Ministerie ontraadt reizen naar Egypte Aart de Staatsloterij meegedaan? ideale weg tractor Loterijverlies 'Vrouwen studeren om man te vinden' IN HET NIEUWS 3 Vakantiecheck: helft caravans heeft een gebrek Eis uw inleg nu terug! ZWEMDIPLOMA'S DEN HAAG - Het ministerie van Buitenlandse Zaken ontraadt bijna alle reizen naar Egypte. Alleen voor vakantiebestemmin gen aan de Golf van Akaba en de Rode Zee geldt een uitzondering. De beslissing is maandagmiddag genomen, na spoedoverleg met de Nederlandse ambassadeur in Egypte, Gerard Steeghs. De reden voor het nieuwe advies is de ver slechterde veiligheid in het Noord-Afrikaanse land. Aanlei ding is onder meer het geweld in Cairo maandag, waarbij tientallen doden zijn gevallen. „Nederlan ders wordt geadviseerd te overwe gen of hun verblijf nog langer noodzakelijk is. Als zij ervoor kie zen in Egypte te blijven, is het ad vies om een laag profiel aan te houden, extra waakzaamheid te betrachten en de aanwijzingen van het leger en de politie strikt op te volgen", aldus ambassadeur Steeghs. Bezoekers aan de hotelre- sorts aan de Golf van Akaba en de Rode Zee wordt geadviseerd extra waakzaamheid te betrachten. 5 kind op zwemles te doen niet in zien. Vincent Verdoorn, docent en onderzoeker aan de Fontys Ho geschool en verbonden aan het pas opgerichte Expertisecentrum Zwemonderwijs, deelt de zorg. Hij tekent aan dat de nadruk te genwoordig meer ligt op veilig heid dan op vaardigheid. „Een technisch perfecte schoolslag is niet langer het streven, kinderen moeten zich vooral kunnen red den in het water. Ouders vinden dat het belangrijkst." Een 'heikel punt' is dat die ouders wel sneller genoegen nemen met alleen een A-diploma, zo beluis tert Verdoorn vaak de klacht bij zwemscholen. „Als de kinderen boven water blijven, vinden ouders het soms al voldoende", zegt Verdoorn. „Terwijl je pas echt zwemveilig bent met A, B en C. Maar dat is te duur, of men heeft er geen zin in om jarenlang een of tweemaal per week met het kind naar het zwembad te moeten." Hij noemt de stopzetting van het schoolzwemmen 'absoluut een punt van zorg'. „Voorheen haalde een deel van de kinderen zijn of haar diploma op school, nu moe- londen - De Londense burge meester Boris Johnson heeft zich de woede van het vrouwelijk deel van de Britten op de hals gehaald door te zeggen dat vrouwen al leen studeren om een man te vin den. Johnson beantwoordde sa men met de Maleisische premier Na jib Razak vragen bij het begin van het Islamitisch Economisch Forum in Londen. Razak vertelde dat in zijn land 68 procent van de studenten vrouwelijk is, waarop Johnson hem volgens de krant The Independent onderbrak met: „Ze moeten mannen vinden om te trouwen." ten de ouders daar zelf voor zor gen. En dat gebeurt niet altijd." Slechts een klein deel van de jon geren is na het behalen van een di ploma nog geregeld in het zwem bad te vinden. Van Mourik: „Het basisniveau is dan al laag. Maar als je in zee wilt zwemmen, moet je al geoefend zijn. Zomaar in het koude water duiken, is dan vra gen om problemen." daard ontwikkelen. De Ettense sluis is daarbij het uitgangspunt. De eerste stap is een 'creatieve', landelijke discussie. Ook al telt Nederland steeds min der boeren, het landbouwverkeer neemt toe. Door de schaalvergro ting zijn er meer soorten voertui gen, die ook zwaarder, groter en duurder zijn. Iedereen kent de slierten auto's achter een traag schuddende trekker; een mix die niet alleen ophoudt, maar ook tot riskante manoeuvres leidt. Als het even kan, worden dit land bouwverkeer en het veel snellere autoverkeer op provinciale wegen van elkaar gescheiden, auto's op de hoofdweg, de landbouwvoer tuigen op een aparte parallelweg. „We'hebben bij loonwerkbedrij- ven landbouwvoertuigen bekeken en opgemeten", vertelt Lex Blok van de provincie Gelderland over de totstandkoming van de Etten se landbouwsluis. Een onding, vindt niettemin boer Hent Teeuwsen. „Met de balen pers en veetrailer kan ik er niet overheen en met de mestinjector is het millimeterwerk." Dus rijdt Teeuwsen ook wel eens op de hoofdweg. „Ik kan niet vliegen." De Stichting Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid (SWOV) ziet een ander bezwaar: de mix fiets- en landbouwverkeer is ook gevaarlijk. BRIELLE - De helft van de automo bilisten in de richting van Zee land heeft een ondeugdelijke cara van of trailer achter de auto. Dat blijkt uit een afgelopen week einde gehouden verkeerscontrole op de N57 bij Brielle, tussen Rot terdam en Zeeland. Politie en ANWB controleerden 145 cam pers, auto's met caravan en auto's met een boottrailer. Vijftig be stuurders kregen een bekeuring. Vijfentwintig automobilisten kwamen er met een waarschu wing vanaf. Op vrijdag 19 en zaterdag 20 juli controleren politie en ANWB op nieuw op de N57. STICHTING In 2011 verdronken 8 kinderen tussen de 1 en 5 jaar. In de leef tijdscategorie 6 tot 10 en 11 tot 15 waren dat er respectievelijk 1 en 2. In totaal kwamen vorig jaar 81 mensen door verdrinking om het leven, zeven meer dan het jaar er voor. Wie goed wil leren zwemmen, doet er verstandig aan het zwem- ABC te halen. Kinderen zijn dan 'zwemveilig' Gemiddeld doen leerlingen er 40 uur over om hun A-diploma te ha len. Voor B komt daar nog eens 20 uur bovenop. 97 procent van de basisschoolleer lingen in groep 8 heeft minstens diploma-A. De zwembond KNZB wil septem ber volgend jaar met een eigen zwemdiploma komen, dat kinde ren in acht maanden tijd 'zwemvei lig' maakt. Wat de KNZB betreft, moet de na druk daarbij liggen op het aanle ren van borstcrawl en rugcrawl. Die slagen zijn technisch minder ingewikkeld dan schoolslag en 'na tuurlijker1, aldus de bond. O pagina 6: Egyptische leger kan 'vijand' goed gebruiken DINSDAG 9 JULI 2013 is al voldoende Een jongetje zwemt met kleren aan om zijn zwemdiploma B te ha len. De zwemvaardigheid van kin deren neemt af. archieffoto Stijn Rademaker/HH De Staatsloterij heeft haar miljoenen deelnemers jarenlang beduveld door prijzen te trekken uit niet-verkochte loten. Loterijverlies heeft deze zaak nu gewonnen. Het gerechtshof heeft geoordeeld dat de Staatsloterij misleidende mede delingen heeft gedaan over de prijzen. En misleiding is wettelijk verboden. Hebt u tussen januari 2000 en december 2007 (wel eens) meegespeeld in de Staatsloterij, ga dan naar www.loterijverlies.nl. En hoe eerder u zich aanmeldt, des te groter de kans om uw inleg terug te krijgen. Bereikbaar op werkdagen van 8.30 uur tot 22.00 uur, zaterdag van 10.00 uur tot 16.00 uur Tel 0224 224264 Jan Duikerweg 5 1703 DH Heerhugowaard www.loterijverlies.nl info@loterijverlies.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 3