-f jn voorganger Benedictus Inwoners van Alcorcón willen geen casino O Zonnige tijden voor het kopen van een huis? o Koens Krisis Kilomet NVM BUITENLAND 7 v:- Een NVM-aankoopmakelaar laat u graag uw ruimere mogelijkheden zien pen vanaf het kamp voor de deur van de universiteit van Cairo, en was op zoek naar ruzie. Binnen enkele ogenblikken veran derde het Abdel Moneim Riyad- plein, een immens verkeersplein aan de rand van het Tahrirplein, in een waar slagveld. Vanaf de bruggen en fly-overs op het plein bekogelden beide kampen elkaar met stenen. Op straat liepen tallo ze Egyptenaren met een stok of andersoortig wapen in hun hand. Achter de frontlinie waren jonge ren druk bezig tegels uit de stoe pen te trekken. De tegels werden in handzame stukken gebroken en door jongens op scooters naar maal vanzelfsprekend, maar dat is het niet. Een paus vertelt in de brieven aan zijn gelovigen zijn 'waarheid' en zet niet zijn handte kening onder een tekst van een ander, zoals paus Franciscus nu heeft gedaan. Maar Franciscus is anders en de situatie is dat ook, want nooit eerder had een paus zijn voorganger nog in de buurt. Franciscus eert nadrukkelijk met deze encycliek de Duitse paus. De vanzelfsprekendheid waarmee hij dat doet, zal zeker helpen de toch unieke situatie van twee pausen acceptabeler te maken voor de sceptische buitenwacht. Voor Franciscus is het bijna gewoon dat Benedictus er nog is, en hij verwacht zeker niet dat deze zich verbergt. De eerste encycliek van Franciscus is theoretisch en filoso fisch van karakter, compleet met kritiek op de Duitse filosoof Nietschze, volgens wie geloof en het zoeken naar waarheid niet sa mengaan. Hier spreekt Benedic tus; daar waar de tekst directer is, met ruimte voor hoop en optimis me, Franciscus. Het wachten is nu op het eerste 'eigen' werk van de Argentijn, ook om te zien of hij werkelijk kiest voor de door ve len gesignaleerde nieuwe koers. EuroVegas is de ongeïnspireerde naam voor de gokstad van mini maal 700 hectare. Er komen ho tels en casino's plus golfbanen en theaters. Volgens bedenker Las Vegas Sands, het bedrijf van gok- tycoon Sheldon Adelson, bete kent het 260.000 banen voor de re gio en een opbrengst van 15,5 mil jard euro in de komende tien tot vijftien jaar. Als het aan Detengamos Eu roVegas (Stop EuroVegas) ligt, gaat het feest niet door en blijft het gebied landelijk. Jesüs Barto- lomé Martin, José Garcia en Woodi Forlano zijn actief betrok ken bij Detengamos. Hun belangrijkste bezwaren: „Po litici betrekken de mensen niet bij hun besluiten", klaagt ecoloog Bartolomé Martin (33). „Ze beden ken en beslissen alleen." Garcia (40) geeft een voorbeeld: „Straks zul je in EuroVegas din gen mogen doen die in de rest van Spanje verboden zijn. Dat is natuurlijk hartstikke scheef." Martin: „De economische basis van EuroVegas is speculatie en transacties. Er wordt niets gepro duceerd." „Veel families hier hebben moeite om de maand door te komen, laat staan dat ze geld hebben om te gaan gokken", spuwt Forlano (51) half-kwaad, half-gefrustreerd. Van het banencijfer zijn de tegen- standers niet onder de indruk: „Las Vegas Sands zegt er niet bij in welke fase van het project ze ontstaan. Straks is de bouw klaar en is er geen werk meer." Ook het milieu komt er volgens Martin slecht vanaf. „Wij hebben berekend dat EuroVegas neer komt op een extra voorstad van 110.000 inwoners, als je het over waterverbruik hebt", zegt hij. Daarnaast zou de gokstad behoef te hebben aan een eigen elektrici teitscentrale. Te veel van het goe de, vindt Detengamos. De lokale overheid in Alcorcón staat echter te springen om Eu roVegas te ontvangen, net als de partijgenoten van Partido Popu lair in de landelijke regering. „Het is onze prioriteit om banen te scheppen", zegt een belangrij ke functionaris die zijn naam njet genoemd wil zien. „De veelge hoorde angst dat de banenstroom opdroogt na de bouw, deel ik niet." Las Vegas Sands stelt dat er nog geen overeenkomst ligt en ont houdt zich verder van commen taar. de 'frontlinie' gebracht. Diezelfde scooters brachten gewonden naar de ambulances die wachtten in de verte. De gewonden zijn ook in veel ge vallen geraakt door hagel uit zelf gemaakte geweren. Betogers zeg gen dat er met scherp is gescho ten. De politie was echter in geen velden of wegen te bekennen en het leger stond op veilige afstand toe te kijken. Hoewel de helikop ters van het leger onophoudelijk boven de rellen cirkelden werd er niet ingegrepen. Veel Egyptena ren vreesden de laatste dagen een dergelijke uitbarsting van geweld in het hart van Cairo. ZATERDAG 6 JULI 2013 hoofdkwartier van de Republikeinse Garde in Cairo; de demonstranten werden beschoten, foto Khaled Elfiqi/EPA in de pan In zijn brief aan de gelovigen is paus Franciscus theoretisch en filosofisch ALCORCÓN - Een kleine groep inwo ners van de Madrileense voorstad Alcorcón gaat de strijd aan met een Amerikaanse casinogigant die hun achtertuin wil veranderen in het Europese Las Vegas. Hoe beïnvloedt de eurocrisis het leven van Zuid-Europeanen? Bui tenlandverslaggever Koen Verhelst reist door de crisislanden. zie ook onze website: Volg de reis van Koen online I Jesüs Bartolomé Martin, Woodi Forlano en José Garcia (van links naar rechts) in het landschap waar wellicht gokstad EuroVegas verrijst Droomt u tijdens uw vakantie van een nieuw huis? Dan is het goed te weten dat de woningmarkt zich steeds zonniger ontwikkelt voor mensen die een huis willen kopen. Zo betaalt u bijvoorbeeld voor eenzelfde tussenwoning tegenwoordig tot wel 185,-* minder aan netto maandlasten dan een aantal jaren geleden. Dat betekent dat u nu een huis kunt kopen dat voorheen niet haalbaar was. Of groter kunt gaan wonen dan u aanvankelijk dacht. Praat daarom eens met een NVM-aankoopmakelaar. Hij kan u deskundig adviseren over wat in deze tijd uw mogelijkheden zijn. Zodat u straks wellicht hee.rlijk kunt genieten van uw eigen droomwoning. Kijk op nvm.nl. Genoemde vermindering maandlasten berekend op basis van: 100% annuïtair, hypotheekrente op basis van gemiddelde 10 jaarsrente met NHG van de Hypotheekshop, woningprijzen op basis van de mediane transactie prijzen van de NVM en de op dat moment geldende voorwaarden en tarieven, waaronder overdrachtsbelasting, NHG-tarief, notariskosten e.d. Vergelijking met andere jaren kunnen andere cijfers geven. Aan de betekening en de getallen in deze advertentie kunnen geen rechten worden ontleend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 7