PZC 66 Ik wil niet elke dag hetzelfde doen, maar gewoon de beste versie van mezelf worden MEDIA 21 KIJKTIP Finaleweekend op Wimbledon ZATERDAG EN ZONDAG 15.00 UUR Zanger en acteur Oren Schrij ver beleeft een drukke zo mer. Hij schuift sinds februa ri regelmatig als presentator aan bij RTL Boulevard, dat ook in de zomermaanden ge woon uitzendt. Tussendoor zit hij op Vlieland voor opnamen van het nieuwe seizoen van de successerie Dokter Deen. Daarin is hij te zien als de nieuwe do minee van het dorp. En van 30 juli tot 11 au gustus staat hij in het Amsterdamse DeLa- Mar Theater in de Broadwayhit The normal heart, met onder anderen Thijs Römer, Freek Bartels, Frederik Brom en Henriëtte Tol. Het stuk, geregisseerd door Job Gos- schalk, vertelt het aangrijpende, waarge beurde verhaal over de opkomst van de aidsepidemie in New York in de jaren tach tig- Behalve aan zijn creatieve werkzaamheden heeft Schrijver zijn handen bovendien vol aan zijn eigen 'winkel': artiestenmanage- ment Performer Agency. Glimmend leidt hij het bezoek rond in het kantoor, geves tigd in een souterrain in Amsterdam-Zuid. Zijn broer en zakelijk partner Jigal zit in een belendend kantoor te bellen. De Schrij vers begeleiden acteurs, zangers en musi calsterren. Ook de belangen van echtgeno te Céline Purcell worden hier behartigd. Schrijver: „Normaal gesproken zit ik hiér, behalve als ik speel of repeteer. Maar ik werk ook als ik in een hotel zit of op de boot naar Vlieland. -Werken kunnen we overal. Jigal en ik zijn een jaar of drie gele den begonnen met een, denk ik, andere fi losofie dan de meeste andere bureaus. We werken echt samen met de artiest, maken een plan met actiepunten, gebaseerd op zijn of haar wensen en dromen. Een zeer intensief begeleidingstraject. Ik heb veel knowhow omdat ik zelf in het theater sta, en dat in combinatie met de marketingach- tergrond van mijn broer, geeft volgens ons een bijzonder resultaat. Het is durven excel leren." Oren Schrijver was er al vroeg bij: op zijn 7e belandde hij op de Theaterschool in Den Haag, omdat een vriendinnetje daar naartoe ging. Al jong speelde hij in voorstel lingen van het Nationale Toneel, op zijn 12e stond hij als Gavroche in Les misérables. Het theater bleef daarna trekken. Na de middelbare school vertrok hij naar New York om daar een theaterzomercursus te volgen. Na die cursus werd hij gevraagd de reguliere, driejarige opleiding te doen op The American academy of dramatic arts. Na zijn terugkeer in Nederland in 2001, speelde hij in tal van series en musicals als Mamma mia!, Hair, Joseph and the amazing technicolor dreamcoat en Soldaat van Oranje. Zijn presentatieklus bij RTL Boulevard heeft hem pas echt bekend gemaakt bij een groot publiek, al ziet hij dat zelf anders. „Als je een week op tv bent geweest, draaien zich wel wat meer hoofden om als je langsloopt. Maar daar blijft het bij. Ik kom trouwens nergens binnen van: 'kijk mij eens bekénd zijn'. Ik ben geen ster wie mensen op de foto willen. Ik ben wieso geen ster, maar een performer." Het presenteren is 'super dynamisch', zo zegt hij. „De redactie blijft tot de laatste mi nuut doorwerken, soms krijg je tijdens de reclame nog een nieuwtje voor je neus. Als je niet kunt improviseren, red je het niet. Daarbij wil ik vooral mezelf blijven. En goed, we hebben het natuurlijk over enter tainment, niet over hersenchirurgie." Botsende belangen? Hij heeft er nooit last van. „Mijn agentschap is mijn belangrijkste goed, dat ga ik niet in gevaar brengen. Dat weten de acteurs ook." Alles wat 'zijn' artiesten hem vertellen, houdt hij voor zich. „Als de redactie een nieuwtje heeft over een van onze artiesten, bel ik hem of haar op en bespreken we dat. Je moet ermee dealen, en dat kan slecht of slim. Ik kies voor dat laatste." Door zijn activiteiten voor zijn agentschap, moet hij goed kijken wat hij er nog naast kan en wil doen. Voor musicals moet hij te genwoordig meestal bedanken, want voor zes shows per week heeft hij geen tijd. Het liefst zou hij elke zomer een film of serie draaien. „Je zal mij nooit horen zeggen: ik kap met acteren. Kiezen, dat hoeft voor mij niet. Ik speel in twee bands, spreek thuis in mijn studiootje commercials in. Het liefst heb ik elke week een nieuw avontuur. Ik wil niet elke dag hetzelfde doen, maar ge woon de beste versie van mezelf worden." Hij zit regelmatig aan de desk bij RTL Boulevard, staat op de plan ken en runt bovendien een eigen artiestenmanagementbureau. Het credo van creatieve duizendpoot Oren Schrijver: „Doe vooral niet elke dag hetzelfde." ZATERDAG 6 JULI 2013 Media door Monique Brandt Creatievé duizendpoot reageren? media@depersdienst.nl Oren Schrijver I Oren Schrijver, foto Otto van den Toorn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 73