Schoorel wordt in geen enkele partij op de proef gesteld 'Van iedereen krijgen we mooie reacties' F Pavlovic laat periode vol bl Zeeuwse kan in finale van internationaal tennistoernooi niet meer heersen. 1 28 SPORT CHALLENGER ZEELAND Schoorel, de nummer 418 van de wereld, kwam naar Middelburg om vertrouwen op te doen voor de grotere toernooien die voor hem gaan volgen. „Ik speelde wel goed hier", zei de man die zeven dagen eerder ook al in Breda de sterkste was. „Maar pas bij chal lengers kan ik zien of ik echt in topvorm ben." Het verhaal van de de Noord-Hol lander is langzamerhand wel be kend: de voormalige tophonderd- speler kreeg te maken met schou der- en elleboogblessures en is nu op de weg terug. „Ik ga nu heel hard werken om terug te komen op mijn niveau van twee jaar gele den. Het jaar 2012 heb ik vergooid en dit jaar moet ik veel wedstrij den spelen en ritme opdoen." In de finale van zondagmiddag gaf de Belg Niels Desein hem nog wel serieuze tegenstand. Hij slaag de er zeven keer in zijn service te houden. Twee keer lukte dat niet, waardoor Schoorel met 6-3 6-4 won. Vooral diens goede eenhan- dige backhand viel op. Desein stond al voor de derde keer in de eindstrijd in Middel burg. In zowel 2010 als 2012 ver loor hij daarin van Bredanaar Mat- wé Middelkoop. Na voor de derde keer tweede te zijn geworden, zuchtte hij eens diep. „Op de één of andere manier lukt het mij maar niet om hier het toernooi te winnen. Maar bon, misschien lukt het me bij een vierde keer." Schoorel roemde bij de huldiging de toernooiorganisatie. Hij vond dat men veel voor de spelers over had. „Ik had mijn tennisschoenen in Breda laten liggen. Stom na tuurlijk. Maar men vond het geen probleem om voor mij even naar Breda te rijden. Uurtje heen, uur tje terug.' je moet het -toch maar even doen. Als ze dat niet hadden gedaan, had ik hier niet eens aan het toernooi kunnen beginnen." Onder meer de tennissers en ten nissters waren lovend over de op zet in Middelburg. Het ontbreekt hen dan ook bijna aan niets. En ze waren zeer te spreken over het publiek. „Vaak spelen we voor vijf a tien man", zei Niels Desein, de verliezend finalist bij de mannen. Irena Pavlovic zei ongeveer het zelfde: „Ik kom op toernooien waar ze lang niet veel mensen op de tribunes hebben zitten." Maar er is nog wel wat te wensen over in Middelburg. Van Buren: „Dit toernooi heeft nu alle in grediënten die we wilden heb ben. Maar we willen het gerecht volgend jaar nog mooier opdie nen. Alsof je bij Oud Sluis zit te eten." Nieuw dit jaar was het internatio nale rolstoeltennistoernooi. Barry Korst won. Volgend jaar zullen de rolstoelers er weer bij zijn, kondig de Van Buren aan. En hij liet de mensen van Arduin, die de cate ring voor de tweede maal verzorg den, weten dat ze bij elke volgen de editie weer ingehuurd zullen worden. MIDDELBURG - Angelique van der Meet sloeg zondagmiddag in de fi nale van de Challenger Zeeland liefst dertien dubbele fouten. Zo gaf ze dertien cadeautjes aan de Franqaise Irena Pavlovic. In één van haar servicegames kwam ze zelfs tot het aantal van vijf. „Mijn opslag werd deze week met de wedstrijd slechter", zei de 22-jarige speelster uit 's-Heer Abtskerke. „Echt zonde. Bij de voorgaande twee toernooien liep-ie juist zo goéd." Dat de nummer 271 van de wereld in Middelburg met haar service worstelde, was goed zichtbaar. In de eindstrijd sloeg ze slechts 55 procent van haar eerste opslagen in. In de vier voorgaande wed- strijden was het percentage soms nog lager. „Maar dat is niet erg als je tegenstandster de tweede ser vice niet aanpakt", zei trainer Gil lis van de Gruiter. „En als jij dan maar in alle andere facetten van het spel de beste bent, is er hele maal niets aan de hand. Bij één van de overwinningen van Boris Becker op Wimbledon liep zijn ser vice ook voor geen meter, maar was hij wel op alle andere fronten de beste." Tegen Alison van Uytvanck (4-0, opgave), Estelle Guisard (6-3 6-0), Sandra Roma (3-6 6-16-2) en Dia na Marcinkevica (6-2 6-1) kon de Zeeuwse dicteren, ondanks die ha perende service. Met krachtig, aan vallend en lekker brutaal tennis stuurde ze hen naar huis. Van der Meet pakte bij alle vier de opslag direct aan en won vele punten met harde returns. Ook hield ze het aantal missers beperkt. Tegen Irena Pavlovic (3-6 4.-6) kon ze opeens niet meer het spel bepa len. Vooral doordat de in Servië ge boren Fran^aise ook een puike re turn had. „Ik kreeg een koekje van eigen deeg", zei Van der Meet. Daarnaast slaagde Pavlovic erin om bijna alle ballen binnen de lij nen te slaan. „Ze speelde foutloos en in een heel hoog tempo. Ik kreeg bijna geen vat op haar." Pavlovic kwam met 5-0 voor te staan. Van der Meet brak nog wel een keer terug, maar kon de eerste set niet meer binnenslepen. In de tweede set toonde de Zeeuwse een beetje veerkracht. Ze zorgde voor een 3-1-voorsprong. Pavlovic was echter niet onder de indruk, her stelde zich en serveerde bij 5-4 voor 'game, set, match and tour nament'. Natuurlijk was Van der Meet te leurgesteld. Maar ze reageerde vol wassen op de nederlaag. Ze meen de dat ze terecht verloren had en benadrukte dat ze toch een goede week had gehad. Ze haalde immers voor de derde keer in haar carrière de eindstrijd van een 25.000 dollar- toernooi en verdiende daardoor 34. punten voor de ranking. De Zeeuwse tennisster zal na 15 juli - het duurt een week voor de veranderingen op de wereldrang lijst zijn doorgevoerd - de derde Nederlandse vrouw zijn. Ze pas seert Bibiane Schoofs en komt uit rond de 250e plaats. Alleen Kiki Bertens en Arantxa Rus staan dan nog boven haar. De finaleplaats in Middelburg mar keert het begin.van wat weer een mooie zomer moet worden voor Van der Meet. In de tweede helft van 2012 zette ze al veel goede re sultaten neer. Bij elk toernooi waar- aan ten. Belg Cha bricl ven terei wil i zal r MIDDELBURG - Irena Pavlovic heeft een tijd van blessures en ziektes achter zich gelaten. De 24-jarige Fran^aise die zondag de Challen ger Zeeland op haar naam schreef, is weer helemaal fit. „Ik ben blij dat ik een vervelende periode heb afgesloten en me weer helemaal op tennis kan richten", zei ze na haar overwinning op Angelique van der Meet. Pavlovic is de nummer 218 van de wereld. Ze staat al zo'n zeven jaar in de top driehonderd. Maar haar laatste toernooizege (in het Au stralische Nuriootpa) was alweer zes jaar geleden. „Dat komt dus doordat ik veel tegenslagen heb gehad." In Middelburg profileerde ze zich als een complete speelster. Ze ser veerde (redelijk) goed, durfde met risicoballen de randen van de baan op te zoeken en toonde aan tege men Miss had ster nau\ Eva de w de ei met daar ren 1 MA/> Service laat Van der door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Thomas Schoorel hoefde er niet veel voor te doen om het futuretoernooi in Middel burg te winnen. De vijf tegenstan ders die hij kreeg, konden het hem nauwelijks lastig maken. De lange Amsterdammer hoefde in totaal maar twintig games af te staan. Hij kreeg tien keer een breekpunt te gen, waarvan er maar één verzil verd werd. I Thomas Schoorel kwam, zag en overwon. In vijf partijen stond hij maar twintig games af. door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Sander van Buren, de toernooidirecteur van de Chal lenger Zeeland, sprak zondag van 'de beste editie tot nu toe'. „Alles wat we met het organisatieteam bedacht hadden, lukte deze week", zei de Goesenaar. „En het belang rijkste is dat we van iedereen heel mooie reacties kregen." door Roeland van Vliet Irena Pavlovic wint na zes jaar weer eens een toernooi, foto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 28