'Een wandeling met mijn kop in de wind maak ik een aantal kee ZOMERAGENDA Zeeland 44 ZOMERKRANT DE AMBASSADEUR pet le kop in de uind Ivo is een Westkappelaar in hart en nieren. „De saamhorigheid en cultuur maken Westka pelle een bijzondere plaats in Zeeland." Ivo, di recteur van het museum Het Polderhuis, is vooral te spreken over de charme van Walcheren. „Elke vijf kilometer heb je weer een ander dorpje, elk met z'n eigen ding." Mooiste plek: Hoe voor de hand het ook ligt, de dijk bij Westkapelle vindt Ivo toch echt de mooi ste plek. „Een wandeling met je kop in de wind maak ik een aantal keer in de week. Daarbij is de dijk een belangrijk onderdeel van de Westkapelse geschiedenis. De tank en het museum onder aan dijk benadrukken dit nog meer." Favoriete restaurant: Hoewel er genoeg restaurant jes zijn in Westkapelle eet Ivo toch wel het lekker ste bij zijn 85-jarige oma. „Ik eet normaal gezien ook Hollandse kost, maar bij mijn oma is het toch net even anders. Gekookte aardappels met twee soorten groente en een stukje vlees, beter kan je het niet hebben. Zo lekker kan je het in een restau rant niet krijgen." Favoriete winkel: Genoeg winkels in Westkapelle Meer weten? Kijk op: www.pzc.nl/zomerkrant Tips? U kunt ons mailen: zomer@pzc.nl MAANDAG 8 JULI In deze serie neemt een kenner van een Zeeuws dorp of stadje ons mee naar zijn of haar favoriete plekjes. Vandaag gaan we in Westkapelle op stap met Ivo van Beekhuize door Adriënne van der Werf De complete agenda is ook te vinden op de website van de WV www.vwzeeland.nl BIERVLIET Dorpswandeling/rondleiding, Vertrek bij de ma quette van Biervliet. Bezoek aan kerken, molen, zeesluis en standbeeld van Willem Beukelszoon, uitvinder van het haringkaken. Verder veel aan dacht voor de drie beroemde gebrandschilderde ramen van Cornelis van Berlaer (1660). De rond leiding is op aanvraag en duurt anderhalf uur en de deelname is gratis. Info: 0115-481521 0115-482880. BRESKENS Rondvaart met Sleepnetvissen. Na het sorteren van de vangst, bekijken we deze met z'n allen in speciaal daarvoor opgehangen bakken, zodat ie dereen de gevangen vissen, krabben en garnalen goed kan zien. Deze vaartocht duurt ongeveer 1,5 uur. Elke maandag, woensdag en vrijdag afvaar ten om 9.30 en 11.00 uur. Deelname: kinderen t/m 12 jaar 9,00 p.p. Vanaf 13 jaar 11,00 p.p. Aanmelden via het reserveringsformulier op www.defestijn.nl. Voor meer informatie: info@defestijn.nl of 06-53225401 BROUWERSHAVEN Rondrit met boemeltreintje. Die stopt onder meer in Den Osse en op de weekmarkt in Brouwershaven. Vertrek is van 11.00 uur tot 16.00 uur elk heel uur bij Port Greve (Den Os- se) en tussen 11.50 uur en 15.50 uur elk uur in Brouwers- rit, die een half uur duurt, krij- informatie over de geschiedenis omgeving. haven. Tijdens de gen de passagiers van het stadje en BURGHSLUIS Familierondvaart, M.P.S. Onrust op de Ooster- schelde. Vertrek is om 11.00 uur. De rondvaart duurt anderhalf uur. Bij laagwater zien we de zee honden en wellicht komen we ook een kudde bruinvissen tegen. De tochten worden gevaren bij hoog- én laagwater, dus zeehonden zijn niet altijd X Rondvaart met de Onrust over de Ooster- schelde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 44