg van gewon nen, hij heeft nieuwe doelen nor dig." Martin geldt vandaag bij de eerste tijdrit in de Tour als één van de fa vorieten voor de ritzege. De Duit se wereldkampioen is wel geha vend na zijn valpartij in de eerste etappe van de Tour. Slagter hoorde pas kort voor de Tour dat hij niet mee mocht naar Frankrijk. Een tegenvaller voor de Groninger, veroorzaakt door het feit dat hij zijn contract bij Belkin nog niet verlengd heeft. „Ik weet nog niet wat ik ga doen volgend jaar, er zijn meerdere opties. En zij willen niet investeren in een renner van wie ze niet zeker zijn dat hij blijft. Jammer, maar ik laat mijn besluit niet afhangen van de Tour", vertelt Slagter. Sinkeldam was reserve voor de Tour bij Argos-Shimano. De twee dejaars profis een gewaardeerde schakel in de 'sprinttrein' maar moet voorlopig een jaartje geduld hebben. „Een halfjaar geleden kon ik me nog niet voorstellen dat ik in aanmerking zou komen, maar nadat ik later in het voorjaar een paar goede uitslagen reed, be gonnen vooral andere mensen te gen mij over de Tour. Omdat ik er zo dichtbij was, was het toch even een teleurstelling", vertelt de 24-jarige Noord-Hollander, die zich snel over dat gevoel heen zette. „Ik train nu in de Alpen waar mijn schoonouders een huis hebben. Ik richt me op de Vuel- ta." Ruijgh traint in Italië. „Na de Gi ro was het geen verrassing dat ik niet naar de Tour zou gaan. Ik moest even gas terugnemen. Ik mis het wel, het is een speciale wedstrijd. Nu geniet ik maar van de prestaties van Mollema en Ten Dam, goed voor het Nederlandse wielrennen." Zelf was hij twee jaar geleden nog de beste Nederlander in het eind klassement: 21e. „Vorig jaar heb ik veel pech gehad met een val in de Tour. Maar ik was ook niet fit, ach teraf bleek door een parasiet in mijn lichaam." Ook Slagter heeft de teleurstel ling over zijn afwijzing verwerkt. „Natuurlijk denk je wel eens: daar had ik ook kunnen fietsen. Maar dat gevoel overheerst niet. Ik vind het vooral mooi hoe onze ploeg rijdt. Je kijkt toch met een Bel- kin-oog." Ruijgh traint ondertussen door, in afwachting van nadere orders. „Mijn eerste wedstrijd? Ik weet het nog niet. Het is een beetje een onduidelijke situatie. Ik hoorde dat Belkin interesse heeft. Zou leuk zijn. En ik hoop vooral in de toekomst weer de Tour te rijden." 20 extra beltegoed Je betaalt bij aankoop de originele prijs, excl. 6,05 thuiskopieheffi Na aanmelding op prepaidkorting.nl ontvang je de korting retour en extra beltegoed. Kijk op kpn.com voor de voorwaarden. WOENSDAG 10 JULI 2013 i Bauke Mollema staat nu derde in het algemeen klassement, maar tijdrijden op een vlak parkoers is niet zijn sterkste punt. foto Bas Czerwinski/ANP RIJSWIJK - Trainen in plaats van in het middelpunt van de schijnwer pers. Tom-Jelte Slagter, Ramon Sin- keldam en Rob Ruijgh kwamen om uiteenlopende redenen niet in aan merking voor de Ronde van Frank rijk en volgen de Tour met interes se en zonder wrok. doet 't gewoon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 31