Meel en gerstenat Paul Kieviet opent serie orgelconcerten I 18 ZEELAND zeeland in de vorige eeuw '1 Aanvulling Geen prijs voor Zeeuwse bands tijdens WMC iin Een nieuwe opgave. Onze vraag: waar is deze foto genomen? We zijn nieuwsgierig naar de locatie en lezen graag anekdotes of verhalen over deze plek. Stuur uw oplossingen naar: redactie@pzc.nl of stuur een brief naar de PZC, postbus 91,4330 AB Middelburg. Drie inzenders van goede antwoorden ontvangen een waardebon. Tientallen mensen her kenden in de foto van vo rige week de molen van Biggekerke. Zeven inzen ders zaten ernaast. Vier keer werd Nieuw- en Sint Joosland ge noemd. Niet verwonderlijk, want de mo len daar is van hetzelfde type als de molen van 'Beekeu' of'Beeka- reke', zoals Biggekerke in de streek wordt genoemd. Het windgemaal van Biggekerke is naamloos maar wordt meestal 'Molen van Brasser' genoemd. Geen wonder, want telgen van de familie Brasser malen hier al sinds 1852. De meisjes op de foto waren Leentje Caljé (links) en Sien van Keulen, zo meldt P. J. Geertse-Le- ijnse uit Domburg. Zij wenst de redactie veel succes toe met 'de raadkaart' (waarvoor dank, red.). L. van Keulen-van Keulen uit Koudekerke schrijft: „De foto is mij zeker bekend. Het zijn mijn zus met een vriendinnetje bij de molen van Biggekerke! Als kinde- ren speelden we daar vaak. Allen in de Zeeuwse klederdracht. Mijn zus op de foto is in 2010 overleden. Zelfben ik 83 jaar." H.C. Geluk uit Vlissingen was klant bij de Brassers en is nog al tijd lovend over de kwaliteit van de leveranties: „Brasser is niet de enige molenaar, maar wel de eni ge echte molenaar. Ik heb jaren lang als bakker tarwemeel ver werkt van Brasser. Als er weer een zending werd afgeleverd bij de bakkerij, was er een kratje bier bij voor het personeel." Anneke Jacobsen meldt: „In het huis waar ik woon kijk je aan de achterkant op de molen. Vader Brasser heeft geprocedeerd om windrecht te behouden. Zo heeft hij voorkomen dat er een woon wijk kwam aan de achterkant van de Schuitvlotstraat." De aanduiding vader' slaat op Adri. Zoon Sjaak maalt tegen woordig op de molen, waarbij ook een winkel hoort voor die- renvoer, ruitersportartikelen en meel- en bakproducten. Je waande je bijna in Zuid-Ameri- ka en dat is ook niet verwonder- KERKRADE - De Zeeuwse deelne mers zijn zaterdag niet in de prij zen gevallen tijdens de concert wedstrijden voor brassbands, on derdeel van het Wereld Muziek Concours in Kerkrade. Delta Brass Zeeland kwam uit in de eerste divisie en scoorde 83,00 punten voor zijn uitvoering van het verplichte werk en 84,00 voor het keuzewerk. Met een eindscore van 83,50 eindigde Delta Brass op de zevende en laatste plaats. Win naar werd Regionale Brassband De Spijkerpakkenband met een to taalscore van 93,00. De Christelijke Brassband Middel burg nam deel in de derde divisie en kwam met 85,00 (verplicht werk) en 83,00 (keuzewerk) pun ten uit op 84,00 punten, goed voor een vijfde plaats. De eerste prijs was voor Brassband Gloria Deï met 91,50 punten. lijk als je weet dat het Festival deel uitmaakt van het Latijns- Amerikajaar dat in Goes wordt ge houden. Al het hele jaar zijn er activiteiten die in het teken staan van het tem peramentvolle werelddeel, som mige wat meer zichtbaar dan an dere, maar het Latin Festival kon je niet missen. Hoewel, het was zondag zo warm dat veel mensen vermoedelijk ver koeling aan het water verkozen boven een verblijf op het plein in het Goese centrum. Daar was ove rigens ook een 'stadstrand' aange legd voor onder meer beachball' en daar was ook een klein zwem badje. Zaterdagavond zat de sfeer er goed in met optredens van ver schillende (Latin) dj's. Ook de ho recabedrijven profiteerden van de zwoele zomeravond. Zondagavond werd het feest nog eens dunnetjes overgedaan met MIDDELBURG - De zomerserie van de Commissie Orgelconcerten Middelburg (COM), die dit jaar twintig jaar bestaat, begint mor gen met een concert van Paul Kie viet in de Oostkerk. Zoals gebruikelijk organiseert de COM een reeks orgelconcerten in de zomermaanden, doorgaans ver deeld over de Nieuwe Kerk, Oost- kerk en Lutherse Kerk in Middel burg. Dit jaar was het orgel van de Lutherse Kerk niet beschik baar. De COM streeft ernaar met de serie een breed publiek aan te spreken en zo de belangstelling voor het orgel als concertinstru ment te vergroten. Paul Kieviet, organist in Sommels- dijk en Middelharnis, luidt mor gen in de Oostkerk de serie in met werken van Johann Ludwig Krebs, Louis-Nicolas Cléram- bault, Georg Böhm, John Stanley en Johann Sebastian Bach. Aan vang: 20.00 uur. De andere concerten zijn: 16 juli Jan Kleinbussink (Oostkerk), 23 juli Ton van Eek (Nieuwe Kerk), 30 juli Margreeth Chr. de Jong (Nieuwe Kerk), 6 augustus Hayo Boerema (Nieuwe Kerk), 13 augus tus Bram Beekman (Nieuwe Kerk), 20 augustus Peter Van de Velde (Nieuwe Kerk), 27 augustus Pieter van Dijk (Nieuwe Kerk) en 3 september Margreeth Chr. de Jong m.m.v. sopraan Nienke Oos tenrijk (Nieuwe Kerk, met diverse (Zeeuwse) premières en presenta tie uitgave nieuw verschenen composities van De Jong). Daarnaast zijn er op dinsdagavon den (19.00 uur) vijf beiaardconcer ten, van Geert D'hollander (6 en 20 augustus en 3 september), Lies- beth Janssens (13 augustus) en Koen van Assche (27 augustus). Zonnig Latin Festival Mevrouw E.H. Timmerman-ten Hove heeft een aanvulling op de vorige Raad kaart over het pontje van Oud- naar Nieuw Vossemeer. Zij schrijft dat zij als 9-jarige met haar familie in het rechtse huis op de dijk in Nieuw Vossemeer woonde. „De heer Jan de Witte verteld dat de mensen die in die huisjes woon den zijn verdronken, ik spreek dit te gen. Mijn buurman de heer Koole heeft zijn vrouw en dochter naar het huis bij de molen gebracht, om hen vei lig te stellen tegen het water. Bij terug keer op de dijk, brak deze links naast de huizen door, waarbij het huis bij de molen door het water verzwolgen werd met meenemen van de familie Ooms (molenaar) en mevrouw en dochter Koole. De mensen in de huis jes op de dijk zijn met uitzondering van mevrouw Koole en dochter gered." Winnaars: L.van Keulen-van Keulen (Kou dekerke), P.J. Geertse-Leijnse Domburg) en J. Rijkhals-Ferket (Oost-Souburg). I Beachvolleybal op de Grote Markt in Goes, foto Mechteld Jansen door Luc Oggel GOES - Als je een Latin Festival or ganiseert is één ingrediënt hoe dan ook onontbeerlijk: zon, heel veel zon. Die scheen volop afgelopen weekeinde en de bijna tropische temperaturen gaven het evene ment op de Goese Grote Markt precies wat het nodig had.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54