2. 000, - Besparen op onderhoudskosten auto met Carsom.nl €346 tot €469 f 2^^oórdeel, Kia Carens First Edition Distributieriem-set vervangen voor jouw Volkswagen 26 woensdag 10 juli 2013 1.6 GDi Leverbaar vanaf mr -•ymk- to w 5$ Nu met Auto Vermeulen Autohuis Terneuzen Kia Melse Vlissingen Pearyweg 6 Productiestraat 8 Industrieweg 31 Goes Terneuzen Vlissingen Tel. Tel. Tel. 0113-561 812 0115 -613 690 0118-415 220 www.kia-goes.nl www.kia-terneuzen.nl www.kia-vlissingen.nl (Advertorial) Inschatting gebasseerd op: Werkzaamheden J» Onderdelen Hoe berekent Carsom.nl de verwachte kosten? Bekijk details I Offertes aanvragen 1 Slijtage van de auto is onvermijdelijk. Met het gebruik slijten onderdelen als de banden en distributieriem. Het loont om u voor te bereiden op slijtagereparaties. Bijvoorbeeld door vooraf gratis offertes aan te vragen. Er zijn verschillende soorten onderhoud te onderschei den. Er is regulier onder houd, zoals het vervangen van motorolie, de oliefilter en de inspectie van diverse onderdelen. Een andere ca tegorie betreft aanvullend onderhoud en reparaties die tijd- of kilometergebonden zijn, zoals het vervangen van bougies, remvloeistof of een distributieriem. De distributieriem wordt altijd preventief vervangen tijdens een onderhouds beurt na een bepaald aan tal kilometers (bijvoorbeeld 120.000 km) of een bepaald aantal jaar (bijvoorbeeld acht jaar), afhankelijk van wat u het eerste bereikt. Op www.carsom.nl kunt u een voudig bekijken wanneer de distributieriem van uw auto vervangen moet worden. Wat veel consumenten niet weten is dat het vaak han dig, of zelfs noodzakelijk is om bij het vervangen.van de riem ook direct de spanrol- len, omkeerrollen en soms ook de waterpomp en v- snaar te vervangen. Dit heeft met de arbeidsintensiteit van de werkzaamheden te maken. De distributieriem zit vaak op een lastig bereik bare plek in de auto waar door een autobedrijf een behoorlijk aantal manuren nodig heeft om de riem, die relatief goedkoop is, te kun nen vervangen. Het loont dan om gekop pelde onderdelen als span- rollen, omkeerrollen en waterpomp gelijktijdig te CARS0M.NL BRENGT TE VERWACHTEN KOSTEN IN BEELD vervangen omdat de kosten van deze onderdelen niet opwegen tegen de arbeids kosten die nodig zijn om deze onderdelen te vervan gen als deze het op een later moment begeven. Slijtagereparaties Verder zijn er typische slij tagereparaties, waarbij moet worden gedacht aan rem men, banden en de uitlaat. Deze reparaties hangen sterk samen met het rijge drag van de consument. Van diverse onderdelen kan de levensduur aanzienlijk wor den verlengd. Op de slijtage van remmen, ruitenwisser- bladen en banden heeft de bestuurder invloed. Trap bij een verkeerslicht bij voorbeeld niet kort voor de stopstreep vol op het rem pedaal, maar laat de auto tijdig uitrollen. Een garage stelt tijdens de reguliere on derhoudsbeurt vast welke slijtagedelen preventief vervangen moeten worden volgens voorschrift van de fabrikant. Wilt u weten met welke kosten u rekening moet houden voor bijvoor beeld het vervangen van een dynamo, koppeling of startmotor, dan geeft Carsom.nl inzicht in de verwachte kosten specifiek voor uw auto. Vooruitdenken betekent de auto bedrijfsklaar houden. Goede onderhoudsplanning voorkomt in veel gevallen ook onvoorziene extra kos ten. Carsom.nl geeft alle informatie die u als autobe zitter nodig heeft om goed voorbereid naar de garage te gaan. Zoals inzicht in te ver wachten auto-onderhoud en kosten maar ook informatie over de restwaarde van uw auto. Op Carsom.nl kunt u via de Onderhoudsvoorspel- ler bijvoorbeeld eenvoudig bekijken welk auto-onder- houd u kunt verwachten volgens de voorschriften van autofabrikanten. De informatie is afgestemd op uw type auto en rijgedrag. Bovendien geeft de site voor elke onderhoudsbeurt of reparatie inzicht in de ver wachte kosten en kunt u, in dien gewenst, gratis offertes aanvragen bij garages in de buurt. Door iets meer te an ticiperen op toekomstig on derhoud krijgt u aanzienlijk meer grip op de autokosten. GARANTIE Kia 20 jaar in Nederland Kia Carens First Edition voorzien van o.a. Full map navigatiesysteem met achteruitrijcamera en bluetooth met voice control 7 zitplaatsen Dual Zone Climate Control Elektrisch bedienbare ramen voor en achter Cruise Control Flex Steering Lederen stuurwiel en pookknop Regensensor Elektronisch Stabiliteits Programma 6 airbags 7 jaar garantie 7 jaar Kia wegenhulp 7 jaar APK Jm Er is al een Kia Carens vanaf 23.995.- B I netto bijtelling v a 210,- /mnd" JC.2 «r i- Of W The Power to Surprise Gein verbruik: 4.7 - 7,91/100 km. 21.3 - 12.6 km/1 COj-ultstoot 124 - 184 g/km Acbevoorwaarden Deze actie is geldig voor een Kia Carens First Edition met aankoopdatum t/m 30 augustus 2013 en uiterste registratiedatum van 20 september 2013. Genoemde verkoopprijs is inclusief BTW/BPM Exclusief kosten rijklaar mak en. aflever pakket, brandstof, leges, recydingbijdrage. metallic lak en lak bescherming Getoond model kan afwijken van de beschreven uitvoering. Wijzigingen en drukfouten voorbehouden. Informeer voor de complete actievoor waar den bij uw Kia-dealer 'Genoemd energieiabel en vanaf netto bijtellingsbedrag (per maand) zijn per model gebaseerd op de uitvoering met het laagste bijtellingspercentage en altijd gebaseerd op 42% inkomstenbelasting Voor een compleet overzicht met de bijtellingspercentages per model en welke modellen vrijgesteld zijn van wegenbelasting zie kia com Genoemde actie geldt, tenzij anders vermeld, niet in combinatie met andere acties en zolang de voorraad strekt 153 tot 215 (hoe berekent carsom.nl dit?) O 193 tot 254 (incl. klein materiaal) Vraag 3 vrijblijvende offertes aan Inzicht in auto-onderhoud Meer grip op autokosten www.carsom.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26