MUZIEUM *fti ■wtWEP Natuurlijk goe REIZEN 15 opent je de ogen Leipzig bank, een boekenkast, een gor dijn. „Een gordijn?", vraagt Mario. „Probeer het dan eens dicht te doen." Het lukt niet. Het gordijn blijkt een jas op een haakje. Het volgende uitstapje brengt ons in een park. We voelen bomen, lo pen over een wiebelende brug en glijden met ons gezicht langs een tak, geen echte, maar een van zachte kunststof. Het is verbazing wekkend wat met je gebeurt in het pikkedonker. Wat is links, wat is rechts, hoe loop je recht vooruit? Maar het meest confron terende is de volledige afhankelijk heid van Mario en zijn garantie dat er niets kan gebeuren. Tik tik, wat is dat nou weer? Een fiets pal voor de ingang van het café waar we wat gaan'drinken. Ik zal mijn fiets nooit meer 'wild' parkeren! Mario is een van de gidsen in het Muzieufn. Hij werd blind na een ongeluk, maar herpakte zijn nieu we, donkere leven met glans. „Hoe lang denk je dat ik ben?", vraagt hij als ik - vermoedelijk - tegenover hem sta. Ik schat dat hij iets langer is. Zijn stem lijkt op me neer te dalen. Later zal blijken dat hij inderdaad een halve kop groter is. Het bewijs wat oren zijn voor een blinde. In het café bestel ik een colaatje. Maar is het dat ook? Pas als ik het blikje opentrek en ruik, ben ik overtuigd. Weer een zintuig dat essentieel is voor blinden. Ik betaal mijn drankje. „Volgens mij is dit een 50 cent munt." Mario grinnikt: „Maar dan wel 4 keer, het is 2 euro." Mijn le ge blikje wil ik in de op de tast ge vonden prullenbak gooien. He laas, mis. Net als altijd trouwens. Niets eigenlijk. De donkerbele ving maakt zo veel indruk, dat je voorlopig genoeg hebt aan deze bijzondere ervaring. ders uit hebben gezien, want hij is onlangs gerestaureerd. De ruimte is strak en mo dern en staat vol antieke wapens en harnas sen. Topstuk is een zestiende-eeuws har nas, dat voor de Zweedse koning Erik XIV en zijn paard werd gemaakt. De met goud versierde harnassen kosten in die tijd even veel als de nieuwbouw van een kasteel, ver telt de gids. Buiten lopen we onder een overdekte brug door, die het slot met de Hofkirche ver bindt. Voor de Saksische adel was dit een snelle en droge doorgang naar de kerk. Om de hoek zien we de grootste porseleinen il lustratie ter wereld, de Fürstenzug. Op een 102 meter lange muur staan de afbeeldin gen van 35 Saksische keurvorsten, onder wie Anna's vader Moritz en oom August. De portretten zijn gemaakt van 23.000 stuk jes porselein, afkomstig uit het stadje Meis sen. In het middeleeuwse stadje Meissen ein digt ook onze zoektocht naar Anna van Sak sen. Door smalle straatjes met kinderkop jes klimmen we langs kleurige gevels en vakwerkhuizen naar de gotische Dom op de heuvel. In een hoekje van de vorstenka- pel ligt Anna te midden van de Saksische adel begraven. In een naamloos graf, dat dan weer wel. Na twee jaar eenzame opslui ting in slot Dresden overleed ze, vijf dagen voor haar 33e verjaardag. FIETSEN IN DE ACHTERHOEK! DUITSLAND resden ZATERDAG 6 JULI 2013 Wat nog meer? Meer informatie over het Muzieum is te vinden op www.muzieum.nl. 9 -•••>•>• Taststok-instructie voorafgaand aan de donkerbeleving, foto Muzieum reageren? reizen@depersdienst.nl foto links: De binnentuin van paleis Zwinger in Dresden, foto Silvio Dittrich foto boven: Blik op de Aibrechtsburcht en de Dom in Meissen, foto www.saksen.info jt t -e Mr '{TtoswF Hotel Landgoed Ehzerwold Almen 0575 - 431143 receptie@ehzerwold.nl www.ehzerwold.nl - Welkomst kopje koffie of thee 2 overnachtingen met uitgebreid ontbijtbuffet 2 avonden een heerlijk dinerbuffet Diverse fiets- en wandelroutes naar keuze Kopje koffie of thee bij vertrek 'Coffee to Go' Bij afname van het diner op de 3dr dag krijgt u de 3<h' overnachting gratis! (diner 27.50 en ontbijt €12,50 p.p.) Prijs op basis van een 2-persoonskaroer bezetting Eenpersoonstoeslag 10,- per nacht Reserveringskosten 7,50 per boeking Milieu verblijfstoeslag 2,50 p.p.p.n.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 67