SPORT 1 ..-£§51 iL f 1 *4 ■1 U mx f m. Ook zonder zijn ploeggenoten houdt Chris Froome zich staande in zware bergetappe. Hij lijkt onverslaanbaar. MAANDAG 8 juli 2013 www.pzc.nl/rudestats NIEUWSTIP? redactie@pzc.nl of 0118-434010 Profvoetbal Zeeland: veel idealisme en te weinig realisme Pavlovic laat Van der Meet kansloos in finale District Zuid 1 speelt marginale rol in top BAGNERES-DE-BIGORRE - Chris Froome wilde er geen gras over la ten groeien. De in Kenia geboren en getogen kopman van Team Sky had lang gewacht op het mo ment dat hij de wereld zijn ma nier van koersen wilde laten zien. In de eerste bergrit van deze Tour reed het voormalige hulpje van Bradley Wiggins zaterdag de con currentie al direct op een hoopje. 'Knock-out in de eerste ronde', zo als de Franse sportkrant l'Equipe met vette letters kopte. Gentle man Froome was bovenop Ax-3-Domaines echter de eerste om aan te geven dat de Tour nog niet beslist was. „Er volgen nog twee zware weken." Dat bleek de dag erop al. Al zijn ploegmaats, in clusief adjudant Richie Porte, wer den al vroeg in de tweede bergrit weggeblazen. Met nog meer dan 130 kilometer en vier cols te gaan stond Froome er plots alleen voor. „Het was oorlog", omschreef Sky-ploegleider de etappe waarin Froome liet zien op eigen benen te kunnen staan. De Brit sprak van de zwaarste koers uit zijn car rière, maar bleef daarin probleem loos overeind. Ook al omdat de mannen van Valverde (Movistar) en Contador (Saxo) niet zo hard op kop kunnen rijden als die van hem. Zijn ploegmaats nam hij niks kwalijk. „Zij betaalden de tol voor het werk dat ze dag ervoor voor mij gedaan hebben. Het laat zien dat we maar mensen zijn." En zo zag Chris Froome in twee opwindende snikhete koersdagen in de Pyreneeën kans om zich te profileren als de natuurlijke lei der van een nieuwe wielergenera- tie. Zaterdag al wuifde Porte de suggestie dat ook hij de Tour kan winnen vriendelijk weg. „Chris staat gewoon een niveau hoger dan ik. Hij is de sterkste. Hij is een echte leider geworden." De nummer twee van zaterdag zette zijn woorden zondag onbe doeld kracht bij, door achttien mi nuten te verliezen. Een andere verbazingwekkend sterke helper, Peter Kennaugh, sprak over de meeste constante renner die hij ooit gekend heeft. „Volgens mij heeft Chris nog nooit een slechte dag gehad." De rest van zijn team dus wel. De 'voorzet' die ze zater dag gaven, bleek een kamikaze-ac tie te zijn geweest. Voor de ploeg en Froome past het alleen maar in het plaatje dat Sky een schone ploeg is. „Vorig jaar had de ploeg ook al zijn zwakke momenten. Al leen viel het toen niet op omdat Chris constant bij Bradley bleef', merkte Knaven op. Froome op zijn beurt zegt te be seffen dat mensen hun wenkbrau wen kunnen optrekken als ze zien hoe hard hij een berg op kan rijden. „Ik ben voor too procent schoon en ik weet dat de sport veranderd is", beantwoordt hij dé vraag zonder een spoortje van irri tatie. „Wat ik doe is absoluut ge loofwaardig. Ik weet zeker dat wat ik vandaag heb gepresteerd over tien of twintig jaar niet uit de boeken hoeft te worden ge schrapt. Het zal mij niet overko men. Sterker nog, het is een per soonlijke missie om te zien dat de dingen wel degelijk zijn veran derd." Knaven is blij met zo'n kop man. „Zijn talent maakt het grote verschil. Daarnaast heeft hij heel veel zelfvertrouwen en blijft hij al tijd rustig." Met zo iemand kan hij de komende twee weken de oorlog winnen. Froome zegt te weten dat hem nog een keiharde strijd te wachten staat om het geel vast te houden tot Parijs. „Klappen incasseren hoort erbij. Dit is de koers zoals 'ie moet zijn. Het draait om meer dan alleen maar hard een berg op rijden." VOETBAL £v' V TENNIS Froome kan het ook alleen ISPEeS - Chris Froome rijdt in zijn gele trui een zware col op. Alberto Contador zit in zijn wiel. foto Nicolas Bouvy/EPA door Ad Pertijs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21