Karim Rekik vierde Hoogste ranking ooit versterking voor PSV voor Igor Sijsling SPORT 33 wouter Derde zege voor volleyballer Boehlé Dirk Boehlé heeft zijn derde zege in het beachvolleybal- seizoen binnen. De speler uit Hulst won het Toptoer nooi beachvolleybal in Oud dorp. Boehlé was samen met Jeroen van Zwieten uit Rotterdam te sterk voor het duo Erik van der Schaaf (Die- men)/Max Steenbergen (Zaandam): 21-19 en 21-13. Eerder won Dirk Boehlé op Ameland en in Sint Antho- nis. Terpstra wint NK mountainbike Anne Terpstra, die haar weg wedstrijden voor de Zeeuw se formatie Endura Lady Force fietst, is in Groesbeek Nederlands kampioen mountainbike geworden. In een veld van 25 rensters ging de Apeldoornse renster als eerste over de finish. Of Terpstra ook geselecteerd wordt voor het WK in Zuid-Afrika is nog niet ze ker. Circuit Zomerlopen begint vandaag Het circuit van de Rabo Zo merlopen begint vandaag. Retranchement bijt het spits af. Daarna volgen Groe- de (16 juli), Nieuwvliet (23 juli), Zuidzande (30 juli) en tern slotte Cadzand-Bad (6 augustus). De organisatie is in handen van atletiekvere niging De Wielingen. De starttijden zijn steeds om 19.30 en 19.40 uur (jeugdaf- standen 750 en 1500 meter). Vanaf 19.50 uur komen de overige atleten in actie. Marcus Berg naar Panathinaikos De Zweedse aanvaller Mar cus Berg zet zijn loopbaan voort in Griekenland. De 26-jarige aanvaller heeft bij Panathinaikos een contract voor vier jaar ondertekend. Na zijn landgenoot Emir Baj- rami en de Nederlander Da vid Mendes da Silva is hij de derde aanwinst deze zomer voor de Griekse club waar oud-Ajacied Yannis Anasta- siou als coach fungeert. Berg speelde in Nederland voor FC Groningen en PSV. Duinkerke na pech op de tweede plek Joannathan Duinkerke kreeg bij een ID-wedstrijd in het Belgische Lier met pech te maken. De Goese wielrenner leek op weg naar de overwin ning, totdat mechanische pech hem trof. Hierdoor ging de zege naar Martijn Roest uit Wateringen. Otto de Vriendt uit Terneuzen werd vijfde. Irma van Duijn uit Schoondijke werd over all twaalfde maar was wel de eerste vrouw. Rekik is een linksbenige centrale verdediger die ook als linksback kan spelen. Hij geldt als een van de grootste talenten van Neder land en is na Jeffrey Bruma de tweede verdediger die PSV er dit seizoen bijkrijgt. Bruma wacht nog wel'op een definitieve goed keuring van zijn medische dossier. Timothy Derijck staat in de belang stelling van FC Utrecht, de club zou de bij PSV niet meer voor een basisplek in aanmerking komende Belg willen overnemen. Daarnaast maakt PSV nog altijd werk van de komst van Stijn Schaars. Hij wacht nog op salaris van Sporting Lissa bon en dat bemoeilijkt een snelle overgang. Sporting heeft in de on derhandelingen met PSV inmid dels wel een deel van de vraagprijs laten vallen. PSV hoopt van Spor ting Lissabon ook nog altijd rechts back Santiago Arias over te ne men. Florian Jozefzoon mag zich sinds maandagochtend officieel PSV'er noemen. De 22-jarige vleu geleaanvaller zette maandag op trainingscomplex De Herdgang - zijn handtekening onder een con tract voor drie seizoenen. Hij gaat spelen met rugnummer 14. Jozefzoon, die onlangs nog met Jong Oranje actief was op het EK onder 21 jaar, is verheugd over zijn nieuwe club. „Ik ben heel blij en trots. Ik kan niet wachten om te beginnen bij PSV", aldus de aanvaller op de website van PSV. Robin Haase moest een plek prijs geven en is nu de nummer 59 van de wereld. Thiemo de Bakker zak te elf plekken en staat nu buiten de top 100 (104e). Thomas Schoor- el, die vorig weekeinde het future- toernooi van Breda won, maakte een aardige sprong. Hij steeg 88 plekken en staat 330e. Zondag was Schoorel ook de sterk ste bij het futuretoernooi in Mid delburg. Dat resultaat is echter nog niet verwerkt, zoals ook de prestaties van de Zeeuwse tennis sters in Middelburg (Angelique van der Meet, Lesley Kerkhove en Bernice van de Velde) nog niet zijn bijgeteld. Dat wordt pas vol gende week gedaan. Novak Djokovic blijft de mondia le nummer één. Andy Murray, zondag winnaar op Wimbledon, is zijn naaste belager. Roger Fede- rer zakte van drie naar vijf. De Zwitser stond in juni 2003 voor het laatst zo Taag' op de wereld ranglijst. Bij de vrouwen zakte Arantxa Rus van plaats 156 naar 222. Ze werd op Wimbledon al in de eer ste ronde uitgeschakeld, terwijl ze in 2012 nog de derde ronde had ge haald. De Franqaise Marion Barto- li ging na haar zege op van de vijf tiende positie naar de zevende plek. Finaliste Sabine Lisicki steeg van 24 naar 18. Serena Williams blijft de ranking aanvoeren. DINSDAG 9 JULI 2013 OUDDORP GROESBEEK RETRANCHEMENT ATHENE LIER EINDHOVEN - PSV heeft toestem ming gekregen van Manchester Ci ty om Karim Rekik (18) voor een jaar te huren. Deze centrale verde diger is de vierde versterking van de club in dit seizoen. RIJSWIJK - Tennisser Igor Sijsling heeft op de wereldranglijst een lich te stijging gemaakt. De Amster dammer ging dankzij het behalen van de derde ronde op Wimbledon negen posities omhoog naar de 55e plek op de wereldranglijst. Sijs ling stond nog nooit zo hoog op de mondiale ranking. een beroerde winter Lars Paardekooper, hier in tweede positie, heeft tijdens zijn blessureperiode geleerd hoever hij met zijn lichaam kan gaan. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33