Kleurrijke onderbroeken als souvenirtje uit Renesse WAT ZIT ER IN DE KOFFER? Als de kinderen van huis zijn, dansen de moeders op tafel. Of ze gaan even lekker in hun eentje op vakantie, zoals Chantal afgelopen week deed. „Mijn kinderen zijn drie weken met hun vader op vakantie in het buitenland, dus ik dacht: ik reis af naar het rusti ge Zeeland." Naar Renesse, om precies te zijn. Vanuit Roosendaal een uur met de trein en dan ook nog een uur met de bus, maar dan heb je ook wat. Chantals ouders hebben in Renesse een cara van en ze voegde zich een paar dagen bij hen. Le zen, zonnen, bijkletsen: het goede leven. Hele maal uitgerust en een stukje bruiner staat Chan tal vrijdagavond op het perron in Middelburg op de trein te wachten. Tijd om terug naar huis te gaan. Nog even rust voor de kinderen terug ko men. Chantal heeft in ieder geval een origineel welkomstcadeautje voor ze: naadloze onderbroe ken uit Renesse. „Mijn kinderen zijn er dol op en bij ons in de buurt is zulk naadloos kinderonder goed niet te vinden", legt Chantal uit. Ze heeft ge lijk maar een hele stapel ingeslagen, in alle kleu ren van de regenboog. Kunnen ze er weer even mee vooruit. En mochten ze weer aan nieuw on dergoed toe zijn, gaat mama wel weer even op va kantie. Heeft ze er bést voor over. even door het water willen rijden of willen galloperen is het ant woord steevast: galloperen!", lacht Patty. Tijdens de rit komen we nog langs een bordje van de Hooizol der. Patty kijkt geïnteresseerd wat er zaterdagavond te doen is. „De begeleidsters zijn één avond in de week vrij. De ponykamp-groepen gaan altijd op zaterdagmiddag weg en de volgende groep komt zondagmiddag weer aan", vertelt Michelle. „Eigenlijk zouden we onze rust moeten pakken, maar dan gaan we toch liever met de meiden een avond naar de disco theek." Op een doordeweekse avonden kletsen de meiden ook lang bij. „We kijkén dan een film of spe len singstar als de ponykamp meisjes op bed liggen." Voor mij is het duidelijk waarom deze manege de beste is van Ne derland. De paarden, pony's, de meiden en de enkele jongens vor men één grote familie. „Als de zo mer ten einde komt, is het af scheid altijd moeilijk", vindt Hel len. „Ze kijken er het hele jaar naar uit." Dan worden een paar traantjes gelaten. „Patty heeft dan een hele grote zonnebril op." De ponykampen zijn een droom voor ieder paardenmeisje. Samen met de buitenritten voor volwass- senen halen ze in iedereen het paardenmeisje weer even om hoog. MAANDAG 8 JULI 2013 ZOMERKRANT 43 KAMPEN EN KAMPEREN De ponyhof heeft een uitgebreide website. Op www.ponyhof.nl staat een overzicht van de pony kampen, de paarden en daarop is meer informatie te vinden over de camping. De ponyhof ligt tussen Aagteker- ke en Westkapelle aan de Ge- schieresweg 5 in Aagtekerke. Elke dag kunnen er buitenritten worden gepland, maak daarvoor wel eerst een afspraak. Dit kan via het telefoonnummer 06-15083773 of via het mailadres info@ponyhof.nl www.ponyhof.nl In deze rubriek nemen we een kijkje in de koffer van vakantiegangers. Vandaag: Chantal van Dis uit Roosendaal. door Simone Maas Patty en Michelle begeleiden Annabel en zomerjoumaliste Adriënne langs de Noordzee, foto's Lex de Meester De nasi van Robbert smaakt goed na een dag vol activiteiten met de pony's

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 43