Huurheffing inzet energieakkoord I Facebook stelt schaduwprofielen op, ook van niet-gebruikers ZOMERVOORDEEL TREIN RONDREIZEN ZWITSERLAND Zonder exotisch roofdier géén zomer BINNENLAND 5 ZWITSERSE PANORAMA'S BERGEN EN MEREN Beveiligingsbedrijf Packet Storm Security ontdekte onlangs een lek bij Facebook: gebruikers konden contactgegevens van Facebook- vrienden downloaden, terwijl die vrienden die informatie helemaal niet aan Facebook gegeven had den. Facebook gaf toe dat het lek zo'n 6 miljoen Facebook-accounts ge troffen had en paste de techniek aan. Packet Storm Security dook dieper in de zaak en kwam erach ter dat Facebook ook informatie van niet-gebruikers opslaat. Een voorbeeld: Jochem installeert de Facebook-app op zijn telefoon en gebruikt de functie 'vind vrien den'. Aan de hand van het adres boek op Jochems telefoon zoekt Facebook wie een Facebook-ac- count heeft en met wie hij nog geen vrienden is. Echter, al die in formatie in het adresboek - waar vaak naast telefoonnummers ook emailadressen, geboortedata en andere persoonsgegevens zijn op geslagen - slaat Facebook op en koppelt die aan andere data die Jochem en anderen al aan Face book hebben blootgesteld. Zo krijgt Facebook van Jochem het telefoonnummer van Linda die geen lid is van Facebook. Om dat haar vriendin Nienke ook ooit haar adresboek heeft opengesteld voor Facebook, waar Linda's emailadres in staat, kan Facebook het telefoonnummer en email adres van Linda aan elkaar koppe len en zo een profiel opbouwen. In 2011 kwam Facebook al in op spraak omdat het van iedereen schaduwprofielen zou maken. Facebook ontkende. „We zorgen ervoor dat je emails kunt sturen naar vrienden om ze uit te nodi gen lid te worden van Facebook. We houden de naam en email adres van de genodigde, zodat we het je kunnen laten weten wan neer ze lid worden van Face book", zei een woordvoerder. Volgens Packet Storm Security is Eacebook van mening dat geüploade data niet zijn van dege ne over wie de informatie gaat, maar van degene die het uploadt; en vervolgens dus ook van Face book. Facebook blijkt bovendien al bij het downloaden van de app telefoonnummers op te slaan, ook als mensen niet willen dat Face book hun telefoonnummer heeft. LUTTELGEEST - De zomer is écht be gonnen. Zodra er schimmige fo to's van exotische dieren binnen de landsgrenzen opduiken, weet men hoe laat het is. Of het ook echt om een bijzonder beest gaat, blijkt telkens weer de vraag. Iedereen kan zich nog de 'poema' op de Veluwe herinneren. In 2005 rukte het leger uit om jacht te ma ken op het dier, dat op verschillen de foto's en video's vaag zichtbaar was. Een poema werd nooit ge vonden. Achteraf vermoedden deskundigen dat het om een ver wilderde boerderijkat ging. Vorig jaar werd het treinverkeer in het Engelse Shepley stilgelegd, omdat meerdere mensen een leeuw in de buurt van het spoor hadden gezien. Ook deze leeuw werd nooit aangetroffen. In eigen land, in Nijmegen, zou in 20x0 een krokodil zijn gesigna leerd in een vijver van een woon wijk. De plas werd afgezet, maar ook na de inzet van een sonar- boot bleek er van de krokodil geen spoor. In nieuwsluwe tijden smullen mensen van verhalen over wilde dieren in een gecivili seerde omgeving. Klopjachten le veren zelden iets op. In Luttel- geest hoeft er dit keer niét ge jaagd te worden. Daar lag het 'roofdier" gewoon in de berm. Dat melden bronnen rond het overleg over het energieakkoord. Bij de Sociaal Economische Raad (SER) in Den Haag spreken onge veer veertig partijen al maanden over dat akkoord. Daarin moeten maatregelen komen te staan die er voor zorgen dat Nederland zijn doelstellingen op het gebied van duurzaamheid haalt. De verhuurderhefïing is een van de punten waarop nog geen over eenstemming is. Het kabinet wil de woningcorporaties vanaf 20x7 een belasting van x,7 miljard euro per jaar opleggen. Dat bedrag kunnen de corporaties volgens het kabinet opbrengen door huren te verhogen, maar cor- poraties bestrijden dat. Zij stellen dat er door de heffing geen ruim te meer is om te investeren. Juist in die investeringen ligt de link met het energieakkoord. Om de duurzaamheidsambities waar te maken moet de woningvoor raad flink energiezuiniger wor den, daarover zijn alle partijen het eens. Daarvoor is geld nodig. Gisteren bleek uit een enquête van de Woonbond dat steeds meer corporaties nu al stoppen met of besparen op investeringen jn energiebesparing. In plaats daarvan kiezen ze ervoor om geld apart te zetten voor de heffing die hen te wachten staat. Corporaties, bouw en vakbonden pleiten er al maanden voor om de verhuurderheffing om te zetten in een investeringsverplichting, die het Rijk middels hogere btw- opbrengsten en minder uitkerin gen ook geld oplevert'. Alle par tijen aan de SER-tafels ondersteu nen die wens, behalve de ambte naren die meevergaderen. Zij her halen het standpunt van minister Blok. Die stelt dat zo'n investe ringsverplichting niet kan garan deren dat het Rijk 1,7 miljard euro binnenkrijgt. Volgens deelnemers aan het over leg ligt de overheid op meer pun ten dwars. Bedrijven, milieu-orga nisaties en maatschappelijke par tijen zouden er wel uitkomen. TREINREISWINKEL grote 6-daagse treinrondreis| Verblijf in kleinschalige hotels*** op maximaal 2O0m van station. Glacier Express. Golden Pass. Brünig Pass, Wilhelm Teil Express, Gotthard, Bemina, Lötschberg. Nu met 50 korting p.p. van 845 p.p. voor 795 p.p. 8-daagse treinrondreis Met korte reis- en rustdagen. Verblijf in kleinschalige hotels op de mooiste plekken. Meer van Brieiu, Vierwoud- stedenmeer, meer van Lugano, meer van Genève. Brünig Pass, Wilhelm Teil Express, Gotthard, Centovalli. Nu met 50 korting p.p. van 984 p.p. voor 934 p.p. BOEKINGEN EN INFORMATIE www.treinreiswinkel.ril 071 51 61 252 TRW Leiden Breestraat 57 TRW Amsterdam Singel 393 (bij het Spui) ZATERDAG 6 JULI 2013 y,of toch niet? 1 door Freke Remmers MENLO PARK - Facebook stelt scha duwprofielen op van gebruikers én niet-gebruikers. Het koppelt daar voor informatie die gebruikers uploaden via hun contactlijst. door Sander van Mersbergen DEN HAAG - Er komt geen nationaal energieakkoord als de verhuurder heffing die het kabinet de corpora ties wil opleggen niet wordt afge zwakt. Op dat standpunt hebben vakbonden, bouw en de woonlob- by zich gesteld. Het kabinet wil van geen wijken weten. Door de verhuurderheffing zouden corporaties niet voldoende kunnen investe ren in energiebesparing INBEGREPEN Swiss Travel System

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5