JL ggg J Hondekop terug in Heimwee Expres -1 -ujssn Altijd goedkoop zakelijk mobiel, óók buiten uw bundel. ECONOMIE 11 Vertrekkende bestuurders in zorg krijgen meer geld mee hollands nieuwe. rnrnmÊmS voor ondernemers Vast laag tarief van 2,8 cent - Voor maar per maand (excl. btw) Deze treinen domineerden vele tientallen jaren het Nederlandse spoorwegnet. Het Spoorwegmu seum in Utrecht geeft treinreizi gers de kans om in te stappen in de 'Heimwee Express'. De 'Hondekop' werd in 1962 ge bouwd bij Werkspoor in Amster dam. De groene trein met de ken merkende stompe neus, die offici eel de Mat '54 heet, werd al snel bijzonder populair. De trein was namelijk zo zwaar dat hij heel rus tig en comfortabel reed. In de loop der tijd werden de treinen overgeschilderd in de gele huis kleur van de Nederlandse Spoor wegen. De 'Hondekop' reed tot 1996 als intercity en als stoptrein door heel Nederland. Het laatste trein stel van dit type is ondergebracht in het Spoorwegmuseum in De 'Hondekop' en de 'Muizeneus' domineerden tientallen jaren het Nederlandse spoorwegnet Utrecht en daar in oude luister hersteld. Voorloper van de 'Hondekop' was de 'Muizeneus', die kort na de Tweede Wereldoorlog door Werk spoor in Utrecht werd gebouwd. Deze Mat '46 was donkergroen met een rode bies. De Muizeneus was de meest gebruikte trein in de jaren '50 en '60. In 1983 ver- dween het laatste exemplaar hij uit de dienstregeling. De oude treinen rijden komend weekeinde voor het eerst heen en weer. In het najaar kunnen trein- 9 reizigers ook ritjes maken met de 'Rode Duivel' en de 'Blauwe En gel' uit.de jaren '50. De gemiddelde handdruk steeg met 29 procent tot 3 ton. Dat staat in de deze week verschijnende uit gaven van het vakblad Medisch Contact. In totaal ontvangen twaalf vertrokken bestuurders van ziekenhuizen ruim 3 miljoen euro. Medisch Contact consta teert dat ook de komende jaren nog riante gouden handdrukken zullen worden betaald. Dat komt doordat de Wet Normering Topin komens - die de gouden hand drukken bij (semi)-publieke in stellingen maximeert op 75.000 euro - alleen van toepassing is op bestuurders die zijn aangetreden nadat de wet van kracht is gewor den. Dat geldt niet voor de twaalf bestuurders waar Medisch Con tact melding van maakt. Onbetwiste topper bij de riante uitkeringen is Emile Lohman. De voormalige bestuursvoorzitter van het UMC Sint Radboud in Nij megen streek bij vertrek 660.000 euro op. Elmert Mulder (VU Amsterdam) en Bert Bruggeman (UMC Gro ningen) ontvingen elk tussen de 4 en 5 ton. Minister Schippers (Volkgezond heid) zegt niets tegen dergelijke gouden handdrukken te kunnen ondernemen. Ernst Young treft megaschikking Ernst 8c Young heeft een me gaschikking betaald in de 'Landis-zaak'. Naar verluidt is ruim 40 miljoen betaald rond het failliet wegens wanbeleid van de automati seerder. Ernst 8c Young was de controlerend accountant. Letland ruil lat in voor de euro Letland ruilt de lat in voor de euro. Het Baltische land treedt 1 januari 2014 toe tot de eurozone, zo is gisteren bekrachtigd door de minis ters van Financiën van de EU. Letland wordt het 18e land dat de euro voert. Bestel nu op hollandsnieuwe.nl/pzczakelijk Welkomst kopje koffie of thee 3 overnachtingen met uitgebreid ontbijtbuffet Diverse fiets- en wandelroutes naar keuze Kopje koffie of thee bij vertrek 'Coffee to Go' Aankomst op zondag 72,50 p.p. Overige dagen 77,50 p.p Prijs op basis van een 2-persoonskamer bezetting Eenpersoonstoeslag C10,- per nacht 9|tV/s4MV Reserveringskosten 7,50 per boeking i Milieu verblijfstoeslag 2,50 p.p.p.n. li e Hotel Landgoed Ehzerwold Almen 0575 receplie@ehzerwold.nl www.ehzerwold.n -431143 1 WOENSDAG 10 JULI 2013 550 belminuten, sms'jes of MB Extra 500 MB Een treinstel van de Mat '54, bijgenaamd de 'Hondekop'. 9 UTRECHT - De 'Hondekop' en de 'Muizeneus' gaan deze zomer weer ritjes maken over het spoor tussen Utrecht en Amersfoort. UTRECHT - Vertrokken zorgbestuur- ders hebben vorig jaar hogere gou den handdrukken gekregen, dan in 2011. Vroege plantuien 7500-9500 per ha; Granen, zaden en peulvruchten Geen notering Hooi, stro (per ton) Weidehooi oude oogst: 100,00; Roodzwenkhooi, uit de schuur: 100,00; Engelsraaihooi ongesneden, uit de schuur: 70,00 - 80,00; Engels raaihooi gesneden, uit de schuur: 75,00 - 87,50; Veldbeemdhooi, uit de schuur: 95,00 - 115,00; Tarwestro Grote Pakken, uit de schuur: 70,00 - 85,00; Tarwestro Kleine Pakken, uit de schuur: 90,00 - 100,00; Gers testro, uit de schuur: 70,00 - 80,00; Bonenstro: 70,00. AMSTERDAM RIGA Samsung Galaxy Sill

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 11