ZEELAND Deel bouwbedrijf Imotec weer verder Camperpark geopend Mobiel Kruiningen kampt met epidemie van mazelen almanak Loodsen lichten vreemde boeien op Westerschelde en vinden 200 kilo cocaïne in sporttassen. Badkamers Column Margreeth Ernens: ik geloof in beschermengelen Expositie over roofdieren in Terra Maris MIDDELBURG - De Westerschelde vormt een ideale plek om drugs af te leveren, aldus Ed Kraszewski van de Landelijke Politie-eenheid. Zeeschepen varen hier dicht langs de kust en de illegale lading is vanuit een haven snel op te pik ken. Kraszewski neemt aan dat er va ker droppingen plaatsvinden, zo als die afgelopen zaterdag werd ontdekt in de monding bij Vlissin- gen. „Zowel hier als in het buiten land en die leveringen worden slechts zelden ontdekt. Ik kan me een oudere zaak herinneren waar deze methode ook op de Wester schelde was toegepast. Het gaat vrij eenvoudig. Het zeeschip komt in de buurt. Er wordt con tact gelegd met de handlangers aan wal. Het spul gaat in pakket ten overboord op een afgesproken plek en met een snelle boot wordt de handel opgevist. Dat gaat op volle zee een stuk lastiger. En het grote voordeel is dat zo'n klein bootje nauwelijks opvalt, overal kan binnenvaren en niet zo gauw wordt gecontroleerd", zegt de politiewoordvoerder. Een afgeleide methode is dat de drugs in pakketten onderaan het schip worden bevestigd. Zodra het schip aanmeert in een haven, komen duikers om de pakketten mee te nemen. Het merendeel van de zeevarende smokkelaars gokt evenwel nog steeds op de be tere verstopmethode tussen de la ding fruit en in zeecontainers. Eind vorig jaar werd in de haven van Antwerpen een recordvangst gedaan van ruim 8000 kilo cocaï ne, verstopt tussen bananen. De vondst die zaterdag werd ge daan en tot gisteren was stilgehou den door politie en justitie, omvat te 200 kilo cocaïne. De drugs heb ben een straatwaarde van zo'n 15 miljoen euro. De pakketten zaten in sporttassen, die onder kleine verlichte jerrycans waren vastge maakt. De bakens werden opge merkt door loodsen op de Wester schelde. De drugskoeriers zouden al onderweg zijn geweest in een zodiac en maakten rechtsomkeert toen ze de politie en loodsen in het vizier kregen. Het overboord kieperen van een drugslevering geldt als een be proefde methode. Volgens de Ga zet van Antwerpen werd recent in de Vlaamse stad zelfs een hand leiding gevonden bij een huiszoe king in verband met een drugs zaak. Het Landelijk Parket van het Openbaar Ministerie bevestigt de vondst bij Vlissingen, maar wil er verder nog niets over vertellen. In Tholen zijn vijf zieke kinderen gemeld en in Sint-Maartensdijk en Scherpenisse gaat het om twee kinderen. Vaak zijn meerdere kin deren per gezin ziek. Bij deze kinderen is mazelen ge constateerd door een huisarts of via bloedonderzoek aangetoond. Het werkelijke aantal kinderen dat mazelen heeft, ligt hoogst waarschijnlijk veel hoger, omdat veel ouders niet naar de huisarts gaan als hun kind ziek is. Mazelen is een zeer besmettelijke vlekjesziekte, die veroorzaakt wordt door een virus. De GGD Zeeland houdt extra vaccinatiespreekuren in Borsele, Tholen en Kruiningen. Enkele opdrachten worden uitge voerd door voormalig personeel van Imotec, een aantal is bij ande re aannemers ondergebracht. De grootste order in portefeuille bij Imotec, appartementen voor wo ningcorporatie Clavis ten behoe ve van Tragel Zorg aan de Terneu zense Amberboomstraat, is nog niet opnieuw opgestart. Alles over vwvYv.pz.cwoiien.nl Mobieltjes, of tegenwoordig smart- phones, zijn niet meer weg te den ken. Als er iets mis is met het appa raat, slaat bij menig gebruiker met een de paniek toe. En er gaat nogal eens iets mis, want de gadget wordt overal mee naar toe genomen, tot aan het toilet toe. Met alle gevolgen van dien. Die Ritthemse had een an derprobleem. Haar telefoon was uit gevallen, wat op zich al een zeld zaamheid genoemd mag worden want ze is zo'n beetje vergroeid met het ding. Bij het weer aanzetten werd de pincode gevraagd. Ja, het was de geboortedatum van haar man. Maar wanneer was dar ook al weer... WOENSDAG 10 juli 2013 BUITEN Westerschelde als dumpplek door Marcel Modde U KRUININGEN - In Kruiningen heerst een mazelen-epidemie onder kinde ren die niet gevaccineerd zijn. In het dorp zijn volgens de GGD Zee land 29 bevestigde gevallen van mazelen geregistreerd. KAMPERLAND - Twee jaar hebben ze erover gedaan om al les rond te krijgen, maar met Hemelvaart van dit jaar ver welkomden Margrit en Marchienus de Jonge de eerste campers op hun nieuwe terrein op de Schotsman bij Kam perland. Voor een feestelijke officiële opening hadden de eigenaren tot nu toe geen tijd, maar gisteren was het zo ver. de Noord-Bevelandse wethouder Piet de Putter deed de slagboom open en verklaarde het Camperpark daar mee officieel geopend. foto Marcelle Davidse TERNEUZEN - Een deel van de werk zaamheden van het in juni failliet verklaarde Terneuzense bouwbe drijf Imotec is hervat, laat curator Benne van Leeuwen weten. O Ga verder op Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 17