m Rondvaarten in Rommelmarkt kapstok tijdens Feesten voor 'dolle zaterdag1 16 ZEEUWS-VLAANDEREN KUNST De voorbereidingen voor de bouw van de nieuwe zeesluis zijn in volle gang. Het hele gebied gaat op de schop. haven van Gent TERNEUZEN - Als de politiek in Vlaanderen en Nederland niet te genwerkt, kan in 2017 worden be gonnen met de bouw van de nieu we zeesluis. De nieuwe sluis zou dan in 2020 of uiterlijk 2021 in ge bruik kunnen worden genomen. Volgens omgevingsmanager Harm Verbeek (Vlaams Neder landse Schelde Commissie) van het project vorderen de voorberei dingen - de planuitwerking be gon in 2011 - snel. Er wordt gepraat met alle mogelij ke instanties, bedrijven en andere betrokkenen om zoveel mogelijke wensen 'mee te nemen' in de schetsen, die nu op tafel liggen. Volgens Verbeek moet een aantal kantoren en bedrijfsgebouwen wijken voor de nieuwe sluis (427 bij 55 bij 16 meter). Daarbij gaat het onder meer om kantoren van de politie, de Veree- nigde Bootlieden, het Portaal van Vlaanderen, Rijkswaterstaat en andere bebouwing. Ook sneuvelt een aantal wonin gen en bedrijven. Verbeek: „Maar let op, het zijn nu nog schetsen. ZEESLUIS TERNEUZEN terrassen van de diverse heerlijk heden genoten. De verkopers toonden zich niet ontevreden over hun opbrengst. De organisatie was in handen van de Aardenburgse Carnavals Stich ting de Nachtuuln. Op die manier konden ook zij hun kas spekken. De stichting wilde nog meer in houd aan de dag geven en daarom werd er een eerste braderiewan del- en fietstocht opgezet. Daarnaast werd de braderie nieuw leven ingeblazen met een standwerkersconcours. Naast de stichting deden diverse plaatselij ke verenigingen en instellingen hun best om zich te presenteren. GENT - Het is zo langzamerhand een traditie dat het Havenbedrijf Gent tijdens de Gentse Feesten rondvaarten verzorgt. De belang stelling daarvoor is enorm, ook vanuit Zeeuws-Vlaanderen. Jaar lijks stappen 10.000 mensen aan boord van het stadsjacht Jacob van Artevelde. Van zondag 21 tot en met zondag 28 juli zijn er af vaarten vanaf de Rigakaai om 10.00,13.30 en 16.00 uur. Reserve ren kan vanaf dinsdag 9 juli via www.havengent.be/gentsefeesten en via Gentinfo (0032-92101010). Volgens het havenbedrijf is haast geboden. De kaarten zijn in een mum van tijd weg. Door het warme weer was het al in de vroege uurtjes erg druk. Be zoekers die op koopjesjacht wa ren, maar ook spelletjes deden en op de verschillende uitpuilende Er kunnen nog dingen verande ren." Hij sluit niet uit dat de midden- sluis, die op de schetsen ook moet verdwijnen, uiteindelijk toch blijft bestaan en dienst gaat doen als spuisluis. Daarmee zou den de lange wachttijden voor met name de binnenvaart, als op pervlaktewater uit het Vlaamse achterland via het sluizencom- plex in Terneuzen moet worden gespuid, verleden tijd zijn. Het is in elk geval een belangrijke wens van schippersvereniging Schutte- vaer. Onderdeel van het project is ook een herinrichting van het com plex zelf. Er verdwijnt land en er moet nieuw voor terugkomen om de sluizen met elkaar te verbin den en het wegverkeer ongehin derd te laten passeren. Verbeek: „Het project heeft een enorme impact op het gebied. Dit jaar gebruiken we onder meer voor inspraak, volgend jaar kan er opnieuw worden ingesproken over het ontwerp-tracé en in 2015 moet het definitieve projectbe- sluit worden genomen. Dat moet dan worden vervat in een verdrag, dat de zegen dient te krijgen van de Vlaamse en Nederlandse rege ring." Uiteindelijk zou dan, na de nodi ge voorbereidingen (procedures), in 2017 kunnen worden begonnen met de bouw. De zeesluis kost 930 miljoen euro. Het leeuwen deel wordt betaald door Vlaande ren, Nederland draagt 141,9 mil joen bij. De onderhoudskosten be lopen zo'n 75 miljoen. De Europe se Commissie heeft vier miljoen subsidie verstrekt voor de voorbe reidingen. Studielocatie grote zeesluis bron Vlaams Nederlandse Schelde Commissie Zeesluis in m de steigers Beeldenroute in door Wout Bareman door Frank Gijsel AARDENBURG - De Vlaamse vrouw was zaterdag zichtbaar in haar nop jes met haar aankoop op de rom melmarkt in Aardenburg, een an tiek kastje. „Daar was ik al heel erg lang naar op zoek. Dit heb ik voor een voordelig prijsje op de kop ge tikt." Het was een terugkerend beeld tijdens de grote rommel markt en braderie in Aardenburg. Vuurvogel van de Gentse kunstenaar Walter de Buck, foto's Peter Nicolai - 21 massz, Gebied waarbinnen grote zeesluis moet worden gerealiseerd. Gebied voor beheer en onder houd na realisatie grote zeesluis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 52