Een film in een film Schaamte blijft je bij In stijl van jaren tachtig Auto die niet wil starten ZEEUWS-VLAANDEREN 23 Naam: Matthijs Meulblok Naftalie Vader (regie) Verfilmen: 'Speling van het licht" van Franca Treur Meulblok: „Het verhaal gaat over twee stellen die uit eten gaan en daarna naar de bioscoop. Het lijkt heel gewoon, maar niet al les is wat het lijkt. We proberen in het hoofd van een van de vrouwen, Carolien, te kruipen. De film die de stellen in de bio scoop zien, 'Le Silence', hebben we al opgenomen, als een film in een film. In augustus zijn de andere opnamen. We zijn daar voor nog op zoek naar een jarenzeventigwoning in Vlissingen." Naam: Joel Duinkerke Verfilmt: 'Moederskind' van Peter van Druenen „Als ik een eerder leven heb gehad, moet dat in de jaren zestig of zeventig zijn geweest. Die periode associeer ik met vrijheid, met Super 8-film. Daar wilde ik iets mee doen. Van het verhaal van Peter van Druenen kan ik wel tien films maken. Er zitten zo veel ideeën mijn hoofd. Ik ga vooral iets doen met schaamte. Je kunt iets meemaken waar je achteraf niet zo blij mee bent. Zoiets komt terecht in een schaduwhoekje, maar blijft altijd aan je vastkleven. De film gaat zich afspelen op een woonboot." Naam: Jacomien Kodde Verfilmt: 'De Groene Poort" van Katinka Polderman „Ik vond het meteen een filmisch verhaal. Je ziet het voor je. Ik heb besloten de film in de stijl van het verhaal te doen: in de ja ren tachtig. Pas later besefte ik dat het heel ingewikkeld is, om dat je allerlei dingen uit die periode nodig hebt, zoals een tele fooncel of een telefoon met snoer. Ik ben nog op zoek naar jonge ren tussen de elfen dertien die willen meespelen. Dat is best las tig, want ze moeten naïef overkomen, maar tegelijk goed kun nen spelen en ook nog vunzige taal kunnen uitkramen." Naam: Fifi Visser Verfilmt: 'Asbestose' van Peter de Jonge „Ik sprak Peter de Jonge en hij zei: mijn verhaal is echt gebeurd. Het gaat over een vrouw die haar man het huis uit doet, terwijl hij stervende is. Ze heeft hem alleen nog op de begrafenis ge zien. Ik besefte: dat is een filmscène, daar kan ik wat mee. Mijn film - werktitel: 'Tot de dood ons scheidt' - wordt geen letterlij ke weergave. De beginscène is anders en ik volg niet de man maar de vrouw. Tegelijkertijd probeer ik wel het gevoel van het verhaal over te brengen, de woorden in beelden te gieten." Naam: Gijs Haak Verfilmt: 'Hotver" van Johan Everaers „Ik heb het boek 'Zondig in Zeeland' gescand op de filmbaar heid van de verhalen, ook in achtneming van het budget. Daar door viel er al een groot aantal af. Bij het verhaal van Johan Everaers werd ik echter gegrepen door één scène, waarin een au to die niet start wordt aangesleept door een trekker. Dat kon ik heel goed visualiseren, van bovenaf gezien. In augustus gaan we opnemen. Ik heb een prachtige locatie bij Borssele gevonden, een huisje waar de trekker rondom kan rijden." www.cinecrowd.nl/speling-van-het-licht, www.facebook.com/SpelingVanHetLicht www.joelduinkerke.nl groenpoort@gmail.com, www.dezaakkodde.nl WOENSDAG 10 JULI 2013 steun gebruiken www.haakenvisser.com De makers van de zes Zondig in Zeeland-films: (vlnr) Matthijs Meulblok, Fifi Visser, Joël Duinkerke, Wietske de Klerk, Gijs Haak en Jacomien Kodde, fotografie Lex de Meester www.haakenvisser.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 23