'Een mooi eerbetoon aan mijn vader* SPORT 31 'Niemand is belangrijker dan de JVOZ' taignos, Willem Janssen en Peter Wisgerhof naar de kant werden gehaald, bleef er een elftal over waarvan komend seizoen uitein delijk maar weinigen in de basis zullen komen. Het jonge FC Twente kon zater dag onder toeziend oog van voor zitter Joop Munsterman sowieso niet imponeren. De ploeg miste creativiteit en het tempo lag veel te laag om het Zeeuws elftal echt te kunnen verontrusten. „Verdedi gend deden we het wel aardig in de eerste helft", vond Roks. „Toen speelden we ook goed georgani seerd. In dat opzicht was ik tevre den, maar ik ben een trainer die graag aanvallend voetbal speelt en kansen creëert. Ja, dat zat er ook tegen dit FC Twente niet in. Daarvoor komen we als Zeeuws elftal ook te weinig bij elkaar. Als je het goed zou willen doen, zou je eigenlijk tien tot twintig keer per seizoen een sessie moeten be leggen. Dat zou je nog veel meer dan nu het paradepaardje van Zee land zijn. Maar ja, dat krijg je na tuurlijk nooit voor elkaar. De clubs zitten straks weer met de competitie en staan de spelers dan liever niet af. Toch heeft dit Zeeuws elftal bestaansrecht. De spelers vinden het leuk dat ze ge selecteerd worden. „Ik zie het als een beloning voor een goed sei zoen bij mijn club", zei Bouzam- bou. MIDDELBURG - Bij de Jeugd Voetbal Opleiding Zeeland (JVOZ) wor den enkele ingrijpende wijzigin gen doorgevoerd. De oprichters Dennis en Gérard de Nooijer als mede Dolf Roks maken niet lan ger deel uit van het bestuur. Ze nemen ieder een afdeling (D-pupillen, B- en C-junioren) voor hun rekening. Dat betekent ook dat Dolf Roks hoofd opleidin gen af is. „We gaan verder professionalise ren", zei voorzitter Peter Verburg zaterdag. ,Het is net als met een voetbalelftal. Iedereen moet op de goede plaats terechtkomen. De trainers moeten trainen, het be stuur moet besturen en de mana ger moet managen. Wel blijven Dennis, Gérard en Dolf een stem houden bij het nemen van beslui ten." Verburg gaat nu met Dick Schmelzer (secretaris) en Jon Her- selman (penningmeester) het driekoppige bestuur vormen, ter wijl Irsan Widarto algemeen ma nager is. Verburg gaf zaterdag toe dat er binnen de JVOZ afgelopen sei zoen fricties op het persoonlijke vlak tussen de trainers zijn ont staan. Verder vertrok Wim Ovaa uit onvrede. Hij was vanaf de op richting betrokken en verrichtte op organisatorisch gebied veel werk. Hij kon zich volgens Ver burg niet langer vinden in de koers, kreeg een conflict met Den nis de Nooijer en het bestuur en stapte op. „We betreuren het ver trek van Wim, maar bij de JVOZ staat het talent centraal. Strubbe lingen heb je in elk bedrijf. Niets of niemand is belangrijker dan de JVOZ. Ook zonder Dennis, Gé rard of Dolf moet de JVOZ veran kerd blijven in de Zeeuwse sa menleving." De banden met Twente zijn in middels verder aangehaald. Er be stond al een overeenkomst over opleidingsvergoedingen voor jeugdspelers die naar Enschede vertrekken, maar daar bovenop doet FC Twente nog een duit in het zakje. De club gaat de JVOZ nog eens voor een bedrag van 50.000 euro ondersteunen. Daar mee komt de begroting voor ko mend seizoen op drie ton. „Een enorme dreun", zei de 29-ja- rige goalie daarover. „M'n vader stond midden in het leven. Hij was altijd bezig. Als man achter de schermen bij de voetbal, als voorzitter van IJzendijke, als advi seur van de dorpsraad in IJzendij ke, vroeger in allerlei commissies en clubs in onze oude woonplaats Waterlandkerkje, met z'n werk, noem het maar op. Hij mankeer de nooit iets. Helemaal niks wees erop dat hij er opeens niet meer zou zijn", vertelde de 29-jarige goalie. Sander Tazelaar heeft het overlij den van een van zijn grootste fans een plekje kunnen geven. Maar het gemis is enorm. „Voet ballen was alles voor ons. Zijn mo rele steun, zijn rust, zijn trots, zijn toch ook wel kritische blik, maar bovenal zijn positieve rol als voetbalvader. Zo iemand wens ik iedereen toe." Sander Tazelaar had niet gere kend op een uitnodiging voor het Zeeuws Elftal. Mede doordat di verse keepers er vanwege vakan tie of andere verplichtingen niet bij konden zijn, stond hij het laat ste halfuur toch onder de lat te gen Enschedese eredivisionist. „Een mooi eerbetoon aan m'n va der. Zo zie ik het vooral." Om er meteen aan toe te voegen: „Als ik het gevoel had gehad dat ik hier niet op m'n plaats was geweest, had ik het niet gedaan. Het kwam trouwens niet volledig uit de lucht vallen. Juli vorig jaar tegen NAC zat ik er ook al eens bij. Dat was niet zo'n succes. Het werd toen 0-10." Uiteraard heeft Sander Tazelaar de voorbije maanden emotionele momenten meegemaakt. Ook op het voetbalveld. Zoals met Aarden burg in het beslissende tweeluik met MOC'17 om behoud in de tweede klasse zondag. „Toen stop te ik een penalty. De tranen scho ten in m'n ogen. Je herpakt je daarna weer, maar toen ging er echt van alles door m'n hoofd." Een onrustig seizoen bij Aarden burg, waarin de trainer er tot twee keer toe de brui aan gaf, ein digde in mineur. „Het einde van een mooi tijdperk. Maar het was op. Je zou kunnen zeggen dat de gradatie het gevolg was van het heel lang voetballen met een te krappe selectie. Een geweldige vriendengroep trouwens die mij veel steun heeft gegeven in een zeer moeilijk tijd." Sander Tazelaar woont al geruime tijd in Brabant, waar hij na zijn studie is blijven hangen. Hij is werkzaam als accountmanager bij de Rabobank Drimmelen en Aa. Toch bleef de West-Zeeuws-Vla- ming de gang naar zijn geboorte streek maken. Ook in zijn studie tijd in Tilburg. „Ik wist niet beter. Natuurlijk voor het voetballen, maar vooral ook omdat ik heel graag thuiskwam. Nog steeds. Nu wil ik er vooral zijn voor m'n moe der Annie. De laatste maanden bij Aardenburg stond ze steevast langs de kant. Dat is iets wat een echte moeder doet. Net als m'n va der heeft zij altijd klaargestaan voor mij en m'n zus Carianne. Vandaag waren ze er ook. We zijn een hecht gezin en een grote steun voor elkaar. Dat is iets wat we diep koesteren." Komend seizoen keept Sander Ta zelaar bij IJzendijke, de club waar het voor hem in de senioren be gon. In Brabant ergens onderdak zoeken, was geen optie. „Voor keepers is het lastig om ergens aan de bak te komen. Want je hebt er maar eentje nodig in je ploeg. Ik heb ook niet veel voetbal contacten in Brabant. Daarom is IJzendijke een prima optie. Een warme vereniging die na het over lijden van m'n vader heel veel voor ons heeft gedaan. Het cirkel tje is in feite rond." Tazelaar mikt op promotie na de ongelukkige degradatie naar de vijfde klasse zondag. „Een mooie club als IJzendijke verdient dit." MAANDAG 8 JULI 2013 I Quincy Promes van FC Twente (midden) weet zich omringd door Aart Veldhof (nummer 6), Menancio Weeda en Bart Deprez. foto IzaSk Verkeste Zeeuws elftal-FC Twente 1-5 (1-1). 24. Luc Castaignos 0-1, Hoessein Bou- zambou 1-1, 48. Felitciano Zschus- schen, 73. Giovanni Siereveld (eigen doel), 78. Glyner Plet 1-4, 85. Felitcia no Zschusschen. Scheidsrechter: H. van de Ketterij (Goes). Aantal toe schouwers: 1633. door René van Stee MIDDELBURG - Het duel van het Zeeuws Elftal met FC Twente had voor IJzendijke-doelman Sander Ta- zelaar een bijzondere betekenis. Wat had hij graag gewild dat zijn vader Theo, één van de personen die de Stichting Zeeuws Elftal nieuw leven hebben ingeblazen, hem zaterdag onder de lat in actie had gezien. Het mocht niet zo zijn, want Theo Tazelaar overleed in ja nuari op zijn 59e plotseling aan een hartstilstand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 31