Minister Blok roemt vernieuwend Rothuizen CDA: Meer doen met Abdijplein 'P||t {jicht Sim Only tegen superscherpe prijzen 24 WALCHEREN OM verzoekt om verlenging tbs Oost-Souburger Middelburg en aannemer-eigenaar Heijmans zijn het eens over de afwerking van de bouwput. MIDDELBURG - De officier van justi tie in Middelburg heeft de recht bank verzocht de tbs, die een 42-jarige Oost-Souburger is opge legd, met twee jaar te verlengen. De Souburger werd in 2008 ver oordeeld tot vijf jaar cel plus tbs. Dit vonnis werd drie jaar later door het hof in Den Haag beves tigd. De Souburger werd destijds schuldig bevonden aan het stelsel matig mishandelen en seksueel misbruiken van zijn stiefdochter, het mishandelen van zijn partner en het vervaardigen van (kin derporno. De misdrijven vonden plaats van 2000 tot en met medio 2007. Zowel de toen zevenjarige stiefdochter als zijn partner wer den dagelijks mishandeld en drie keer per week, zeven jaar lang, misbruikte hij het meisje op de meest gruwelijke, extreme en ver nederende manieren. Soms werd het kind letterlijk het bed uit ge trapt. De laatste twee jaar werd ook zijn partner gedwongen aan zijn uitspattingen deel te nemen en alleen of samen met hem het meisje seksueel te misbruiken. De rechtbank doet uitspraak op 22 juli. MIDDELBURG - Als het aan architec tenbureau Rothuizen ligt krijgt de verbouwing van de oude graan silo aan de Kleverskerkseweg een vervolg. Maandagmiddag opende minister Stef Blok (Wonen en Rijksdienst) het volgens de princi pes van passief bouwen (dat wil zeggen zeer energiezuinig) uitge voerde kantoor van Rothuizen. Di recteur Ben Westenburger kondig de aan dat er plannen zijn om het hele terrein met verwaarloosde bedrijfsgebouwen te herontwikke lingen. De crisis heeft in zijn branche fors huisgehouden. Zestig procent van de architecten raakte zijn werk kwijt. Anderzijds werkt de crisis louterend binnen de bouw. Iedereen wordt gedwongen na te denken over de eigen werkwijze en de samenwerking met andere bedrijven in de bouwsector. De minister van Wonen roemde de aanpak van het Middelburgse bureau voor architectuur en ste denbouw. Ook hij hield het positief: „In iede re crisis schuilt vernieuwing", al dus Blok, die vervolgens, maar mocht doorknippen. foto Lex de Meester MIDDELBURG - Het CDA in Middel burg vindt dat het Abdijplein, ook als er geen evenementen plaatsvinden, aantrekkelijk moet zijn als verblijfsplaats. „Het Abdijplein betredend met de vraag: wat heeft dit plein een Middelburger te bieden? Maar ook: wat heeft dit plein de wer kende (in het hartje van Middel burg) te bieden en wat heeft dit plein de toerist te bieden? Dan zijn de antwoorden erg mager", al dus CDA-raadslid Jan Zwemer. Hij vraagt het college van B en W het Abdijplein op te nemen in de plannen voor de binnenstad. 'Dit kloppend Zeeuwse- en Middel burgse hart' moet meer uitstra ling krijgen, meent de CDA-frac- tie. elke maand Nu zonder aansluitkosten Sim Only 300min 100 sms Werkt in je voordeel i MIDDELBURG - Na ruim acht jaar is er zicht gekomen op in elk geval een tijdelijke oplossing voor de bouwput op de hoek van de Zuid singel en de Korte Noordstraat in Middelburg Binnen vijf maanden moet de bouwput gevuld zijn met zand en kan begonnen worden met de af werking en inrichting van het ter rein. De constructeurs van bouw bedrijf Heijmans, tevens eigenaar van de put, en de gemeente Mid delburg zijn het hierover eens ge worden. Heijmans zal drainage aanbrengen en de put tot aan de palenwand vullen. De gemeente werkt de randen af. Er komt een talud vanaf de rand naar beneden tot het niveau van de palenwand. Over de inrichting van de put en de kosten volgt verder overleg met Heijmans. „Op het moment dat zicht is op ondertekening van deze overeen komst kan met omwonenden overlegd worden over tijdelijk ge bruik en inrjchting", aldus wet houder Saskia Szarafmski in een brief aan de gemeenteraad. Het is de bedoeling dat een openbaar toegankelijk gebied ontstaat. De gemeente zal het wegdek van de Korte Noordstraat herstellen. De rijbaan krijgt de oude breedte van 4,20 meter en er komt een trottoir aan de zijde van de bouw put. „Nu duidelijk is dat het bou wen wordt uitgesteld en zal wor den overgegaan op een tijdelijke inrichting, kan de straat worden hersteld", aldus de wethouder. Omdat het vullen van de put van af de Zuidsingel gebeurt, zal de Noordstraat niet verder belast worden. De gemeente is niet van plan de bouwput van Heijmans terug te kopen. De Lokale Partij Middel burg had hiertoe een voorstel in gediend bij de raad. Heijmans had daarop aangegeven best bereid te zijn om de put van de hand te doen. Omdat een grote meerder heid van de raad het voorstel van de LPM heeft verworpen, heeft het college van B en W aan Heij mans laten weten geen interesse te hebben in aankoop van de put. Na de bouwvak begint het herstel van twee woningen aan de Korte Noordstraat die bij de bouw van put zijn beschadigd en door de ge meente zijn aangekocht. door Theo Giele minder vernieuwend, een lint Minister Stef Blok (I), Ben Westenburger en Taco Tuinhof (r) in het pand van architectenbureau Rothuizen. binnen vijf 8, telfort.nl 08001707 Telfort winkels maanden' door Theo Giele

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24