i? ii Verrassend viool/piano recital in Veere Eenmalige zomerstunt! nu 399," molenaar ZEELAND 19 De Koning van de Mont Ventoux of: wie is de beste klimmer aller tijden b Nummer 142 in Slibreeks verschenen Bon voor gratis uitgebreide brochure! I en zondagmiddagrecital in de Grote Kerk in Veere is bijna altijd een feest. Het viool/piano recital met twee musici van naam gaf dit concert een extra zomers tintje. Lisa Jacobs (23) speelt met een stralende toon en heeft een stevi ge strijktechniek. Zij speelt op een Rugieri uit 1683, een instru ment met een prachtige volle klank. De Wit-Russische pianiste Kouzmenko speelt volgens de Russische pianoschool. Zij heeft een stevige aanslag en is een uit stekend begeleidster. Toch was ik niet helemaal overtuigd na de ver tolking van de Vioolsonate in Bes KV 378 van Mozart. Het is geschre ven in 1779 en er zitten duidelijke invloeden van Parijs en Salzburg in. Het Allegro moderato werd ze ker niet moderato gebracht en de balans was in het begin niet opti maal. De pianiste speelde mijns inziens iets te energiek en te fors en drukte in de dialogen de viool partij wat weg. In het expressieve Andantino kwam de gepassioneer de melodie in de vioolpartij mooi uit. De finale werd bijna met kin derlijke vreugde gespeeld. Claire de lune uit de pianosuite Bergamasque van Debussy werd vertolkt in een bewerking. De viool speelde de prachtige melo dielijn en samen brachten de in strumenten de kleurrijke harmo nie van dit werkje tot leven. Verrassend was de overtuigende vertolking van Poème élégiaque op. 12 van Eugène Ysaye. Hij schreef dit werk na de dood van Fauré in 1924. De muziek van Fauré was dan ook te herkennen. De viool partij is pittig. De klaagzang in het middendeel (op de één toon lager gestemde E-snaar) werd in drukwekkend vertolkt. En de zwa re akkoorden in de pianopartij klonken als doodsklokken. De Sonate voor viool en piano van César Franck is een werk met prachtige harmonieën, rijk aan chromatiek. Beide musici brach ten de thema's in het begin alle gro perfect en ook het ineen vloeien van de thema's was har monisch. De opening van deel 2 was overrompelend en het tempo lag hoog, maar het aangrijpende tragische karakter kwam goed uit de verf. Het recitativo Fantasia werd intens en mooi lyrisch ver tolkt en het slotdeel, een rondo a la franqaise, werd briljant ge bracht. VLISSINGEN - 'Film by the Sea door het Jaar' vertoont vanavond als extra voorstelling De Koning van de Mont Ventoux. De documentai re is om 19.30 uur te zien in de Vlissingse bioscoop CineCity. Peter de Jonge, voormalig sport verslaggever van de PZC en NRC Handelsblad en oud-hoofdredac teur van het AD, verzorgt een in leiding bij de film. In de docu mentaire van Fons Feyaerts strij den vijf wielerkampioenen uit verschillende generaties van de Tour de France om de titel Koning van de Mont Ventoux. In een virtu ele wedstrijd wordt bepaald wie de snelste klimmer aller tijden is: Eddy Merckx (1970), Jean Francois Bernard (1987), Marco Pantani (2000), Richard Virenque (2002) of Juan Manuel Garate (2009). De documentaire is ge maakt in het kader van de hon derdste editie van de Tour de France, die nu wordt verreden. De vijftiende etappe (zondag 14 juli) eindigt op de Mont Ventoux. nog meer muziek en dans. T.O.K., Rhythm Brass, Axioma, Masal- sa betraden het podium en er wa ren dansdemonstraties door pro fessionele sambadanseressen en Goese dansscholen. Sharon Doorson, bekend van de televisieprogramma's Popstars en The Voice of Holland, trad ook op. Het Latin Festival was opgezet door de gemeente, Goes Marke ting en de Jongerenraad. MIDDELBURG - Als nummer 142 in de Slibreeks is Trompet in de bran ding verschenen. Het boekje is ontstaan uit een samenwerking tussen dichter Erik Lindner en beeldend kunstenaar Ruth Ver- raes. Zij verbleven in de gaststu- dio van deWillem3 in Vlissingen. Het werk bestaat uit een lang doorlopend gedicht, Terug naar Acedia, dat is opgebouwd aan de hand van wandelingen door land schappen, weilanden en bossen, langs de kustlijn en door steden. Acht beelden van Ruth Verraes spiegelen land en lucht door de horizon in de naad van een open geslagen boek. Het is de verbeel ding die de beelden aan elkaar rijgt. De bundel eindigt met een aantal losse gedichten, met onder meer een ode aan Joris Ivens. De Slibreeks wordt uitgegeven door CBK Zeeland. U kunt met een scootmobiel van Molenaar veilig op pad. Ga samen winkelen, op visite of naar het speelveldje met uw kleinkind. Reist u wel eens langere afstanden? Of gaat u samen met uw scootmobiel uw dagelijkse boodschappen doen? Onze scootmobielen doen er niet moeilijk over. Voortaan bepaalt u zelf weer waar u naar toe gaat! Ga er lekker op uit, blijf zelfstandig en mobiel! Altijd en overal mobiel Voor binnen en buiten Past in iedere kofferbak Ook in de trein en vliegtuig Klik-klaar en rijden maar! Elders £9$,- Adviesprijs >9^,- Excl. mand en armleggers Ontdek de grootste collectie welzijnsproducten. Bel direct 0800-27 40 400 voor een gratis uitgebreide brochure! Vrijblijvend thuisadvies? MAANDAG 8 JULI 2013 Goes n 1 RECENSIE door Jeanette Vergouwen E Muziekpodium Zeeland. Werken van Mozart, Debussy, Ysaye en Franck. Door Lisa Jacobs (viool) en Ksenia Kouzmenko (piano). Gehoord zondag 7 juli in de Grote Kerk in Veere. Haal de zit ting eraf Klap de stuurkolom in Past in elke auto Vaste scootmobielen Biedt u onafhankelijkheid Zorgeloos en veilig op pad Comfortbedden Uitrijdbaar mogelijkheden Meerdere comfortzones Trapliften Onafhankelijk advies Alle topmerken O Scootmobielen QTrapliften 0 Bedden O Sta-op stoelen 1 Naam Mevr r Dhr j Adres i 1 Postcode Plaats 1 1 1 Telefoon E-mail wk28_M1_pzc wij komen graag bij u langs voor een gratis demonstratie bij u thuis. Sta-op stoelen Elektrische bediening Voorkomt pijnlijke spieren Winkels bij u in de buurt Best Eindhovenseweg 30 Capelle a/d IJssel Hoofdweg 4 Roosendaal Oostplein 17a Wateringen Gravenzandseweg 28 Bel voor meer info en openingstijden of kijk op onze site. Molenaar bevindt zich in een Prominent winkel. Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet A www.molenaarwelzijn.nl Telefoon 0800-27 40 400 WELZIJNSPRODUCTEN info@molenaarwelzijn.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 19