ii taxaties rechtens aan Eigenaar 'bordeer mag huurders eruit zetten Veere staat dag in het teken van de mossel IWeetal berooft fietser in Vlissingen SALE! TOT m _ll4- k. WALCHEREN 21 50% KORTING intratuin EPI pachtkwesties voor de rechter ge bracht, met het doel de verhoging tot 'redelijke proporties' terug te brengen. Volgens de taxateur van het waterschap heeft de grond, voor zover bebouwd, nu een waar de van 275 euro per vierkante me ter, doet de tuingrond 50 euro, en de 'overige duingrond' 10 euro. Deugt van geen kant, zeggen de erfpachters. De grond zou sowie so al 40 procent minder waard zijn omdat die met pacht is be zwaard, en elders (zoals door het hoogheemraadschap van Rijnlan den) zijn nog aanzienlijk geringe re pachtverhogingen doorge voerd. Niets mee te maken, is vooralsnog het standpunt van Scheldestromen. Dat is wel bereid de verhoging stapsgewijs in vijf jaar door te voeren. Ondertussen heeft het onwillige erfpachters be volen hun bezittingen per 1 sep tember te pakken. Volgens water schapsbestuurder Dennis Steijae- rt is dat puur e«n formaliteit in het kader van de juridische strijd. h De rechtbank heeft toestemming gegeven aan de eigenaar van het pand, de familie Babijn uit Burgh-Haamstede, om het huur contract te ontbinden en het pand te ontruimen. De familie heeft echter nog geen opdracht ge geven om de huurders er daadwer kelijk uit te zetten. Wel wordt, al dus mevrouw Babijn, 'gewerkt aan een oplossing'. De politie heeft tot nu toe twee keer gecon stateerd dat in het voormalige pand van coffeeshop SixtyTwo een illegaal bordeel actief is. Dat was eind vorig jaar en vorige maand. De gemeente heeft de huurders laten weten, aldus be leidsambtenaar J. Groenenberg, dat de gemeente het pand voor drie maanden wil sluiten. En dat een illegaal bordeel daar niet wordt gedoogd. Volgens de ge meentelijke regels mogen alleen in het buitengebied maximaal twee bordelen worden gerund. De huurders hebben, aldus Groe nenberg, nog twee weken om te reageren op het besluit van de ge meente. De festiviteiten worden om 11.00 uur geopend op het 'mosselplein' voor jachtclub Veere. De organisa tie van de mosseldag is in handen van Els Breel, Irene Overbeeke, Marjo Scharloo, Erika Mulder en Corjan Hoogerheide. De culinaire markt, op het mossel plein duurt tot 16.00 uur. Onder de deelnemers onder meer Veerse restaurants met diverse mosselge rechten, Eiggenwijzz uit Middel burg met haringtartaar en Viskwe- kerij Neeltje Jans met mosselbier. Hans Everse (wereldkampioen stamppot maken) geeft een de monstratie mosselsteken. Het duo Piet Co zingt Zeeuwse liedjes. Van 12.00 tot 13.00 uur kan ieder een zijn of haar zelfgemaakte mos selgerechten inleveren voor de wedstrijd. Van 11.00 tot 16.00 uur kunnen bezoekers op vertoon van een mosselstrippenkaart mossel amuses proeven bij Veerse restau rants. Voor basisschoolkinderen is er tussen 11.00 tot 13.00 uur een mini-mosselzeskamp op het Olie molenplein. Het Oranjeplein is van 14.00 tot 16.00 uur het toneel van de Mos- selhighlandgames, compleet met met live doedelzakmuziek. De Mossel Company kookt vanaf 17.00 uur op het mosselplein, met live muziek van 'Recycled Jazztu- nes'. De Yersekse Mosselman is de hele dag als living statue te zien en drie Mosselwijzen lopen de hele dag door Veere. De Mosseldokter schrijft mosselrecepten uit. Wandeling door Park Welgelegen IVN Walcheren houdt van avond een wandeling met een gids door Park Welgele gen in Serooskerke. De wan deling voert langs de histori sche facetten van het dorp. De wandeling start bij de parkingang aan de Oostka- pelseweg om 19.00 uur. Vol wassenen betalen drie euro. Kinderen van 6 tot en met 12 jaar 1,50 euro. IVN-leden mogen gratis deelnemen. Consulent MEE trekt in bij Porthos Een consulent van MEE Zee land is vanaf vandaag aanwe zig bij de gemeentelijke WMO-loketten Porthos Mid delburg en Vlissingen, waar inwoners van de gemeente Veere ook welkom zijn. Men sen met een lichamelijke of verstandelijke beperking, chronische ziekte, autisme of niet aangeboren hersenlet sel kunnen voor ondersteu ning terecht bij MEE Zee land. Het slachtoffer fietste rond kwart voor negen door de wijk toen twee mannen naar hem riepen. Toen hij doorfïetste duwden ze hem van zijn fiets. Volgens de po litie dreigde het tweetal met ge weld als hij zijn geld niet af zou geven. De twee zijn vervolgens met een gering geldbedrag wegge rend naar de Sloeweg. De politie zoekt getuigen. De ene dader is- zo'n dertig jaar oud, 1,80 meter lang, slank en hij heeft een donke re huidskleur. Hij droeg een gou den ketting en had zwart kort haar in een kuif. De andere dader is ook rond de dertig, 1,70 meter lang, stevig gebouwd, licht getint en heeft kort zwart haar. KNUUTMODE.NL NU OOK ONLINE Perstuk24f5 Per net 4." Nü 3 netten s Intratuin Koudekerke Galgeweg 5 0118-551623 Donderdag en 1 vrijdag koopavond I "il www.intratuin.ni WOENSDAG 10 JULI 2013 (I) is woordvoerder, bijgestaan door Michiel de Jonge van Het Streefkerkse Huis (m) en bewoonster Riekie Dijkers, foto Lex de Meester MIDDELBURC - De huurders van het 'illegale bordeel' in de Sint Jan straat in Middelburg kunnen elk moment uit dat pand worden ge zet. door Annemarie Zevenbergen VEERE - Mossels staan vrijdag cen traal in het stadje Veere. Een mos selplein, culinaire markt, mosselge recht-wedstrijd, Musdebank-druk- ken en muziek vormen de ingre diënten voor de Veerse mosseldag. SEROOSKERKE MIDDELBURG VLISSINGEN - Een twintigjarige Vlis- singer is maandagavond in de wijk Westerzicht in Vlissingen beroofd door twee mannen. Houtskoolbarbecue Blauw, roze of groen, 0 30 cm,ideaal voor in het park of op de camping. Haardhout Natuurlijk gedroogd, inhoud 12 kilo. kleurt je leven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21