'Met de fiets is alles nu eenmaal net iets leuker' 42 ZOMERKRANT ZOMERGASTEN £ven opUdea Wie: Riet en Frans Bultink Woonplaats: Naaldwijk Waar: Vrouwenpolder Riet en Frans zijn beide al 66 jaar, maar nog steeds actief. Ze zijn zelfs helemaal op de fiets van Naaldwijk naar Zeeland gekomen. „Gisteren hebben we in één dag wel 82 kilometer afgelegd", aldus de trotse Riet. „Onze fietsen zijn wel deels elektrisch hoor", vult Frans haar aan. „Dat heb je op onze leeftijd echt nodig.'Mn hun woonplaats Naald wijk ziet het stel de zee al elke dag, maar toch komen ze voor hun vakanties graag naar de Zeeuwse kust. „De duinen zijn hier stukken mooier dan bij ons", vindt Frans. Bovendien willen ze graag meer leren over de historie van Zeeland. Hun kinde ren snappen er niets van, dat ze het leuk vinden om met de fiets op vakantie te gaan. „Maar zo maak je veel meer mee dan wanneer je in de auto op elkaar •zit te vitten over of je wel de goede kant op rijdt", zegt Riet. „Laatst bleek dat we met fiets en al op een verkeerde boot gestapt waren, die helemaal naar Am sterdam ging. Maar de kapitein vond het hartstikke leuk om ons vanalles te vertellen, dus zo hadden we onverwacht een prachtige gratis boottocht." Van daag zijn Riet en Frans op weg naar Goes. Maar voor dat ze daar weer nieuwe avonturen gaan beleven, is het tijd voor een kop koffie. Kunnen de fietsen ook gelijk even opladen. Meer weten? Kijk op: www.pzc.nl/zomerkrant Tips? U kunt ons mailen: zomer@pzc.nl Het ponyhof in Aagtekerke is deze maand uitgeroe pen tot de beste-manage van Nederland. De gezel ligheid, het strand en natuurlijk de paarden maken de manage een plek waarbij het verscholen paar- denmeisje bij iedereen weer omhoog komt. Deze meiden hou den mij jong", zegt Hellen Nooijen als ze de begeleidsters van het Ponykamp aankijkt. De Pony hof is als een grote familie. „Pat ty, nu de bedrijfsleidster, kwam hier als zo'n klein verlegen meisje op paardrijles", zegt Hellen als ze haar hand ter hoogte van haar middel houdt. Het eten is net geserveerd. Patty's man Robbert Adriaanssen heeft nasi met saté gemaakt. Belgische ponykamp-meisjes zijn deze week op bezoek en smullen van het eten. „Normaal maakt het ze niet uit hoe ze eruit zien, maar vanavond gaan ze naar de Carou sel in Vlissingen." Twee meiden komen later aan bij het eten, ge doucht en opgemaakt. „Dat zal je niet op dinsdagochtend zien", lacht Hellen. Elke zomer komen er negen we ken lang groepen van zo'n zeven- tig meiden en jongens. „Op het kamp draait alles om paardrijden en gezelligheid. We gaan mini maal drie keer per dag paardrij den, waarvan één buitenrit." Kim (19) is één van de weinige be geleidsters die uit Zeeland komt. Veel van haar collega's komen van her en ver om bij het ponyhof te werken. „Mijn meiden zijn alle maal begonnen als pony kamp-meisje", vertelt Hellen. „Ze komen elk jaar terug waardoor je ze echt ziet opgroeien." En dat geldt ook voor de meiden onder ling. „Je ziet elkaar alleen in de zo mer", vertelt Michelle uit Hilver sum. „Elke zomer voelt weer als een soort reünie." De kracht van het ponyhof ligt in de zelfstandigheid, de gezellig heid en de leuke activiteiten. „Zo gaan we zwemmen met pony's en paarden, houden we fotoshoots bij de ondergaande zon en doen we spelletjes met de paarden zo als stoelendans en pimp my po ny." Daarnaast Vinden de meiden het ook leuk om de gangbare klus jes te doen. „We geven ze een stukje zelfstandigheid mee door ze ook poep te laten scheppen en de paarden uit de wei halen", legt Hellen uit. „Doordat ze zoveel mo gen, schenken we ze een stukje vertrouwen. En ze vinden het na tuurlijk ook zelf heel leuk om te doen." Toen Hellen drie jaar was, kocht haar vader een boerderij op Aagte kerke. „Ik vond het als klein meis je meteen geweldig. Mijn vader vond -het een leuk idee om een camping te beginnen ën kocht daar ook meteen wat paarden bij voor de campinggasten." Ze werd meteen aangestoken door het paardrijdvirus. Het is dan ook geen toeval dat zij zelf ook een manage met camping is begonnen met haar man Robbert. „Ik geniet elke dag van mijn paar den, de gasten, de meiden en mijn gezin." Naast het pony-kamp worden er ook lessen gegeven op de manage en kunnen buitenritten en strand- ritten worden gemaakt. „In de zo mer mogen we alleen voor 10 uur 's ochtends en na 7 uur 's avonds op het strand. Maar 's avonds rij den is juist leuk, lekker rustig en met een mooie ondergaande zon." Na twee jaar niet op een manage te zijn geweest, voelt het net alsof ik weer op pony-kamp ben. „Paardrijden leer je nooit af, het is net zoals fietsen", zegt Patty als ze mij de halflinger James toever trouwd. „Ik heb mensen begeleid die tientallen jaren niet meer had den gereden. Eenmaal in het za del voelde het net weer als vroe ger." Na een rustige opstart door de Walcherse polder steken we de duinen over. Eenmaal op het strand voel je je zo vrij als de meeuwen die er rondvliegen. „Oké dames, we gaan even draven en dan een klein galopje." En daar gaan we, galloperend van paal hoofd naar paalhoofd. Na een half uur lang te hebben gereden op het strand komen we bij het laat ste stuk. „Galloperen is altijd het hoogtepunt van zo'n rit, als we aan de meiden vragen of ze nog Als de zomer ten einde loopt worden er wel een paar traantjes gelaten door Simone Maas Het ponyhof voelt als één grote familie Naast het berijden van de pony's vinden de Belgische meisjes die op kamp zijn het ook heel erg leuk om de pony's te verzorgen. door Adriënne van der Werf Hellen Nooijen, eigenaresse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 42