Laurijssen breekt de ban in Heinkenszand Mark Boot superieur SPORT 33 Vierde plaats voor Van Schoonhoven Motorcoureur Gert van Schoonhoven uit Kamper land is zaterdag bij een NK-wedstrijd om de Yam aha R125 cup vierde gewor den. Broer Max moest van een 22e plaats starten. Hij werd in de eerste race van de baan gereden en in de twee de reeks werd hij zestiende. De volgende races zijn 3 en 4 augustus tijdens de Gam ma Racing Days in Assen. Dick Hoogstrate wint op Papendal De skeeleraars van de Poel waren succesvol bij een wedstrijd op Papendal. Dick Hoogstrate (Yerseke) eindig de als eerste op de mara thon. Rico van Damme en Laurent Janse (beiden uit Yerseke) finishten als twee de en derde. Devin Bout (Heinkenszand) werd bij de pupillen tweede op de sprint en won overall brons. Arjen van Damme (Yerseke) werd tweede op de sprint. Ronald Geyt wint Baarendstoernooi Ronald Geyt heeft voor de tweede keer op rij het Baar- ends driebandentoernooi in Goes gewonnen. Hij ver sloeg Piet Koek in een span nende finale. Koek speelde ongelukkig en had tien missers die opge teld geen vijf millimeter van hun doel verwijderd waren. Een troostprijs was er wel voor hem in de vorm van de hoogste partij met 1.333 ge middeld. Van Noorden twaalfde op NK Huub van Noorden is zater dag op de twaalfde plaats geëindigd tijdens het Neder lands kampioenschap halve triatlon in Didam. De Goese- naar deed over de 2 kilome ter zwemmen, 80 km fiet sen en 20 km lopen 3 uur, 49 minuten en 42 seconden. Winnaar werd Dirk Wijnal- da in 3-39,06 uur. Adriaan van Keulen uit Middelburg kwam als vijftigste over de eindstreep. Cesar Beilo uit Vlissingen stapte uit Hoogesteger en Seijbel in Jong Oranje Werner Hoogesteger en Swen Seijbel hebben zater dag met Jong Oranje twee wedstrijden gespeeld tegen Roemenië en tegen België. De twee talenten van E.Z.R.C Oemoemenoe na men deel aan een trainings stage van de Europese Rug bybond. De wedstrijd tegen Roeme nië werd gewonnen door Nederland met 30-0. De wedstrijd tegen België ging met 10-0 verloren. Laurijssen was in de straten van Heinkenszand samen met nog drie anderen aan de leiding geko men, maar in de spurt gaf hij zijn opponenten geen kans. De Brabander is geen winnaars type is. Hij moet het van aanval len hebben. In de spurt moet hij het vaak afleggen. Zo af en toe echter is Laurijssen wel sterk in de eindsprint, zoals dus in Hein kenszand. „Ik had het snel door in de laatste honderden meters. Het verschil was meteen ruim en dat wilde ik uiteraard niet meer afgeven." Het werd in de Ronde van Hein kenszand pas een serieuze aange legenheid toen vijf man vooruit kwamen te zitten. Naast Laurijs sen waren dat de Zeeuw Marcel Schroevers ('s-Heer Hendrikskin deren) - hij is aan een opmerke lijk sterk seizoen bezig -Peter de Winter (oorspronkelijk afkomstig uit Wolphaartsdijk), Willem Keg ge (Rockanje) en Roy Meerstra uit Bergen op Zoom. Die laatste ging in de slotfase onderuit en deed dus niet meer mee voor de prijzen. Schroevers legde uiteinde lijk beslag op de vierde plaats. Bij de amateurs 40+ ging de zege naar Erik Meerkerk (Zuidland), voormalig eliterenner Wilfred Raas uit Terneuzen won de D-ca- tegorie en Alwin Kerkhof (Middel burg) was de sterkste in de S/P-klasse. Boot wist beide manches in de ge mengde klasse MX 1 en Veteranen met grote voorsprong op de rest te winnen. Achter de 21-jarige KTM-rijder was er wel een schitte rende strijd te zien tussen de Zeeuws-Vlaamse rijders Kevin van Houdt en Boy Stockman. In beide manches duurde de strijd tussen de beide vrienden vanaf de start tot aan de finish. Achter dit strijdende tweetal volgde tel kens Erik van der Wekken uit Zie- rikzee. In de eerste manche kwam Stockman al spoedig op de tweede plaats met aan zijn wiel Van Houdt. In het verdere ver loop van deze manche nam Boot steeds meer afstand en ook Stock man kon zijn tweede plaats veilig stellen. In de tweede manche be gonnen Van Houdt en Stockman als derde en vierde. Nadat Van der Wekken was gepasseerd be gon het duo aan een geweldig ge vecht. Enkele ronden voor het eind was het toch Van Houdt die als tweede achter Boot de finish bereikte. De Zeeuwse hoop voor de toe komst, Kyle Matthijssen uit Poort vliet werd tweede bij de MX 2 se nioren. In beide manches kende de achttienjarige KTM-rijder een. mindere start en moest telkens in de achtervolging. Rik Pijnen uit Ossendrecht was in beide man ches de sterkste. MAANDAG 8 JULI 2013 BLOKZIJL ARNHEM GOES DIDAM MIDDELBURG door Wim de Vos HEINKENSZAND - Stefan Laurijssen vertelde het na afloop van de Ron de van Heinkenszand nuchter. „Het werd tijd dat ik weer eens een keer als winnaar over de streep kwam", zei de wielrenner uit Roosendaal. door Herman Heuvink RILLAND - Motorcrosser Mark Boot uit Burgh-Haamstede heeft met groot machtsvertoon zijn favorie- tenrol tijdens de vijfde clubwed strijd van MC Rilland volledig waar gemaakt. Bij de MX 2 senioren was de hoofdrol weggelegd voor Rik Pij nen uit Ossendrecht. Daarnaast werd er op het Schelde-circuit ge streden om punten voor de TM-cup. De wedstrijd in de A-groep leverde een zege op voor Kevin Dorlas uit Ede. Pepijn Smits van PSV wint de 5000 meter voor Remco van Althuis, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33