Brouwer en Meeusen debuteren met WK-titel SPORT 27 Preses Swansea kondigt transfer Wilfried Bony aan helzing. Zijn bevallige vriendin Kim Sears en zijn moeder ludy kwamen als laatste aan de beurt. „Deze titel draag ik op aan Ivan", zei hij later in zijn dankwoord. De Tsjech, genaturaliseerd tot Amerikaan, geldt zonder twijfel als de man die hem leerde finales te winnen en daarmee historie te schrijven. Behalve het aanstellen van Lendl - die als speler alle grandslams won op Wimbledon na - kan het besluit om zich met rugklachten af te melden voor Roland Garros tot zijn betere keuzes gerekend worden. Terwijl Murray in stilte herstelde, matten zijn grootste ri valen zich in Parijs verder af. De gevolgen hiervan lieten zich voe len in Londen. Zelfs de immer fit te Djokovic betaalde zichtbaar de prij^voor een slopend seizoen. Murray, bevangen door een eufo risch gevoel, was niet in staat te reflecteren op zijn fraaie overwin ningen. Na het schudden van hon derden handen toonde hij zich vooral opgelucht. „Het is de laat ste jaren zo vreselijk zwaar ge weest op Wimbledon", zei hij. „Dat het zo lang geleden was dat een Britse man hier had gewon nen, maakte het alleen maar lasti ger. Ik hoop dat het vanaf nu mak kelijker wordt om hier te spelen." OOK BROERS BRYAN SCHRIJVEN HISTORIE Brouwer en Meeuwsen stegen tij dens hun eerste WK boven zich zelf uit. De debutanten, als der tiende geplaatst, verpulverden in de halve finale de Duitsers Jona than Erdmann en Kay Matysik: 2-o (21-13 21-17). In de kwartfina les hadden de Brazilianen Pedro Solberg en Bruno Oscar Schmidt zaterdag ook al geen antwoord op het krachtige spel van beide Ne derlanders: 2-1 (21-1719-21 21-19). „Het is echt ongelooflijk", jubelde Brouwer even na zijn beslissende punt. „Wie had dit gedacht? We speelden tegen onze held Ricardo en we winnen ook nog. Dit is echt geweldig." Meeuwsen bedankte de enthou siaste toeschouwers in het volge pakte stadion in het Pools. De kersverse wereldkampioenen schoten nog enkele strandballen de tribunes in voordat ze in de ar men van een dolgelukkige bonds coach Gijs Ronnes vlogen. Twee Nederlandse wereldkampioenen in het beachvolleybal, het drietal durfde het nauwelijks te geloven. „Het is ongelooflijk, ik vat het nog steeds niet helemaal", vertel de de lange blokkeerder Meeuw sen even later. „Het gaat nog wel een paar weken duren voordat dit is bezonken. Ik heb nooit geloofd dat we wereldkampioen gingen worden, totdat we het laatste punt maakten." De eerste Nederlandse medaille ooit op een WK was zondag met een een gouden. Dat belooft wat voor de Olympische Spelen in Rio de Janeiro, het mekka van het beachvolleybal. Bondscoach Ron nes keek in alle euforie ook opti mistisch richting de toekomst. „We maken nu al grote stappen richting de Olympische Spelen van Rio de Janeiro in 2016. Dat is echt geweldig." ARNHEM - Wilfried Bony verhuist voor veertien miljoen euro van Vitesse naar Swansea City. Dat heeft Huw Jenkins, de voorzitter van de club uit de Premier Lea gue, zondag verklaard tegenover de Britse krant Daily Mail. De transfersom van veertien mil joen euro zou door bonussen nog verder kunnen oplopen naar zes tien miljoen euro. Een woordvoer ster van Vitesse kon de transfer van de topscorer van de laatste twee seizoenen van de Arnhems club zondag niet bevestigen. Vitesse kreeg vorige week ook een bod van West Ham United binnen, dat naar verluidt twaalf miljoen zou willen betalen voor Bony. Met die club uit Londen hebben de mensen in het circuit rond Vitesse-eigenaar Merab Jor- dania goede contacten. Ellen van Dijk wint tijdrit Giro Ellen van Dijk heeft zondag de afsluitende tijdrit in de Gi ro Rosa gewonnen. De 26-ja- rige renster was in de zes tien kilometer lange race te gen de klok 34 seconden snel ler dan de Amerikaanse Evelyn Stevens. Haar landge note Mara Abbott werd 38e op meer dan twee minuten, maar ze had voldoende voor sprong om de Ronde van Ita lië te winnen. Marianne Vos werd zesde. Hinkstapspringer Florant pakt record Fabian Florant heeft zondag bij atletiekwedstrijden in Hilversum zijn Nederlands record hinkstapspringen aan gescherpt. Hij kwam bij de Arena Games tot een af stand van 16,67 meter, twee centimeter verder dan zijn oude record uit 2009. Flo rant noteerde ook nog een sprong van 16,85 meter, pre cies de limiet voor de WK in Moskou, maar zijn poging bleek ongeldig wegens te veel rugwind. Jeffrey Herlings onaantastbaar Motorcrosser Jeffrey Her lings heeft zondag opnieuw met overmacht een grand prix naar zijn hand gezet. De jonge Brabander won de Grand Prix van Letland op het circuit van Kegums na twee strafexercities in de MXi. De eerste manche won hij met 40 seconden voor sprong op de Spanjaard Jose Butron, in de tweede heat was het gat met de Franse nummer 2 Jordi Tixier zelfs 50 seconden. Verlies honkballers in finale tegen Cuba De Nederlandse honkballers hebben zondag de finale van het World Port Tour nament verloren. Cuba was in Rotterdam met 4-0 te sterk voor de ploeg van bondscoach Steve Janssen. Oranje won het prestigieuze toernooi in 1999 voor de laat ste keer. Daarna was Cuba vier keer de beste, twee jaar geleden ging de eindzege naar Taiwan. Rolstoelers plaatsen zich voor WK De rolstoelbasketballers Edwin Schalkx (Vlissingen) en Mark Aalders (Goes) heb ben zich zondag met de Ne derlandse ploeg geplaatst voor het WK van 2014 in Zuid-Korea. Ze deden dat door op het EK in Frankfurt als zevende te eindigen. Alleen als Oranje bij de bes te zeven landen kwam, mocht het team naar het WK. De slotwedstrijd tegen Polen was daarom cruciaal. Dat land werd zondagoch tend met 76-65 verslagen. MAANDAG 8 JULI 201 3 ■-m I Andy Murray juicht na zijn zege op Novak Djokovic in de finale varfWimbledon. foto Kerim Okten De broers Bob en Mike Bryan heb ben zaterdag op Wimbledon de ti tel in het dubbelspel voor mannen gewonnen. De twee Amerikanen versloegen in de finale Ivan Dodig en Marcelo Melo: 3-6 6-3 6-4 6-4. Het succes had een historisch tintje. De ge broeders zijn de eersten in het mo derne tennis die al de vier titels in de Grand Slam gelijktijdig in hun bezit hebben. De tweeling verloor tegen het Kroatisch/Braziliaanse duo de eer ste vijf games. Hoewel dat leidde tot verlies in de eerste set, kwa men ze daarna sterk terug. Bob en Mike Bryan hebben inmid dels vijftien keer een Grand Slam gewonnen. De olympische kam pioenen wonnen in totaal al 91 ti tels in het dubbel. Hsieh Su-Wei en Peng Shuai won nen de titel bij het vrouwendub- bel. Het koppel uit Taiwan en Chi na was in twee sets te sterk voor Ashleigh Barty en Casey Dellacqua uit Australië 7-6 (1) 6-1. STARE JABLONKI - Beachvolleybal- lers Alexander Brouwer en Robert Meeuwsen hebben zondag als eer ste Nederlandse koppel ooit de we reldtitel veroverd. Ze verrasten tij dens de eindstrijd in het Poolse Sta re Jablonki ook de favoriete Brazili anen Ricardo en Alvaro Filho met 2-0 (21-18 21-16). CREMONA HILVERSUM KEGUMS ROTTERDAM FRANKFURT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27