blessures en ziektes achter zich Gehavend soccerteam verliest in bekerfinale SPORT 29 cMJJSfJ „In deze competitie zijn Bayern München en Bor- ussia Dortmund de favorieten en tijdens het WK zijn dat Spanje, Duitsland en Brazilië. Schalke is als Nederland, een outsider." Schalke-aanvaller Klaas Jan Huntelaar in Bild. „Ik vind het een raar verhaal dat Ajax hem te duur vond. Bij die club zit toch wel geld, dacht ik. Maher is bovendien een Amsterdammer, daar scoor je als Ajax zijnde altijd mee." Oud-voetballer Barry van Galen in NUsport. tegenslagen te boven kunnen ko men. Misschien nog wel het moeilijkst had de in Servië geboren tennis ster het iri de eerste ronde. Ter nauwernood won ze van qualifier Eva Waccano, de nummer 853 van de wereld. De tiebreak in de der de en beslissende set haalde ze met 7-5 binnen. „Ik had me net daarvoor proberen te kwalifice ren voor het hoofdtoernooi van Wimbledon. Ik moest dus de over stap maken van gras naar gravel. Dat was zwaar. En ik moest die dinsdag ook nog half in de regen op het andere tennispark (Oost- Souburg) spelen. Gelukkig heb ik het net gered." Daarna trof de nummer zes van de plaatsingslijst achtereenvol gens Bernice van de Velde en Les ley Kerkhove. Beide Zeeuwse mei den stuurde ze resoluut naar huis. In de halve finale tegen de Russin Alexandra Panova (6-2 7-6) en de finale tegen Angelique van der Meet (6-3 6-4) hield ze eveneens de teugels stevig in handen. „Ik wilde deze zomer vier goede toernooien spelen", vertelde ze. „Het eerste goede resultaat heb ik nu binnen. Ik heb er nog drie no dig om er zeker van te zijn dat ik kwalificaties mag spelen bij de US Open in september." De 5-1-cijfers waren zwaar, maar ze deden niets af aan de Zeeuwse prestatie in het bekertoernooi met de sterkste teams van Neder land. BSZ miste de basisspelers Fa bian Wilson en doelman Dennis Rijnberg. Zij hadden verplichtin gen met het Zeeuws elftal. BSZ startte in de poule met een 4-2-nederlaag tegen BDU. Na de 2-2 (treffers Daryl Rawidjan en Frank van Kouteren) tekende het verlies zich af. De ploeg herstelde zich met een 2-0-zege op Inter change Rotterdam. Rawidjan scoorde in de eerste en de laatste minuut. In het derde duel moest gewonnen worden van Katwijk om uitschakeling te voorkomen. Het werd na de reguliere speeltijd 2-2, mede dankzij doelpunten van Mevlüd en Ibrahim Eryürük. In de strafschoppenserie won BSZ. met 5-4. Doelman Denni Oosse stopte een strafschop van de Katwijkers. In de halve finale trof BSZ Eg- mond. Van Kouteren raakte ge blesseerd en Ali Eryürük was voor een duel geschorst. Daardoor moest de coach zelf aan de bak. Het duel eindigde in 0-0. De straf schoppenserie werd met 3-2 ge wonnen. Rawidjan, Mevlüd en Ibrahim Eryürük maakten geen fout, terwijl Oosse een inzet van de Noord-Hollanders stopte. In de finale maakte Ali Eryürük de 1-0. BDU werd daarna sterker en liep uit naar een 5-1-winst. BSZ verloor zondag in de competi tie zijn eerste wedstrijd in de play-offs na verlenging met 6-5 van Den Haag. „Dit was zuur. De scheidsrechters traden niet goéd op tegen het harde spel van de te genstander. Daryl is gewoon uit de wedstrijd geschopt", reageerde Veli Eryürük. Radwidjan viel in de tweede pe riode uit en kwam niet meer in ac tie. Den Haag leidde toen met 3-2 (treffers Van Kouteren en Mevlüd Eryürük). Maar BSZ toonde veer kracht. De achterstand werd om gezet in een 5-3-voorsprong door Van Kouteren, Mevlüd Eryürük en Niek van Sprundel. Doelman Dennis Rijnberg kon de 5-4 en 5-5 van Den Haag niet voorko men. De Hagenaren sloegen in de verlenging toe. Zaterdag speelt BSZ in Schevenin- gen nog twee play-offsduels, waar voor Rawidjan, Van Kouteren en Ali Eryürük twijfelachtig zijn. Zondag is de finale. aan ze meedeed, pakte ze veel pun ten. En ze had uitschieters in de Belgische plaatsen Rebecq en Charleroi en het Hongaarse Do- brich. Wil ze op de ranglijst blij ven stijgen, dan moet ze gaan pres teren op grotere toernooien. „Dat wil ik ook gaan doen", zei ze. „Ik zal naar meer toernooien met 50.000 of 100.000 dollar aan prij zengeld gaan." Ze reist nu door naar het Duitse Aschaffenburg (25.000) en volgen de week is ze actiefin het Franse Contrexeville (50.000). Weer ze ven dagen later gaat ze waarschijn lijk kwalificaties spelen bij een 100.000 dollartoernooi in de Ka- zachstaanse hoofdstad Astana. Als ze progressie blijft boeken, kan Van der Meet gaan uitkijken naar de kwalificaties van de Grand Slamtoernooien. Wellicht is de Australian Open in januari 2014 al een optie. Dan zal ze tegen het ein de van dit jaar rond de tweehon derdste plek moeten staan. „Het liefst had ik nu nog bij Vitesse gewerkt, maar ik móést weg. Het was niet mijn beslissing. Voor nul procent." Anderlecht-trainer John van den Brom in Voetbal International. „Het aantal mensen dat nog in mij geloofde kan ik op één hand tellen. Kim was een van de weini gen." Tennisster Kirsten Flipkens tegenover de BBC. De Belgische tennisster, getraind door Kim Clijsters, bereikte verrassend de halve finale op Wimbledon. „Als de verwachte nummers één tot en met acht in de kwartfinale staan, wordt er geroepen: Het vrou wentennis is saai, want het zijn steeds dezelfde na men. Nu zijn er veel nieuwe gezichten en is het ook niet goed." Ex-tennisster Manon Bollegraf in het Alge meen Dagblad. „P. Rolland kan dan wel snelste bergop zijn. Wel half uur moeten wachten in het vliegtuig op hem. De Tour wacht toch op niemand Mart?" Wielrenner Bram Tankink via Twitter. MAANDAG 8 JULI 2013 door Aector Dooms SCHEVENINGEN - Beach Soccer Zee land (BSZ) verloor zaterdag de fina le van de Nederlandse beker van BDU uit Tiel. Het duel was een her haling van 2010. „Het is jammer dat het weer niet is gelukt. Het was eigenlijk logisch, want we had den slechts één wissel. Dat brak ons op in de finale", oordeelde coach Veli Eryürük. r Meet in de steek 1 J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29