Geheim van Zeeland ligt bij de zee en het geluid ervan Zee, wótd en kiUelikcj 2 ZOMERKRANT ZOMEP GASTEN A Wie: Gesine (45) en Heinz-Jürgen (53) Woonplaats: Oelde, Duitsland Waar: Onder aan de dijk in Westkapelle Heinz-Iürgen zit te smikkelen van zijn kibbeling - één van de redenen dat de twee naar Zeeland zijn gekomen. „Een collega van mij was heel erg enthou siast over Zeeland", vertelt Gesine. „Voorname lijk over het plaatsje Zoutelande." Dat is dan ook de plek waar het stel hun dagen in Zeeland doorbrengen. „Ik ben twee jaar geleden al een keer naar Zeeland geweest", vertelt Heinz-Jürgen. „Toen vond ik het al heel leuk." Ze hebben hun trip van drie dagen gepland op het weerbericht. „Eindelijk werd het een paar dagen mooi weer, dus toen dachten we: we pakken de auto en rijden naar Zeeland." Het mooiste aan Westkapel le zijn toch de dijken. „We zijn net vanuit Zoutlan- de hier naartoe gelopen',' vertelt Gesine. „De duinen en de dijken samen met het fantastische uitzicht ma ken het een mooie wandeltocht." De twee komen uit Oelde, een plaatsje in de streek Noordrijn-West- falen, de plek waar de meeste Duitse toeristen in Zeeland vandaan komen. Het geheim van Zeeland is volgens Gesine en Heinz-Jürgen overduidelijk de zee. „Het water, het geluid van de zee, de dijken en natuurlijk de vriendelijke mensen maken Zeeland een perfecte vakantielocatie voor Duitsers." Meer weten? Kijk op: www.pzc.nl/zomerkrant Tips? U kunt ons mailen: zomer@pzc.nl Bij strandpaviljoen Kaapduin in Dishoek, dat genomineerd was voor beste strandpaviljoen, stond in de Zomerkrant van vrijdag 5 juli een archieffoto. Daarop zijn de oude eigenaren te zien. Het pa viljoen is begin dit jaar overgeno men door Pascal van 't Westende en Denise Schuhmacher. Zeeland vanuit de lucht bekijken is weer eens wat anders dan vanaf de grond. In plaats van omhoog te kijken vanaf je handdoekje op het strand, kijken we nu een keertje omlaag. Hoe is het om Zeeland vanuit boven te ervaren? De koeien lijken net plastic speelgoed beestjes en de wit te caravans Lego blokjes. Vanuit de lucht ziet Zeeland er heel anders uit. >Het motto van CessAir is dan ook 'Beleef Zeeland anders!' Maar wat maakt een rondvlucht over Zeeland nou zo leuk en bij zonder? Enno Belderok, eigenaar van CessAir,geeft meer redenen. „Ten eerste is het heel bijzonder om je huis of de plek waar je op vakantie bent van boven te zien. Wanneer kun je dat nu doen? In een groot vliegtuig als je op vakan tie gaat, zie je niks. Tijdens een rondvlucht heb je de kans de om geving ook echt te bewonderen." Ook kan een rondvlucht juist voor mensen met vliegangst een goede optie zijn. „Angst voor vlie gen is vaak angst voor het onbe kende. Voor en tijdens de vlucht leer je veel over hoe alles werkt. Dit stelt mensen vaak gerust." Naast een leuke en aparte manier om Zeeland te zien, is een rond vlucht ook een erg origineel ca deau. „Veel van de rondvluchten worden als cadeau gegeven voor een speciale gelegenheid." Als je eenmaal besloten hebt om een rondvlucht te maken, is het belangrijk om de weersomstandig heden in de gaten te houden, waarschuwt Enno. „Veel mensen denken dat je het beste uitzicht hebt op een zonnige dag, maar dat is vaak niet zo. Warmte geeft nevel en heiigheid. Op een koude en heldere dag kijk. je vaak wel zestig tot zeventig kilometer ver!" Het is belangrijk om je te realise ren dat wanneer je vervolgens een datum hebt gekozen, het weer natuurlijk altijd nog anders uit kan pakken. „De piloot beslist uiteindelijk of hij wel of niet de lucht in gaat. Kan het niet dan kan het niet", zegt Enno standvas tig. Veiligheid staat voorop." Wanneer alles er dan positief uit ziet, beginnen voor veel mensen de zenuwen wel een beetje op te spelen. „Voor ons is vliegen net als autorijden, de normaalste zaak van de wereld, maar voor de klan ten is het vaak wel eventjes span nend." Gelukkig doet Enno altijd zijn best om de mensen op hun gemak te stellen. En dat werkt. „Het scheelt erg als de piloot zelf zeker is van zijn zaak. Dat voelen mensen aan. Ook leg ik alles goed uit, zodat passagiers weten wat er gaat gebeuren." Na het uitleggen van alle basisin strumenten van de C172, en het doornemen van de checklist, is het tijd om plaats te nemen in het comfortabele leren stoeltje van het vliegtuig. Vervolgens rijdt de piloot naar de met gras bedekte startbaan. Nog wat laatste checks, koptelefoon op je hoofd en je bent klaar om de lucht in te gaan. Na een korte aanloop is het vlieg tuig zo omhoog. De wiebeligheid van de vlucht valt meestal erg mee. „Veel mensen denken dat zo'n klein vliegtuigje verschrikke lijk veel turbulentie heeft, maar meestal gaat het allemaal heel soe pel in de lucht", weet Enno. Voordat je het in de gaten hebt, zit je op vijfhonderd meter hoog te en kijk je over Zeeland uit. Gro te groene velden, glinsterende wa teren en miniscule huisjes, boot jes en dieren. Wat een uitzicht! Als de omstandigheden goed zijn en je voorin zit, wil de piloot je soms nog wel eens het vliegtuig zelf laten besturen. Een unieke kans die je een heel vrij gevoel geeft. „Het is wel belangrijk dat je rustig bent en goed luistert", waarschuwt Enno. Na twintig tot zestig minuten ge vlogen te hebben - afhankelijk van je keuze - ga je terug naar de landingsbaan. En wees niet be vreesd, vaak is de landing erg rus tig en voel je er amper wat van. Enno lacht: „Het gaat vaak soepe ler dan bij grote vliegtuigen." TIJDEN EN PRIJZEN door Adriënne van der Werf De caravans lijken wel Lego-blokjes door Kristy Evers Uitzicht tijdens de rondvlucht van uit het vliegtuig over Veere en het Veerse Meer. foto Kristy Evers Rondvluchten met CessAir zijn te maken op dinsdag en donderdag en duren 20, 30,45 of 60 minu ten. De prijzen bedragen respec tievelijk 110, 150, 210 of 270 eu ro per vlucht. Er kunnen maxi maal drie mensen mee. Vlieg- en proeflessen bij CessAir worden gegeven i.s.m. Aero Club Zeeland. Op vliegveld Midden-Zeeland kun je ook parachutespringen, zweef vliegen en het Wings to Victory museum bezoeken. Vliegveld Midden-Zeeland, Ca- landweg, Arnemuiden. www.cessair.nl www.zeeland-airport.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 46