9 Tranen van vreugde bij Wout Poels Schleckies iM c SPORT 23 IbéV j| --L m R Y P T O U R E U R plaats in Bagnères-de-Bigorre was opgeschoven naar plaats drie in het klassement. Mollema toonde dit weekeinde dat hij het in zich heeft om se rieus mee te strijden om een po diumplaats in Parijs. Toch durfde ploegleider Nico Verhoeven daar nog niet op vooruit te lopen. „We zijn hier gekomen voor een zo hoog mogelijke eindklassering voor Bauke en voor een ritzege. Dat we nu met twee man bij de eerste vier staan is boven ver wachting. Het kan ook best dat we nog een plek of vijf gaan zak ken. De Tour duurt nog twee we ken." Achter kopman Mollema lijkt Robert Gesink beter te rende ren in zijn rol van meesterknecht dan in die van kopman zoals in de voorbije jaren. Zaterdag viel Gesink al vroeg aan op de eerste klim, zondag joeg hij kilometers achter de koplopers Daniel Martin en Jakob Fuglsang aan. „Ik had hem dat gevraagd. Die gasten zijn nog gevaarlijk in het klassement en mochten niet te ver weg rijden. En voor hetzelf de geld haal je ze nog in en sprint je hier mee voor de etappezege", verklaarde captain Mollema. Nog verrassender dan het puike presteren van Mollema is het rij den van Laurens ten Dam. De 32-jarige Noord-Hollander was al jaren een gewaardeerde knecht bij Rabo, maar zijn achtste plaats Wie heeft er gewonnen?infor meert Robert op zaterdagavond. Het antwoord - Chris Froome - zegt hem niets. 'Nooit van ge hoord.' Dat is opmerkelijk. Het Ne derlandse echtpaar Robert en Els woont al jaren in Allieres, in het hartje van de Franse Pyreneeën. In een prachtig chateau met een adembenemend uitzicht op de bergreuzen. Jarenlang hebben Ro bert en Els kamers verhuurd in hun chateau. Daar stoppen ze mee, omdat Robert er geen tijd meer voor heeft. De vijf Neder landse journalisten waren zater dag hun laatste gasten. Iaal die ja ren zat Chateau du Montcru met name tijdens de Tour de France vol. De liefde voor het wielren nen is evenwel nooit op hen over geslagen. Zo kon het drie jaar gele den gebeuren dat ene Johnny Schleck zich 's avonds meldde bij Chateau du Montcru, met zijn twee zoons. Robert ontving ze vriendelijk, schudde ze de hand en behandelde als al zijn andere gasten. Uitstekend dus. „De Schleckies noemden ze zichzelf, ik had geen idee wie of wat ze wa ren." Frank en Andy beleefden er die dag de rustigste avond van hun Tour. TOUR DE FRANCE in de Vuelta van vorig jaar leek zijn top. Nu meet 'Lau' zich plots met de beste klimmers. „Hoe dat kan? Ach, je presteren hangt na tuurlijk ook van de kracht van je omgeving en de concurrentie af. Maar ik weet echt niet of ik dit volhoud. Wie weet, zak ik er vol gende week op de Mont Ventoux wel doorheen. Vroeger waren er renners die konden garanderen dat ze drie weken aan een stuk goed waren. Ik kan dat niet." Rustdag Maandag 8 jul St Nazaire Voor Wout Poels, de renner die een jaar geleden als een wrak van het asfalt werd getild in de Tour- rit naar Metz, ging zondag na alle doorstane ellende alsnog zijn al lergrootste wens in vervulling. „Hier heb ik altijd van gedroomd. Om ooit nog een keer in de top tien van een grote bergrit in de Tour te eindigen", zei hij toen hij zichzelf weer enigszins herpakt had. Ploegleider Aart Vierhouten keek hem blij en strak in de ogen: „Dit is waar je thuishoort." Dit was ook waar hij een jaar geleden al hoopte te zijn. Eén dag voor zijn eerste bergrit in de Tour sloeg hij tegen grond in de massa le valpartij, waarbij ook de klasse mentskansen van veel Rabo-ren- ners aan diggelen werden gesla gen. Maar Poels was het zwaarste slachtoffer. Het duurde maanden ■voor hij weer aan fietsen mocht en kon gaan denken. Eenmaal te rug in koers wisselden momen ten van hoop en teleurstelling el kaar in vlot tempo af. De eerste Pyreneeënrit op zater dag liep uit op zo'n teleurstelling. Poels verloor de aansluiting op de eerste col, knokte zich nog wel te rug, maar de achterstand op de an dere klassementsrenners was te groot om nog te kunnen hopen op een toptiennotering in Parijs. „Vandaag begon het eigenlijk weer zo", zei Poels. „Ik moest los sen, maar na een tijdje voelde ik dat mijn goede benen er weer wa ren." Vanaf dat moment verander de alles. Poels reed beetje bij beet je terug naar de groep met de gro te namen. Vlak onder de top van de laatste col, plaatste hij zelfs een aanval. „Omdat ze stil vielen." Hij ging op zoek naar de beide koplo pers Martin en Fuglsang, maar de Nederlander viel al snel terug in de groep van waaruit hij was ont snapt. „Dat was geen drama. Die jongens vooraan waren sterker", concludeerde Poels toen hij zoals altijd alweer zijn immer zonnige gezicht had opgezet. Zo had hij ook de teleurstelling van de dag ervoor opzijgezet. „Ik ben een renner die meer verliest dan wint. Als ik daar niet tegen zou kunnen, had ik een heel moei lijke carrière gehad." Van de eerde re tranen was op zijn lachend ge zicht toen al geen spoor meer te zien. MAANDAG 8 JULI 2013 •- m door Jan Martens 4 y door Ad Pertijs BACNERES DE BICORRE - Pas de na de finish in Bagneres de Bigorre brak Wout Poels. Bij de vraag of de film van het afgelopen jaar nog door zijn hoofd was gegaan toen hij met de besten van col naar col reed. Het antwoord was er nog voor hij een woord gesproken had. Eerst vocht de 25-jarige Limburgse klimgeit van Vacansoleil-DCM te gen de opkomende tranen, daarna liet hij ze lopen. Wout Poels Achter elke cryptische omschrijving schuilt de achternaam van een renner in combinatie met de naam van zijn ploeg. De oplossing inde volgende PZC. 8. In de wolken met de spullen van zijn baas Oplossing zaterdag 6 juli: Communicatie met oude revolutio nair Castroviejo Movistar, (Fidel) Castro, revolutionair, viejo oud, Movistar is een telecombedrijf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 23