Infarct -■ Al 5 wordt onwéftijdens" Toerist zoekt via social media unieke vakantie-ervaringen IN HET NIEUWS 3 optocht Over twintig jaar is ïooo hectare nieuw land uitgegeven aan bedrij ven. De containeroverslag wordt verdrievoudigd, terwijl nu al dage lijks honderden containertrucks bumper aan bumper staan. Als niet snel wordt ingegrepen, stopt de motor van de Nederlandse eco nomie. Die zorg om de bereikbaar heid van de haven werd al in 2008 geuit. Tijdens een conferentie bracht het ministerie van Verkeer de A15 onder de aandacht. Ivo Op stelten, toen nog burgemeester van Rotterdam, pleitte voor de komst van een verkeersautoriteit om de problemen rond de haven stad aan te pakken. Ook werd ge studeerd op een tweede ontslui ting van de Maasvlakte. Dat resulteerde uiteindelijk in het deels verbreden en verleggen van het huidige tracé van de A15 en de bouw van een nieuwe Botlek- brug over de Oude Maas. Die moet er door de aanwezigheid van bestaande bebouwing 'met een schoenlepel' tussen gewron gen worden. Rijkswaterstaat denkt dat de huidige aanpassin gen, ondanks de crisis en nieuwe fijnstofwetgeving, op tijd klaar zullen zijn om een totaal infarct te voorkomen. Het aantal contai nertrucks zal de komende jaren toenemen. Het Havenbedrijf be kijkt de mogelijkheden om het verkeer beter te reguleren. Er wordt onder meer onderzocht of we. „Dat is voor het gewenste ef fect helemaal niet nodig, en de kans dat het misgaat neemt alleen maar toe." Voor Theo Sleeking (45) uit Amersfoort géén pilletje tijdens Sensation. „Ik heb geen drugs nodig om te kunnen feesten. Met bier en flink wat Red Buil hou je het gemakkelijk vol tot zes uur in de ochtend. Alles blijft dan echt, geen illusies. Dat is het leuk ste." TWEE DODEN DOOR PARTYDRUGS het mogelijk is het aantal vracht wagens te verminderen tijdens de ochtend- en avondspits op de A15 bij Rotterdam. Een ander onder zoek richt zich op het invoeren van slottijden: het alleen op af spraak en binnen een vastgestelde tijd lossen en laden van contai ners. Daarnaast worden alle trans porteurs gestimuleerd meer la ding per rit te vervoeren en wordt het aantal containertransferia in het achterland uitgebreid. STAMPROY - Zo n vijftig mensen zijn gisteren onwel geworden tij dens een optocht in Stamproy. De twee kilometer lange optocht was onderdeel van het Oud Limburgs Schuttersfeest in het dorp. De temperatuur op het schutterster- rein liep gistermiddag op tot 28 graden. In Zwolle werden gister middag 35 deelnemers aan The Color Run, een hardloopwed strijd, onwel door de warmte. Ze kregen medische hulp. Reizigers van en naar Schiphol die ver traagd waren door de vele werk zaamheden aan het spoor, kregen gisteren gratis ijsjes en water om het leed wat te verzachten. De trend in vakantieland zorgt dat mensen steeds makkelijker en vaker ter plekke op zoek gaan naar die ene speciale ervaring die de vakantie uniek maakt. Tot die conclusie komt Kees van der Most, onderzoeker bij NBTC NIPO Research, naar aanleiding van het ContinuVakantieOnder- zoek (CVO) waarin allerlei nieu we trends nader zijn onderzocht. „Je vakantieadres beleven als een local bestond al langer, maar met de nieuwe technologie kan mak kelijker aan deze behoefte wor den voldaan", stelt Van der Most. „De wereld ligt met sociale media en sociale travelsites dichter aan onze voeten. Vroeger organiseer den we dia-avondjes, nu delen we onze fotoboeken via sociale me dia", staat in het trendrapport. De meeste 'social travelers' zijn tus sen de 18 en 34 jaar. Zij hebben online voor, tijdens en na de va kantie intensief contact met el kaar. Via bemiddelingssites als Wimdu en Airbnb boeken ze vaak hun locaties. In Nederland heeft 10 procent van de mensen boven de achttien jaar in de afgelopen drie jaar wel eens op deze manier een woning of ap partement geboekt. „En er zit toekomst in het boeken van dergelijke lokale, authentieke, particuliere woningen: 27 procent van de ondervraagden vindt dit een zeer aantrekkelijke optie, vooral de 25- tot en met 44-jari gen. De groei van Airbnbn is enorm", aldus Van der Most. Couchsurfing, ofwel slapen bij ie mand op de bank, is daarentegen minder populair. In Nederland heeft slechts 0,2 procent van de 18-plussers dat wel eens gedaan. Ook toont het ContinuVakantie- Onderzoek aan dat mensen steeds meer zelf hun vakantie sa menstellen en niet kiezen voor een standaardpakket van een tour operator. MAANDAG 8 JULI 2013 niet tegen te houden verwacht door Frank Schouten ROTTERDAM - Het is druk op de A15 bij Rotterdam, de grootste lo gistieke hotspot van Europa. Files van 15 kilometer zijn geen uitzon dering. De bijdrage van het verkeer dat van de Tweede Maasvlakte af komt, is momenteel circa 8 pro cent. Maar de Tweede Maasvlakte is nu nog bijna helemaal leeg. De afgelopen maand zijn twee jongeren overleden door het gebruik van partydrugs. In Den Bosch kwam begin juni een 21-jarige man uit die plaats om het leven nadat hij een vervuilde xtc-pil had geslikt. Waarschijnlijk had hij een pil met een doods hoofdlogo ingenomen. Die tablet bevat in plaats van mdma, de werkzame stof in xtc, de levensge vaarlijke stof pmma. Gebruikers voelen hetzelfde, maar bij pmma duurt het langer voor de werking optreedt. Daardoor is de kans op een overdosis groter. In Tilburg overleed kort daarvoor een 17-jarig meisje uit Eindhoven aan een xtc-pil met een te hoge dosering mdma. Volgens het Trimbos-instituut en verslavingszorginstelling Novadic- Kentron staan veel jongeren 'niet open voor waarschuwingen'. DEN HAAG - Mobiel internet en so ciale media zorgen voor een snelle ontwikkeling van het fenomeen 'so cial traveling': je als een autoch toon voelen en bewegen op je va kantieadres, door bijvoorbeeld te slapen bij een plaatselijke bewoner of samen met die local een stad ver kennen. In elk geval weg van de ge baande paden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 3