ZEEUWS-VLAANDEREN Boten Nog 4 dagen! Zeeuws-Vlaamse stichting zag vorig jaar omzet met 17 procent dalen, aantal medewerkers terug van 304 naar 266. Lastig spelletje maakt Portaal aantrekkelijker almanak miljoen www.pzc.nl/stortpl.aat5Zeel.and Concert at Sea betekent topdrukte voor campinghouders Steviger in het groen na tussensprint en ritwinst voor Sagan TERNEUZEN - De verlaging van de tegemoetkoming die ouders krij gen voor kinderopvang, heeft vo rig jaar tot een flinke vraaguitval geleid bij stichting Kinderopvang Zeeuws-Vlaanderen. Veel minder ouders lieten hun kinderen naar de kinderopvang gaan, omdat ze er zelf meer voor moeten betalen. De omzet van Kinderopvang ZeeuwsVlaanderen daalde met 17 procent. Het is niet niets om zo'n terugval (van 8,9 naar 7,7 miljoen euro, of tewel minus 1,2 miljoen euro) in één jaar te verwerken. Het is stich ting Kinderopvang toch gelukt. Het jaar 2012 is weliswaar afgeslo ten met een tekort van 74.000 eu ro, maar dat is te overzien. Het re sultaat was in 2011 nog 242.000 eu ro positief. Al snel in 2012 werd duidelijk dat de rijksbezuinigingen grote gevol gen zouden hebben. Kinderop vang Zeeuws-Vlaanderen kon op tijd de bakens verzetten, door minder bezochte filialen te slui ten en maatregelen te nemen om het personeelsbestand te beper ken. Zo is een project opgezet om medewerkers om te scholen voor de zorg. Het aantal werknemers is in 2012 mede door natuurlijk ver loop gedaald van 304 naar 266. Dit is gebeurd zonder gedwongen ontslagen. Ondanks sluiting van enkele vesti gingen is Kinderopvang Zeeuws- Vlaanderen erin geslaagd in vrij wel alle Zeeuws-Vlaamse kernen een vorm van kinderopvang over eind te houden; een kinderdagver blijf, peuterspeelzaal en/of buiten schoolse opvang (bso). Ook zijn in 2012 nieuwe filialen geopend, een bso+ (voor kinde ren met een beperking) in Terneu- zen en een reformatorische peu terspeelzaal in de Aangeenbrug- school in Terneuzen. De terugval in 2012 heeft zich dit jaar niet doorgezet. Tot nu toe is sprake van 'een lichte teruggang met 1,5 a 2 procent', aldus hoofd opvang vormen Jeroen van Loon van Kinderopvang. „Aan de toelagen voor midden- en lagere inkomens is zo goed als niets veranderd. Wij moeten het daar vooral van hebben", aldus Van Loon. TERNEUZEN - Het is geen gemakke lijk spelletje wat maritiem infor matiecentrum Portaal van Vlaan deren bij de sluizen in Terneuzen in huis heeft gehaald. Wat het des te leuker maakt. Zes 'kenners' die vrijdagochtend de nieuwe attrac tie openden, kregen vijf vragen voorgeschoteld. Slechts twee had den ze allemaal goed. „We moeten af en toe vernieu wen om aantrekkelijk te blijven", vertelde vrijwilliger Benny Schel- straete. „We krijgen veel school kinderen over de vloer. Zo'n quiz spelletje zullen ze vast leuk vin den. Spelenderwijs leren ze veel over de Kanaalzone." Het Portaal trok vorig jaar 6200 bezoekers, dit jaar tot nu toe zo'n 3000. De attractie moest het voor het eerst dit jaar zonder rondvaart stellen. Dat gaat binnenkort veran deren. Via de Verenigde Bootlie- den is een bootje op de kop getikt waarop zo'n twintig mensen mee kunnen varen. www. ski n jewel ry. n I De notaris op het kantoor in Zeeuws-Vlaanderen bereidde zich voor op de ondertekening van al weer een akte. Er dienden de nodige papieren te worden getekend in ver band met de overdracht van een boot. Beide partijen meldden zich op het afgesproken tijdstip op het kantoor, waar ze werden ontvangen door een enthousiaste jonge medewerk ster. Ze bood hen vriendelijk een kopje koffie aan en verwittigde de notaris van hun komst met de woor den: Meneerdie heren voor de trek- boot zijn gearriveerd." De notaris keek verbaasd op. „Van die sleep boot, bedoel je", corrigeerde hij. Zij bedeesd: „O, ik dacht: je hebt duwbo ten, dan zijn die andere trekboten..." Deze trekking aan prijzen Trekking 10 juli Staatsloterij DACBOEK RONDE VAN FRANKRIJK ZATERDAG 6 juli 2013 Flinke terugval kinderopvang door Harmen van der Werf Gedeputeerde Ben de Reu (links) en burgemeester Jan Lonink open de nieuwe attractie van het Portaal van Vlaanderen, foto Adri van de Wege GRATIS SAMPLES! GRATIS BEZORGING VANAF 30.00 your beauty products online Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 95